Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Neokybernetika
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: So Feb 05, 2011 16:21    Predmet: Neokybernetika Odpovedať s citátom

Čo je neokybernetika? A ako funguje?
Aké máte prosím skúsenosti, prípadne ak niekto tuší na akom princípe to funguje, bola by som mu vďačná za info.
Ďakujem.

Zatiaľ som našla toto:
http://www.panna.cz/gnoseologie-a-telestezie.2/mozek-a-telestezie.38.html

zaujalo ma v tom článku: "Odpovídá to celkem našemu členění, že talenty jsou modelově trojího druhu. Jeden cítí, druhý vidí, třetí ví. "

Môže sa empat radiť do skupiny talentu ktorí cítia?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lysnyt

Založený: 19.10.2009

PríspevokZaslal: So Feb 05, 2011 18:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana odpoviem ti, kedze ma zaujalo to slovo - resp. slovne spojenie.

Slovo sa sklada zo slova Neo, co je v preklade "Nove" nieco zacinajuce - pouziva sa ako predslovie. Dalej tu mame slovo kybernetika - http://sk.wikipedia.org/wiki/Kybernetika.
Hoci som sa dosial stretol iba s technickym aspektom kybernetiky, toto uz zavana ezoterikou a pobavilo ma co som nasiel
Staci si toto slovo vlozit do googlu a najde ti vsetko potrebne. Najcastejsie sa spaja s pojmom Dispozicna prognostika (DIP). Uz na prvy pohlad je to len dalsia metoda ako vysat s ludi peniaze (usmiate tvare, sci-fi pristoroje, vseholieky, ..). Dokonca je tu par nazorov ze je to sekta ako vysita, comu by som sa vobec necudoval. Spojenie takejto spolocnosti a zufaleho cloveka sa rovna nestastie :!:

Vsimol som si, ze niektori ludia sa tu pokladadaju na 110% za empatov, pricom im stacili len dohady a diskusie o danej problematike. Zaujimalo by ma, ci nie nebezpecne rozvijat v sebe nieco co ani nemusi existovat.

Naposledy upravil Lysnyt dňa So Feb 05, 2011 18:08, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: So Feb 05, 2011 18:08    Predmet: Odpovedať s citátom

..no to som si už prečítala aj ja, len som chcela vedieť nejakú skúsenosť.

Ako som čítala ten článok, ktorý som zadala na začiatku, tak som dosť k tomu získavala odpor, raz som zradila svoju intuíciu a dopadlo to dosť zle.....asi to nebudem opakovať ešte raz.

Zaujalo ma v tom článku v spojitosti s empatom, či empat nie je vrodená danosť podobného druhu. V podstate by to mohlo takto fungovať......

A ešte sa zamýšľam nad tým, čo je to vlastne vnútorná indikácia?
"Jsou lidé, kteří to umějí už dnes. Dosáhli telestézické informace bez indikátoru, vnitřní indikací"

:) netuším, či som empat, v poslednej dobe mi skôr vychádza, že nie. Je to aj tak jedno. Ale to nič nemení na skutočnosti, že ma baví skúmať tento fenomén.

Naposledy upravil Heliana dňa Ne Feb 06, 2011 5:22, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Lysnyt

PríspevokZaslal: So Feb 05, 2011 18:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana, ospravedlnujem sa. Kym si napisala dalsi prispevok, stihol som do mojho dopisat este jednu vetu.
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: So Feb 05, 2011 18:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Smile aj ja som niečo dopísala....
je sranda ako sa snažíme dodržiavať pravidlá :)

Používame okienko "uprav" Smile
Návrat hore
Martyn

Založený: 05.12.2007

PríspevokZaslal: Ne Feb 06, 2011 21:21    Predmet: Odpovedať s citátom

A co když jsme empati všichni?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Lysnyt

PríspevokZaslal: Po Feb 07, 2011 0:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Martyn, potom pises do nespravnej temy Smile
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Po Feb 07, 2011 5:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Martyn,
...to fakt netuším, či sú enpati všetci. Hm...dnes ráno som mala pocit, ako keby si mi venoval niekoľko myšlienok, registrovala som Ťa nejakým spôsobom....netuším akým.....a zrazu pozriem na forum a je tu od Teba táto otázka.

Osobne ak sa mám vyjadriť k tejto otázke mám pocit, že niekedy mám akési empatovské, ako to nazvať....príznaky?, a niekedy nereagujem na nič, som taká preťažená, že môže ku mne prísť aj nejaká jednoznačná informácia a ani ju nezaregistrujem.
Momentálne sa snažim opustiť túto fázu preťaženia, upratujem v sebe....Neviem, či sa tým môj "prijímač prečistí" však uvidím......mám v tejto dobe toho pomerne veľa....
Návrat hore
Martyn

PríspevokZaslal: Ut Feb 08, 2011 21:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,
ano mám pocit že jsem tě dlouho zanedbával.
Laughing
Všichni jsme propojeni, ale málokdo si to uvědomuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Martyn

PríspevokZaslal: Ut Feb 08, 2011 21:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Já vždycky do někoho šťouchnu a pak zmizím.
A objevím se zase když mě to přitáhne.
Návrat hore
jarkarybka

Založený: 29.10.2006

PríspevokZaslal: Ut Feb 08, 2011 22:54    Predmet: Odpovedať s citátom

".... Jeden cítí, druhý vidí, třetí ví. " Môže sa empat radiť do skupiny talentu ktorí cítia?[/quote]

ja sa za empata povazujem, no isto by som sa nezaradila do skupiny talentu, kt citia....
Návrat hore
Martyn

PríspevokZaslal: St Feb 09, 2011 6:49    Predmet: Odpovedať s citátom

V každým z nás je všechno, ale projevujeme svoji jedinečnost.
Shocked
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: St Feb 09, 2011 18:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Martyn Napísal:
Ahoj,
ano mám pocit že jsem tě dlouho zanedbával.
Laughing

Necítim sa vôbec byť zanedbaná Wink

No ale ty by si sa už mohol konečne oholiť a mohol by si sa pokúsiť nepozerať tak zamračene .Smile

PS: Mám rada sviežu vodu po holení.Laughing

K tej neokybernetike, poznám človeka, ktorý využíva tieto služby. Veľmi sa mu darí a má takú zvláštnu silu a energiu, ťažko to popísať a okrem toho je zaujímavé, že aj tie absurdné situácie, ktoré prežíva nakoniec sa vyriešia v jeho dobro a všetko mu akosi zázračne vychádza a zapadá, až je to neuveriteľné......
Návrat hore
Martyn

PríspevokZaslal: St Feb 09, 2011 21:20    Predmet: Odpovedať s citátom

OK to byl muj pocit.
To holení zvážim, je to praktický, holit se 1x do týdne.
A dívám se tak zamračeně jen na tebe.
Copak jsi provedla?

K tomu "dobru" , jsou mezi námi lidi, kteří si říkají Jehovisti.
A ty tvrdí, že jednou bude tady na zemi ráj a my se budeme mít rádi, pořád se objímat a všechno bude prima.
Zkus si to na chvilku představit a uvědom si jak dlouho by jsi to vydržela?
Prča co?
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Št Feb 10, 2011 5:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Zase to holenie a zamračený pohľad neber tak vážne, vychádzam len z avataru . Smile..možno...

Pri slove objímať mám husiu kožu, momentálne akýkoľvek dotyk mi nerobí veľmi dobre. Jednak, že som chodila na masáže a môj stav sa zhoršil a jednak som bola v detstve zneužívaná, tak neviem...no je to začarovaný kruh. Momentálne mám postoj približne: „Nedotýkajte sa ma, lebo vás praštím niečím“

..Hm, k otázke dobra ma napadá len jedna ďalšia otázka, miliónkrát opakovaná od rodičov: „a zaslúžiš sito?“ a ja ako dieťa s nízkym sebavedomím, som samozrejme vždy zhodnotila, že nie......
Ako vidíš zo mňa by dobrý jehovista asi nebol....

Obávam sa, že mám dosť divný postoj k životu a neokybernetik by to asi tiež nenapravil.

Ten človek, ktorý tam chodí, to neuveriteľne prenáša do svojho okolia, niekedy aj na mňa, niečo čo neviem pomenovať, je to ako keď ťa niekto tlačí do chrbta a pomáha stúpať do kopca. Samozrejme to pociťujem, keď na mňa upriami pozornosť. Zvláštne to je......
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: