Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Kradez
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Št Jan 20, 2011 23:29    Predmet: Kradez Odpovedať s citátom

Je kradez naozaj hriech alebo je to tak bezny jav, ze je to z pohladu vesmiru mozno nutna cinnost ?

Ked hodnotime, kradneme energiu ? Ked stahujeme torrenty, kradneme autorske prava ? Ak Janosika mame za narodneho hrdinu tak velebime zlodeja ? Ak Robin Hood je obdivu - hodna postava, sme na tom rovnako ako obcania ostrovov ? Ak neplatime dane, okradame spoluobcanov ? Ak tlacime vo velkom bankovky tak dvihame inflaciu a okradame vsetkych sporitelov o uspory ? Je to naozaj hriech ? Da sa zit bez kradnutia ? Je medzi vami niekto, co nikdy nic nikomu neukradol ?

A co na to karma ? Existuje karma za kradez ? Lupil si, budes olupeny ? Naozaj ? Riesil niekto z vas kolo utrpenia kradez ? Aka je karma kolonizatora ktory vyciciaval koloniu ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: Pi Jan 21, 2011 7:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozrela by som sa na to z iného uhlu, a položila si otázku, ktorí zlodeji sú úspešní? Aké pocity majú úspešní zlodeji? A v čom sú naozaj majstri? Javí sa mi to tak, že úspešný zlodej nemá pocity viny ani strach.....možno má z toho, radosť, že sa mu podarilo niekoho okradnúť, a možno kradol pre niekoho, koho miluje.....

To potom naozaj netuším, či je z pohľadu vesmíru trestaný, i keď je spoločnosťou odsúdený...

Potom je tu ešte jeden napr: bežný „poctivý“ človiečik, strachujúci sa o svoju rodinu, o bývanie, o plat, nenávidiaci systém v ktorom žije, s pocitmi viny, že nedokáže viac zabezpečiť pre život. Nikdy neporušil zákon a nekradol.

Netrúfam si hodnotiť, kto má pre vesmír väčšiu hodnotu , lebo „nevidím za vodu“ Ale ak si spomeniem, čo všetko dokáže vyvolať strach...... Sad

Čo by ste radšej volili? Kým by ste sa radšej stali, ak by ste si mali vybrať?

Uvedomujem si, že je to zjednodušený pohľad na vec....ale takto nejak sa mi to javí..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Heliana

PríspevokZaslal: Pi Jan 21, 2011 8:16    Predmet: Odpovedať s citátom

A možno to berieš ako etický problém. Čo úplne chápem, ja mám tiež kopu takýchto zábran a v budúcom živote budem určite šľapka , alebo žena eskimáka Very Happy Ak teda vôbec nejaký budúci život bude, a neprebieha všetko paralelne, tak ako som o tom presvedčená.

Ale keď si uvedomíš, čo je vlastne etika. Etika je súbor spoločenských noriem, často vychádzajúcich z tradícii, z kultúry a danou spoločnosťou uznávaných hodnôt.

Ale...prídeš za roh, a čo sa stane...vidíš rómsku osadu. Z akých etických princípov vychádzajú?
Z takých istých. Kultúrnych, tradičných, a spoločenských, a predsa tam funguje všetko inak...a tých etník a kultúr je nespočetne veľa..
Nehovorím, že nemusia byť pravidlá...samozrejme, že musia byť, inak by zavládol chaos a určite, že je dobré ak sú pravidlá. Ale na druhej strane zasa vidno, aké je všetko relatívne...Smile
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Pi Jan 21, 2011 21:39    Predmet: Odpovedať s citátom

... myslim, ze existuje nieco ako vesmirna etika ... nie ta co vygeneruju nejaki davaci prikazani a podobne, ale ta ktoru nas vyucuje vytrvalo profesor zvany Karma ...

... tusim, ze ani nevedomost mu nie je prekazkou aby sme dostali po palcoch s trstenicou ...

... teda nemyslim taku "sarija", bo potom by nemal na Slovensku kto robit = vsetci by sme boli "trupici" = bezrukyyyyy :-D

... za sociku bolo popularne heslo "Kto nekradne, okrada vlastnu rodinu" ... len vaham, ci to bolo len za sociku ...

Naozaj ste nikto neriesili v regrese zlodejsku karmu ? Ziaden "čorkar" ? Ziaden "Schindlerov zoznam" ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Lysnyt

Založený: 19.10.2009

PríspevokZaslal: Pi Jan 21, 2011 23:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Moj nazor je:
Zobrat nieco co mi nepatri je nespravne, uz len v ludskych meritkach - nerob inemu co nechces aby robil tebe. AVSAK z pohladu duchovneho by "kradnutie" bolo hodne diskusie, ked nie generalnych reforiem.
Ono niektori kradnut musia aby prezili, pozrime sa napr. do rise zivocisnej - paraziti. V podstate aj taky virus kradne aby mohol zit, zial jeho vyhra je aj jeho prehra. Exemplarny paradox zivota.

A este si dovolim zacitovat niekoho. Pre tich, ktory si priznali, ze maju svedomie Smile
"Každý z nás má vo svojom vlastnom vnútri toho najspoľahlivejšieho radcu a zdroj pravého vedenia. Tento zdroj je vnútorný hlas nášho individuálneho svedomia. Jedna z najdôležitejších lekcií, ktorú som sa naučil je VŽDY počúvať moje svedomie. Toto ma nikdy nesklamalo a nikdy nezaviedlo na nesprávnu cestu. Práve naopak - prišiel som k bodu, kedy si už NIKDY nedovolím neposlúchnuť to, čo mi diktuje. A tebe radím to isté. Počúvaj a nasleduj svoje svedomie a tvoj neustály úspech bude zaručený!"
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: So Jan 22, 2011 7:32    Predmet: Odpovedať s citátom

..sa v týchto veciach nevyznám veľmi, ale ako najjednoduchší zákon karmy sa mi javí "nesúď lebo budeš súdený". Zdá sa, že je to jednoduchá rovnica.

ohováram kolegyne = budú mňa ohovárať

manipulujem s ľuďmi = budem manipulovaná

lipnem na inteligencii = možno budem odsúdená ako blb

moje ego je také veľké, že sa poriadne nezmestí ani cez dvere = moje ego bude degradované

odsudzujem zlodejov = budem nútená kradnúť

odsudzujem svinstvá rôznych organizácii = budem v podobnej situácii, možno budem členom jednej z tých organizácii, alebo aspoň podobnej

je to v celku zábavné.....kto vie, či to tak fakt funguje :)

no a ja som asi teraz uviazla v karmickom kolotoči...sľubujem, že sa zmyslím nad minulými životmi...
Návrat hore
Lysnyt

PríspevokZaslal: So Jan 22, 2011 16:14    Predmet: Odpovedať s citátom

O karmu by som sa tolko nestaral, staci ze som si vedomy zakonu priciny a nasledku. Byt karmou posadnuty je podla mna velmi zhubne.
Návrat hore
dada

Založený: 16.06.2009

PríspevokZaslal: Št Jan 27, 2011 20:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Lysnyt Napísal:

A este si dovolim zacitovat niekoho. Pre tich, ktory si priznali, ze maju svedomie Smile
"Každý z nás má vo svojom vlastnom vnútri toho najspoľahlivejšieho radcu a zdroj pravého vedenia. Tento zdroj je vnútorný hlas nášho individuálneho svedomia. Jedna z najdôležitejších lekcií, ktorú som sa naučil je VŽDY počúvať moje svedomie. .... NIKDY nedovolím neposlúchnuť to, čo mi diktuje. A tebe radím to isté. Počúvaj a nasleduj svoje svedomie a tvoj neustály úspech bude zaručený!"

Neznasam kategoricke vyrazy - slova ako napriklad NIKDY a VZDY....kde beries istotu ze NIKDY a VZDY urobis toto a nie inak? Da sa to vobec? Je to ludske? Nic v zlom, ale Neverim Ti Smile
Návrat hore
Lysnyt

PríspevokZaslal: Št Jan 27, 2011 21:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Dada to bola citacia (-A este si dovolim zacitovat niekoho-).

S tou citaciou suhlasim v pripade ak clovek nema pokrivene svedomie.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Št Jan 27, 2011 22:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Koho ste citoval, Lysnyt?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Lysnyt

PríspevokZaslal: Št Jan 27, 2011 23:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako to suvisi s temou pan Balint?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Pi Jan 28, 2011 7:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Súvisí to dvojakým spôsobom.
Ak nehovoríte za seba, aby sme vedeli za koho. Ak nám do témy vstupuje niekto ďalší v citácii, rád by som vedel, kto to je.
Ak niekoho citujeme, tak je minimálne zdvorilé, napísať koho. V niektorých kruhoch(napríklad akademických) sa nenapísanie mena citovaného považuje za krádež. Wink
Môžete, prosím, napísať, koho ste citoval?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Lysnyt

PríspevokZaslal: Pi Jan 28, 2011 11:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Pytat sa na autora, aby som si mohol precitat viac jeho myslienok, by bol pekny dovod. Vas dovod je ale uplne zcestny, pan Balint. Akoby Ste chcel vazit slova iba tym, kto ich vyriekne. Dokonca mi naznacujete, ze ak neuvadzam pri citacii aj meno citovaneho, potom kradnem Laughing
Tym, ze napisem "budem citovat niekoho" davam jasne najavo, ze to moje slova nie su. Tiez vsak, ze sa s vyrokom viac ci menej ztotoznujem a mam k nemu uctu.
Citoval som pana Rawna Clarka.

P.s. Videl Ste film Dědictví aneb Kurvahošigutentag (1993)? Je tam jedna humorna scenka kde Arnost hovori Bohusovi "jak pravi klasik-jsem ateista. díky bohu!" Neuviedol koho cituje, takze ubohy Arnost bol pravdepodobne v niektorych kruhoch oznaceny za zlodeja
Len pre zaujimavost, tento vyrok povedal Luis Buñuel.
Návrat hore
dada

Založený: 16.06.2009

PríspevokZaslal: Pi Jan 28, 2011 19:33    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote"Lysnyt"]
Tym, ze napisem "budem citovat niekoho" davam jasne najavo, ze to moje slova nie su. Tiez vsak, ze sa s vyrokom viac ci menej ztotoznujem a mam k nemu uctu.
Citoval som pana Rawna Clarka.

Slovko viac-menej znamena, ze sa s tymto citatom stotoznujes s istymi vyhradami? Cize pripustas, istu odchylku? Slovam VZDY a NIKDY nerozumiem vo vyzname spravania sa Smile Ak sa niekto neriadi VZDY svojim svedomim ale sem-tam (minimalne) spravi nieco, co nie je uplne v sulade s jeho svedomim...co z toho vyplyva? Znamena to, ze clovek nema ciste svedomie? Idem na to spravne logicky? Smile Da sa v realnom zivote spravat podla nejakeho rovneho pravitka, ucebnicovo, len podla vlastneho svedomia?..asi tazko.
Návrat hore
Lysnyt

PríspevokZaslal: Pi Jan 28, 2011 22:11    Predmet: Odpovedať s citátom

"Slovko viac-menej znamena, ze sa s tymto citatom stotoznujes s istymi vyhradami? Cize pripustas, istu odchylku? Slovam VZDY a NIKDY nerozumiem vo vyzname spravania sa"
Vzdy a nikdy su silne slova pripustam, je to extremizmus. Zivot byva vsak tiez extrem (jeden den sa vydavas, druhy den partnera pochovavas). Preto co sa tyka svedomia, radsej by som ho VZDY posluchol Smile
"Ak sa niekto neriadi VZDY svojim svedomim ale sem-tam (minimalne) spravi nieco, co nie je uplne v sulade s jeho svedomim...co z toho vyplyva? Znamena to, ze clovek nema ciste svedomie? Idem na to spravne logicky? "
Odpoviem ti otazkou. Ak urobis nieco proti svojmu svedomiu, mas potom ciste svedomie?
Nevyplyva z toho, ze je pokrivene. Jednoducho je potlaceny vnutorny hlas, ktory nasepkava spravnost ci nespravnost konania.
Horsie je ak si clovek neuvedomuje, ze kona proti svoju svedomiu. To by si vsak ani nekladol takuto otazku.
"Da sa v realnom zivote spravat podla nejakeho rovneho pravitka, ucebnicovo, len podla vlastneho svedomia?..asi tazko."
Je to striktne vec pohladu. Je nieco co by sa nedalo?
Vieme liecit rakovinu? NEVIEME. To vsak neznamena ze sa liecit neda.
Vieme dokazat existenciu boha? NEVIEME. To vsak neznamena ze nie je.
Atd atd.. Presnejsie je povedat - nedokazal by som to.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

Prejdi na: