Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Empat - Blud ci pravda?
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Existujú empati?
Verím, že existujú!
0%
 0%  [ 0 ]
Áno, určite existujú.
33%
 33%  [ 1 ]
Nie som si istý/á, potrebujem viac dôkazov.
33%
 33%  [ 1 ]
Neverím, že niečo také existuje!
0%
 0%  [ 0 ]
Nie sú dôkazy, že niečo také existuje.
33%
 33%  [ 1 ]
Celkom hlasov : 3

Autor Správa
Lysnyt

Založený: 19.10.2009

PríspevokZaslal: Po Feb 28, 2011 12:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel mozne je vsetko, ale zavisi hlavne od uhla pohladu. Za predpokladu, ze "Čo jest hore, jest ako to, čo jest dole" by mohla mat tradicna empatia svojho mimozmysloveho dvojnika. Ale vzdy plati kauzalny zakon, akcia vyvola reakciu. A reakcia v tomto pripade bude bolest, ale iba tvoja vlastna.

Sugesciou navodis bolest vlastnu, psychosomaticky detto.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Po Feb 28, 2011 22:33    Predmet: Odpovedať s citátom

A akcia je v tychto pripadoch podla teba co ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Lysnyt

PríspevokZaslal: Po Feb 28, 2011 23:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel tato tema nie je na to, aby som ti popisoval ako by mohol empat fungovat.
Je na to, aby clovek ktory sa povazuje za empata, hladal protiargumenty na to v co veri v tejto veci. Tymto jednoduchym cvicenim docielujeme opodstatnenost toho v co verime.
Návrat hore
Moira

Založený: 09.12.2010

PríspevokZaslal: So Mar 05, 2011 18:26    Predmet: Odpovedať s citátom

.... Twisted Evil
http://wwwstatic.megavideo.com/mv_player.swf?image=http://img3.megavideo.com/2c4d6ccd397e72f184fa25e4137b48cb.jpg&v=7NM26XQH a myslim ze ohladom celej tejto skvostnej temy nezaskodi aj trochu humoru vniest do toho ,sice to nevysvetluje..neobjasnuje,ale ... Wink napriklad ako inspiraciu alebo aspon na zamyslenie ,prajem prijemnu zabavu ,aj Lysnytovi .
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Po Mar 07, 2011 0:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Moira, tusim by sa to hodilo viac do tej temy, kde je film "Pociatok" ... to je hlavne parodia na ten film ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Po Mar 07, 2011 0:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Lysnyt Napísal:
Daniel tato tema nie je na to, aby som ti popisoval ako by mohol empat fungovat.
Je na to, aby clovek ktory sa povazuje za empata, hladal protiargumenty na to v co veri v tejto veci. Tymto jednoduchym cvicenim docielujeme opodstatnenost toho v co verime.

hmmm ... skusim prelozit ... tato tema je pre zaby, co si myslia, ze su zirafy, aby hladali protiargumenty, ze nie su zirafy ... tymto jednoduchym cvicenim docielujeme opodstatnenost toho v co nevieme ...

... naozaj sa bavim

Lysnyt ak nechces vysvetlit svoje vlastne tvrdenia, tak potom vedies monolog ...

Ak chces diskutovat, je myslim normalne, ze si vzajomne odpovedame na otazky, takze otazku zopakujem :

A akcia je v tychto pripadoch podla teba co ?
Návrat hore
Moira

Založený: 09.12.2010

PríspevokZaslal: Po Mar 07, 2011 11:12    Predmet: Odpovedať s citátom

mne je šuma nejaky film,alebo kde sa co sa hodi, ked cele toto forum je zahlteme XY temami ,mne islo len o pojem kt. sa tam spomina ....povedz Daniel ...venujes sa niecomu blizsie?alebo preco ta zaujima tato empatiada?mna y zaujimal tvoj verdikt....ale cisty ,neobkecany na polstrany ,jednoduchy .
Návrat hore
Lysnyt

PríspevokZaslal: Po Mar 07, 2011 12:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Akcia pri mimozmyslovom vnimani byva bud zosnimanie, alebo vstepenie myslienky. Tj. zosnimes pocit bolesti, alebo ti vstepia tento pocit. Mozog to interpretuje ako bolest a ty pocitis bolest.

Daniel doteraz si nepodal ani jednu alternativu k symptomom, ktore priradujes k "empatom". Popisal si mi nejaky pribeh s tym, co si o nom myslim ja. Predlozil som ti protiargumenty, ktore napadli mna pri tebou popisanych symptomoch v tom pribehu. Odvtedy mi pokladas otazky smerujuce neviem kam a zacal som mat naozaj pocit, ze ten monolog vediem. Pripada mi to akoby si ma chcel presvedcit o tom, ze uvededene symptomy moze mat iba empat a nikto iny.

Tak ci tak ide o moju domyslavost v tom co si mienil tymi otazkami. V principe si vsak vobec nepisal k teme (ty si predlozil pribeh, ty sa povazujes za empata), tj nepredlozil si jedinu akternativu k symptomom popisovanych v uvedenom pribehu.

Citujem sam seba: "Tuto temu som zalozil preto, aby to "ine" vysvetlenie skusil prave ten clovek, ktory sa poklada za empata". Daniel, doteraz som to "ine" vysvetlenie daval ja. Skus prosim Ta teraz prezmenu ty podat alternativu, inac budem viest naozaj iba monolog.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Po Mar 07, 2011 22:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Moira Napísal:
mne je šuma nejaky film,alebo kde sa co sa hodi, ked cele toto forum je zahlteme XY temami ,mne islo len o pojem kt. sa tam spomina ....povedz Daniel ...venujes sa niecomu blizsie?alebo preco ta zaujima tato empatiada?mna y zaujimal tvoj verdikt....ale cisty ,neobkecany na polstrany ,jednoduchy .

na jednej strane ti vadi zahltenie, na druhej ti je šuma ... pozri si naozaj ten film Pociatok ... kvoli jednemu pojmu totu mozes nahodit rovno desiatky dalsich zahlcovacov, nad ktorymi sa potom sama budes rozculovat ???

... empatiada ma zaujima preto, lebo odkedy som zacal pracovat s hypotezou, ze skenujem cudzie zdroje informacii, ulahcilo sa moje zitie ...

... aby si chapala o com hovorim, uvediem dalsi svoj osobny priklad = na jednom kurze za pritomnosti cca nieco cez tucet sediacich osob, som zrazu pocitil zvnutra dost silny plac, z nicoho nic, sam som bol z toho prekvapeny a spontanne som sa nahlas opytal "Place tu niekto, alebo mne ide plac ?" ... v tom navale som pocitoval silnu potrebu rozlisit, ci ide o nejaku moju restimulaciu, ale ci skenujem niekoho potlacany plac ... tie pritomne osoby navzajom na seba videli kedze boli v polkruhu a tak sa mohli navzajim pozorovat ... a jeden potlaceny zdroj placu tam bol ... ak ten "zdroj" chodi na toto forum, tak ti to mozno sam potvrdi ...

... staci takto ?
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Po Mar 07, 2011 22:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Lysnyt Napísal:
Akcia pri mimozmyslovom vnimani byva bud zosnimanie, alebo vstepenie myslienky. Tj. zosnimes pocit bolesti, alebo ti vstepia tento pocit. Mozog to interpretuje ako bolest a ty pocitis bolest. ...

Lysnyt poprosim ta, aby si snazil pisat naozaj precizne, lebo potom kilujes sam seba, tym ze vytvaras sam vo vnutri vzajomne si odporujuce vety ... napriklad to o tom "Popisal si mi nejaky pribeh s tym, co si o nom myslim ja. " ... to myslis naozaj vazne, ze ja popisujem nejaky pribeh vratane toho, co si myslis o nom ty ???? To je ako keby si ty sam vydal konecny verdikt, ze som naozaj empat, lebo tvoj dokaz je, ze pisem pribeh a scanujem sucasne aj tvoj komentar k nemu a ho rovno tam pisem ...

Kontroluj po sebe co pises a bud precizny ... alebo snad nemas rad matematiku ? Smile

Pod mimozmyslove vnimanie zahrnas aj sugesciu = vstepenie myslienky ?????

Skusim to zjednodusit ... tvrdis, ze akcia pri mimozmyslovom je zosnimanie, takze zdroj je cudzi ... spravne ?

Potom tvrdis, ze do toho dalej vstupuje nejaky transformator (konkretne mozog), ktory to "interpretuje" ... tvrdis, ze to ten transformator interpretuje ZHODNE (zdroj je cudzia BOLEST, ktora je interpretovana zhodne na BOLEST), ale neuvadzas, ci tam je nejaky rozdiel v tych 2 bolestiach ...

Je ci nie je tam podla teba nejaky rozdiel v tych 2 bolestiach, t.j medzi bolestou zdroja a bolestou interpretovanou ?

O co opieras svoje tvrdenie, ze do toho vstupuje nejaky transformator ? Mas na to nejaky dokaz ? Pytam sa preto, lebo vo vedlajsej teme som ti opisal moju regresnu skusenost s mojim "scanerom" a prave tam som zdoraznoval, ze prave akakolvek analyza, pokus o skladanie "mapy", cize nieco podobne ako sa to samovolne deje pri videni (zraku) je prekazkou pre fungovanie toho scanera ... takze u mna osobne ak to funguje tak prave bez analyzatora ... Odkial beries ze tam je transformator ?

Akcia pri tej sugescii (tvoju definiciu nepoznam) je co ?

Akcia pri tej tvojej psychosomatizacii (tvoju definiciu nepoznam) je co ?

Pri hypnoze (sugescii) klientovi nahovorim, ze v ruke nedrzi kriedu, ale banan a on si na nom naozaj pochutna ako simpanz ... takze tazko hovorit o nejakom kritickom uvazovani klienta ... naopak, jeho kriticky filter je vypnuty ... krieda je banan a basta ... tak o akej interpretacii mozgu prosim ta vlastne hovoris ?
Návrat hore
Lysnyt

PríspevokZaslal: Ut Mar 08, 2011 12:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel, mas pravdu ta veta je blbost. Opravim sa, malo to zniet "Popisal si mi nejaky pribeh, s tym co si o nom myslim ja." (pre vacsiu presnost, chcel si vediet co si o tom pribehu myslim ja).

Dalsia vec, v predoslom prispevku som ta upozornil, ze stale nepises k veci. Vysvetlil som ti to, uplne zrozumitelnu vetu na zaciatku tejto temy. Drz sa prosim temy. Ak uz chces pisat mimo temy, tj. chces pokladat otazky ty mne (ja o sebe netvrdim ze som empat), potom bud taky ochotny a napis kam tymi otazkami smerujes. Ak zodpovies, mozeme sa dalej bavit a odpoviem ti na co sa pytas v tvojom prispevku.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ut Mar 08, 2011 23:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Lysnyt, kam smerujem ?

Ved to je jasne, snazim sa lepsie pochopit tvoje tvrdenia, a tak sa ta na tie tvoje tvrdenia podrobnejsie pytam ... snazim sa ich precizovat, lebo ti samemu ( ako sam uznavas ) na tom velmi nezalezi ... snazim sa "rozmenit ich na drobne", aby som pochopil, co vlastne svojimi slovami tvrdis ...

... nemam uzitok z toho ak "plavas" svojimi slovami po povrchu ... chcem detailne pochopit co vlastne sa snazis ukazat ...

... ukaz mi ktore otazky su mimo temu ?
... ako moze byt mimo temu otazka, ktorou sa pytam na objasnenie tvojich vlastnych tvrdeni ?

Lysnyt, PRECO SA OPAKOVANE ZDRAHAS ODPOVEDAT MI NA OTAZKY ?
Lysnyt, PRECO SI KLADIES DODATOCNE PODMIENKY, ABY SI MI ODPOVEDAL NA OTAZKY ?
Lysnyt, PRECO MAS OBAVY Z TOHO KAM MOJE OTAZKY SMERUJU ?

Lysnyt, PRECO JEDNODUCHO A PRIAMO BEZ ZDRZIAVANIA, BEZ VYKRUCANIA, BEZ ZBYTOCNYCH OKOLKOV NEODPOVEDAS A NEVYSVETLUJES SVOJE TVRDENIA ?

Lysnyt, KDE JE PROBLEM ?
Návrat hore
Lysnyt

PríspevokZaslal: St Mar 09, 2011 14:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Do tretice vsetko dobre
Daniel pises, ze chces lepsie pochopit moje tvrdenia, zanalyzovat ich a ja sa ti stale vyhybam odpovediam, dokonca kladiem dodatocne podmienky.

Daniel, zabrzdi prosim Ta na chvilu, oprosti sa od myslienok a zabudni na vsetko doteraz.
Ak si to uz urobil, precitaj si titulku tejto temy a prvy prispevok v tejto teme ( Po Feb 07, 2011 23:58 ).
Funguje to nasledovone: Do tejto temy vkroci "empat". V tomto pripade ty. Dotycny napise co prezil, nejaky pribeh o ktorom sa domnieva, ze je to prejav "empata". Rozoberie tento pribeh a skusi podat alternativy na skusenosti, ktore priradoval k "empatovi".

Priklad:
(Najprv pisem pribeh) Vstupil som do polorozpadnuteho domu, v ktorom uz nik nebyva a zacal som pocitovat nahlu uzkost, vnutorny nepokoj sa prejavil placom.
(Potom skusim podat alternativu na skusenost, ktoru priradujem ako prejav "empata") To, ze som pocitil nahlu uzkost mohla zapricinit spomienka z detstva na mojho psa, ktoreho som nasiel v nedalekom rozpadnutom dome potom ako sa stratil. Alebo - miestny bitkari ma nahanaju a toto je miesto kde som vbehol a uvedomil si, ze o chvilu dostanem "nakladacku". Alebo - rano som si nezobral antidepresiva. Alebo - k tej skusenosti ma mohla doviest myslienkova asociacia rozpadnutedo domu a miestnosti k mojej samote a prazdnote v zivote. Alebo - tuto skusenost mohla zapricinit nejaka podvedoma vazba na nieco, co som zazrel, zacitili (cuchovo), pocul v tomto dome.
Atd, atd, cim viac vies vynalozit protivysvetleni, tym istejsie vies povedat "som Empat" alebo "Empat nie som".

Viac zruzumitelnejsie a jednoduchsie ti to uz podat neviem Daniel. Resp. nechcem. Pretoze vzdy sa da klesat nizsie a nizsie, ide tam uz len o to, ci to nestrati zmysel. A preto som sa ta aj opytal, kam tymi otazkami smerujes. Keby si odpovedal, dozvedel by som sa, ci ma iba chces presvedcit, ze si "empat". Alebo mas zaujem aj o to, o com tato tema naozaj je (vid vyssie uvedene vysvetlenie a priklad).
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: St Mar 09, 2011 21:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Lysnyt, v teme Ly vs Pa si uviedol takuto svoju vetu:

"Branime si iba vlastne presvedcenia, ktore chceme aby boli neochvejne."

Necakal som, ze az tak vystizne potvrdis spravnost mojho vyberu knihy - vid.tema "Knihy -tipy" ... naozaj si ju precitaj a az potom pochopis, co si vlastne napisal ... totizto nie kazdy tuzi potom, aby jeho vlastne presvedcenia boli neochvejne ... dokonca mozno prides na to, ze je to dokonca nieco ako nezdrava uchylka ... ozvi sa potom, ked si tu knihu precitas ... OK ?

Na ten tvoj vyrok reagujem v tejto teme, aj preto, aby som ti presne tu mohol vysvetlit, ako si protirecis ... totizto :
- na strane jednej ocakavas, ze kazdy ma svoje presvedcenie, ktore chce aby bolo neochvejne, a zda sa ti to prirodzene ...
- na druhej strane opakovane zdoraznujes tebou vymyslenu konstrukciu tejto temy, v ktorej ocakavas, ze zaba, ktora veri, ze je zirafa, bude sama sebe popierat svoju vieru, t.j. bude sama sebe uvadzat alternativy, ktorymi spochybni, ze nie je zirafa ...

Lysnyt, uzivas nieco ? alebo len nemas rad logiku, alebo co vlastne ... ?VSJO V PORJADKU ? DOGONIME I PEREGONIME ZIMBABWE ?

Ty mas pravo a nespochybnitelny narok na neochvejnost svojej svätej viery, a ostatnym pohanom si delegoval take malicke pravo naplut na svojich prirodnych skriatkov, ci co ? Lysnyt, takto mysli sialeny inkvizitor, mozno nejaky uleteny katechet, alebo islamsky fundamentalista ... alebo si vari naozaj clenom nejakej cirkvi ? Tak to nas rovno varuj, nech vieme, ktoru spravnu kolonku mame skrtat pri najblizsom scitani ludu ...

Lysnyt, ty nediskutujes, ty neochvejne zapasis o svoje sväte presvedcenie ... tak OK ... bojuj, hladaj si protivnikov a bojuj, ale maj aspon tolko ucty a respektu pred ostatnymi, ze svojim bojom nebudes zasierat temy, ale pojdes rovno tam, kde tieto boje naozaj patria, t.j do temy " Lysnyt vs. kazdy kto ma prave potrebu bojovat ..."

... v sportovom zapaseni plati, ze ked 3x pobuchas po zinienke, tak si sa vzdal ...

... ty si sam priznal, ze si "do tretice" neodpovedal na moje otazky = takze si sa VZDAL = PREHRAL SI SVOJU SVATU VOJNU !!!

Tymto to povazujem za uzavrete, HOWGH !
Návrat hore
Lysnyt

PríspevokZaslal: St Mar 09, 2011 22:55    Predmet: Odpovedať s citátom

V poriadku Daniel, ak je toto tvoj verdikt, ja ti ho spochybnovat nebudem Smile
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

Prejdi na: