Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Empat - Blud ci pravda?
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Existujú empati?
Verím, že existujú!
0%
 0%  [ 0 ]
Áno, určite existujú.
33%
 33%  [ 1 ]
Nie som si istý/á, potrebujem viac dôkazov.
33%
 33%  [ 1 ]
Neverím, že niečo také existuje!
0%
 0%  [ 0 ]
Nie sú dôkazy, že niečo také existuje.
33%
 33%  [ 1 ]
Celkom hlasov : 3

Autor Správa
Lysnyt

Založený: 19.10.2009

PríspevokZaslal: Po Feb 07, 2011 23:58    Predmet: Empat - Blud ci pravda? Odpovedať s citátom

Takze vitam vas v tejto teme, kde budeme spolocne hladat, ci nieco ako "Empat" existuje.
Tuto temu som zalozil preto, aby to "ine" vysvetlenie skusil prave ten clovek, ktory sa poklada za empata. Paranormalne javy ci mimozmyslova "aktivita" by sa mala brat do uvahy, ak uz naozaj nemame ziadne vysvetlenie. A vysvetlenie sa (zial) najde skoro vzdy. Pisem zial, pretoze sam by som mnohe veci, ktore poznam zas ja, velmi rad dokazal. Nie som vsak zastancom slepej viery a sirenia dezinformacii" jedna pani povedala". Ludia su ochotni verit v rozne veci, pretoze ich to v mnohom oslobodzuje. Napr. niekto prespi v nejakom dome, v noci ma ducharsky zazitok, povie to ludom a vznika teoria, ze v dome strasi. Cim viac ludi tento pribeh spozna a "obohati" ho o nieco pri dalsom podani, tym viac ludi veri v jeho pravdivost.
Vitani su najma psychologovia ci psychiatri, ktori by urcite tuto temu najviac obohatili a pomohli nam objasnit rozne prejavy, ktore pripisujeme "empatom".
V blizkej dobe este doplnim hlavne charakteristiky "empata", ktore su na webe najcastejsie spominane.
Este dodam, ze nie som taky zaryty skeptik ako sa zda

Naposledy upravil Lysnyt dňa So Feb 19, 2011 23:02, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Moira

Založený: 09.12.2010

PríspevokZaslal: Ut Feb 08, 2011 17:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Twisted Evil je nutne hlasovat ,kedze ani jedna z moznosti sa mi nejako "neťaťuje"?,ale ako z mojho presvedcenia vyplyva ....asi takto nothing is true everything is permitted ...a este verím v čo chcem,a chcem v čo verím,tak na uvod v kratkosti
Návrat hore
Martyn

Založený: 05.12.2007

PríspevokZaslal: Ut Feb 08, 2011 21:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Lysynt,
vsichni jsme empati.
Chces na to dukaz?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Lysnyt

PríspevokZaslal: Ut Feb 08, 2011 23:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Marytn, ano Very Happy
Návrat hore
Martyn

Založený: 05.12.2007

PríspevokZaslal: St Feb 09, 2011 6:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak si ho najdi!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Feb 13, 2011 22:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Verit znamena nevediet ...

Takze anketa je :
a) neviem
b) viem
c) neviem
d) neviem
e) neviem

Tusim Lysnyt, ty asi ne/budes vyskumny pracovnik ... a naberam podozrenie, ze ta Lysnyt trapi skor vesmirna tema pravda/klamstvo a nie Empat ...

Lysnyt, pocas archetypalnej terapie na temu klamstva som dospel k tomuto : "Myslel som si, ze svet sa deli v dualitu pravdy/klamstva, ale nie je to tak, lebo pravda aj klamstvo tym istym pólom su ... obe su Hmlou ... svet sa deli v dualitu 0/1 ... inakadial hranicna deliaca ciara bezi nez som si povodne myslel ... nie je to hranica myslienky co cibri tento svet ... je to hranica Života na ktorej tu tancujeme ... balansujeme ?

Lysnyt bojujes s Hmlou ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: So Feb 19, 2011 20:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Lysnyt, poznam dospelu osobu, ktoru niekolko rokov sice nepravidelne ale ak, tak uz extremne boleli sankove klby ... zubarka tvrdila ze je to od skripania zubov napriklad v noci ... bola ochotna predpisat lieky na bolest a navrhovala nejaku "protezu" a la boxer ...

Perspektiva brat dozivotne lieky na bolest ... nic moc ...

Lysnyt vies kedy to prestalo ? Ked sa ten clovek dozvedel, ze to nemusi byt jeho bolest, ale od niekoho "prekopirovana" ... s doporucenim nech hlada zdroj ...

Kratko po jednej navsteve u pribuznych sa ta bolest vratila ... kedze tam boli len 2 "cudzie" zdroje, pri najblizsej navsteve sa ta osoba porozpravala nezavisle najprv s jednym a az potom s druhym "zdrojom" ... ten druhy zdroj to opisal presne ako to prezival ten dospelak ... odvtedy dospelaka nebolia sankove klby ...

Lysnyt, skus to vysvetlit = je to realne zazite ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Lysnyt

PríspevokZaslal: So Feb 19, 2011 22:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel predpokladam, ze ta osoba s tymi bolestami si ty ako si uz spominal v inej teme.
Vratim sa k tvojmu zazitku. Na to, aby som som daval ja vysvetlenia by som musel byt omnoho viac zainteresovany. Prave preto som "chcel", aby "empati" hladat ine odovodnenia svojich zazitkov. Takto mozem iba strielat do prazdna. Zaujimalo by ma ake teorie si si dal ty, pokym si neprisiel k verzii "som empat".
"Kratko po jednej navsteve u pribuznych sa ta bolest vratila" moze naznacovat, ze napr. podnebie, strava ci nieco podobne fyziologicke, privodilo bolesti sankovych klbov. Uz len to, ze uvedeny "dospelak" bol s dotycnou osobou aj predtym, moze vela veci vysvetlit....
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Feb 20, 2011 22:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Lysnyt Napísal:
... Uz len to, ze uvedeny "dospelak" bol s dotycnou osobou aj predtym, moze vela veci vysvetlit....

... vela ... hmmm ... tak daj ... vela ?

Odkial moze prichadzat bolest ? A naco vlastne ? Bolest nie je potesenim, bolest je utrpenim . Tak odkial prichadza ?

Zvycajne online, mam pripinacik v päte, au, online, vidim zdroj bolesti.

Co ale "fantomova bolest" ? Nohu mi odtrhlo pri uraze, ale stale ma tak skrabe ta päta, ktoru uz nemam ... ok, info ide z pamäte.

Fajn, hypnotizer zhypnotizuje medium, ktoreho boli zub a ajhlaho, zub uz neboli ... kde ta bolest zmizla ?

Alebo naopak, zhypnotizovaneho neboli nic a hypnozou mu bolest vyvolas ... odkial prisla bolest ?

Ak je bolest mozne iniciovat takto, preco Lysnyt sa ti zda nemozne, ze bolest mozes zvonku okopirovat ?

Ak chameleon dokaze okopirovat farby, a chobotnica z cinskeho mora, komplet povrch a tvar toho coho sa dotyka, preco si myslis Lysnyt, ze to nedokaze v nejakej variante aj clovek.

Lysnyt si si isty, ze si nikdy nic neokopiroval ? Kopirujeme uplne bezne ... napriklad v komunikacii ... preberame mimiku, rec tela, nastavenie hlasu, prizvuk, a co ja viem co vsetko ...

Kopirovanie je lacne ... :-)

Nevidim zmysluplnost vo vylucovani alternativnych zdrojov bolesti. Daleko viac ma zaujima ako tie zdroje rozlisit !!! To dava sancu efektivne pracovat s bolestou ... alebo je lepsie zlikvidovat pecen "hypochondra" nekonecnou variaciou farmaceutickeho sortmentu ?
Návrat hore
Lysnyt

PríspevokZaslal: Po Feb 21, 2011 23:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel na temu bolest som sa uz vyjadril v http://forum.regresnaterapia.sk/viewtopic.php?t=475&postdays=0&postorder=asc&start=390 . Dalsia vec, strucne povedane bolest mozes zvonku okopirovat, to ja nezamietam. Podstatne vsak je, ze to z cloveka empata nerobi. Patricna hlbka autosugescie a strachu moze cloveku navodit takmer rovnake priznaky (bolest) ako u cloveka, ktoreho vidime trpiet. Ako napr. vidim v TV zubara vrtajuceho nejakemu nestastnikovi zub. Mnohi sa len pri tom pohlade chytaju za lice. A niektori to dokonca prezivaju tak, ze ich tie zuby skutocne zacnu boliet. Cize toto vsetko je uplne prirodzene pre -povedal by som- taku tu strednu triedu ludi (rano vstanem, idem do roboty ci do skoly, pridem domov, sadnem za TV ci za PC, v noci pojdem este "zit" ci lahnem spat..).

O "empatoch" sa vsak tvrdi nieco ine, tj. ze napr. tu bolest pocitia bez vedomia co sa stalo.

Rozlisit zdroj bolesti mozes sam. Musis mat na to vsak patricne vzdelanie. Bolest, kde nevidis zjavnu pricinu, moze pochadzat z psychiky (psychosomaticke symptomy).
P.s. nie som zastancom "tabletkovych lekarov".
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ut Feb 22, 2011 23:14    Predmet: Odpovedať s citátom

... takze koprovanie je mozne, kopirovanie bolesti tiez ...

... odmietas, ze by bolo mozne kopirovanie nevedomky ... spravne ?

... viazat schopnost rozlisenia zdroja bolesti na vzdelanie mi pride fakt absurdne
Návrat hore
Lysnyt

PríspevokZaslal: St Feb 23, 2011 0:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel, jedine co odmietam je, ze si "empat" ak nieco nevedomky kopirujes
Co sa tyka rozlisovania na baze vzdelania. Nebolo by ti to take absurdne, ak by si spoznal symptomy vdaka vzdelaniu napr. v psychologii, alebo v anatomii. Kazdopadne vrelo odporucam aj magicky vycvik.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Feb 25, 2011 22:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze pripustas moznost nevedomeho kopirovania ... len odmietas to nazyvat "empat" ??? ... tak to nazvi po svojom ...
Návrat hore
Lysnyt

PríspevokZaslal: Ne Feb 27, 2011 18:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel, opakujem - nevedome kopirovanie (popisane napr. na spomenutych bolestiach zubov) nerobi s cloveka "empata". Od pripadu k pripadu ide o sugesciu ci bolest psychosomatickeho charakteru. Cize vec, ktora sa da bezne vysvetlit zdravym "sedliackym rozumom" s patricnou objektivnostou cloveka neprahnuceho po "sokujucich" diagnozach.
Tiez pripominam, ze dostupne definicie "empata" (vid internet) su minimalne mimozmysloveho charakteru a niekedy priam ezoterickeho.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Feb 27, 2011 22:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Lysnyt, moze podla teba niekto prezivat cudziu bolest ?

Ak vravis sugesciu = prezivas svoju ale cudziu bolest ?

Ak vravis psychosomatickeho charakteru = prezivas svoju alebo cudziu bolest ?
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: