Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Len tak
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty..
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
exlibris

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 13:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
... to mi normalne sanka spadla co to tu citam o Goranovi Bregovicovi ... tak mala skupina ludi a tak casty vyskyt hudobnej preferencie ... to by ma aj zaujimali :
1. vase konkrentne pribehy ako ste sa k nemu dostali, pretoze to az taky "pop" nie je ... ?
... ja cez kurz Tarotu zazitkovou formou u J.H.P. ...
2. a co vam vlastne dava ?
... mne velmi silne emocie, ktore najcastejsie vyvolavaju plac ...
a kedze asi mate prehlad aj v textoch, a ak by ste vedeli, rad by som poznal, co je v texte napriklad Elo Hi ...

flowers milý Daniel,
sme tu naozaj malá skupinka ludí a to sme pustili pierko len o muzike.... Wink keby sme zacali pústat viac pierok zo súkromia, mozno by sme sa zacali divit este viac..... Sme prílis malá skupinka na to, aby sme sa tu zisli "náhodou". Urcite sme tu spolu, v takomto zlození pre Nieco. Patrik, co ty na to, ako odborník, z pohladu regresnej terapie? haaaaa?

1. isli sme s priatelmi nocou z Prievidze, kde koncertoval Mejla Hlavsa (ex Plastic People) so svojou kapelkou. (Myslím, ze to bol jeho posledný koncert na slovensku, po velmi krátkej dobe umrel.) A v tej slastnej unave a temnote noci pustili Underg.... bolo to priam az mystické.... no a pre mna dalsia láska na prvé pocutie
Neviem odkial si Daniel, ale v BB opere dávajú kúsok - Cigánske korenie. Balet na hudbu (výber originálnej hudby z albumov) G. Bregovica. No tak tam som zasa plakala o106 ja......kráááásne dielko, ak más moznost, chod. A najviac som sa tesila z toho, ze jeho hudbu som molha pocúvat tak hlasno, ze mi rezonovala az v hrudníku. To mám ráááááád.
2.
Hudba je môj priatel. Je so mnou vzdy vsade. Ako hudbu vnímam aj zvuky prírody....ach taký zurciaci potôcik...... A rozhodne som presvedcená, ze hudbu, ktorú v sebe od malicka nosím (nosím - tým, ze ju neustále pocúvam), si so sebou zoberiem aj na "druhý svet". Od malicka, bez toho, aby ma k tomu niekto viedol napríklad rada pocúvam váznu hudbu. Hi, a mozno mi moja láska k hudbe uberá aj roky na vzhlade...... Rolling Eyes

Ja osobne hovorím len po slovensky a tak hlas speváka je pre mna len dalsím hudobným nástrojom. Ale párkrát som si prelozila nejaký ten hitový sladácik, no radsej som nemala..... Sad A skúsala som to aj s textami od Yes, ktorých hudbu tiez milujem, tak to sú zasa riadne tazké haluze....... Tak isto ale sa mi stalo, ze ked som zistila text nejakej skladby, tá skladba pre mna mala zrazu celkom iný rozmer....
A momentálne som zalúbena do hry D.Gasperjana na duduk no a tam sa toho vela nenakecá, lebo treba fúúúúúúúúkat..........
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gorimir

Založený: 25.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 15:10    Predmet: Re: Bregovic Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

1. vase konkrentne pribehy ako ste sa k nemu dostali, pretoze to az taky "pop" nie je ... ?
... ja cez kurz Tarotu zazitkovou formou u J.H.P. ...
2. a co vam vlastne dava ?
... mne velmi silne emocie, ktore najcastejsie vyvolavaju plac ...

a kedze asi mate prehlad aj v textoch, a ak by ste vedeli, rad by som poznal, co je v texte napriklad Elo Hi ...

Tak ja som sa k Bregovićovi dostal cez Kusturicove filmy, ale potom som sa stretol práveže s jeho muzikou pred vojnou (rocková skupina Bijelo Dugme) a keďže mám rád dobrú rockovú muziku (no, aj tvrdšiu), tak Biely gombík mi skvele sadol... Ale inak - ako v podstate balkanista som mal možnosť stretnúť sa s kopou skvelej balkánskej muziky...

A tiež mi to dáva silný emocionálny náboj, energiu, predstavujem si Bosnu, ktorú mám veľmi rád, spomínam si na tých ľudí, ktorí boli úplne skvelí, na predavača perzských kobercov pôvodom z Iránu a teraz z Mostaru, ktorý má obchod aj v Sarajeve na Baščaršiji... Proste je to muzika, ktorá pre mňa osobne vonia výbornou kávou, burekom a pohodou... A napriek tomu, že moja veľmi dobrá kamarátka z Bosny, Fadila, Bregovićovu hudbu moc nemusí (ona je skôr na jazz) a okrem toho, Bregovića aj Kusturicu v samotnej Bosne považujú za zradcov, spomeniem si vždy aj na ňu a mám jej chuť volať aj o tretej v noci, ;)

Hm, Daniel, ktorá je to pesnička, čo si sa pýtal? Z ktorého je albumu? Zatiaľ mi to nič nehovorí , ale pozriem sa...
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 15:33    Predmet: Elo Hi Odpovedať s citátom

Elo Hi je prva a posledna skladba na soundtracku od filmu Kralovna Margot, tusim to spieva Ofra Haza
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
gorimir

Založený: 25.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 15:43    Predmet: Re: Elo Hi Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Elo Hi je prva a posledna skladba na soundtracku od filmu Kralovna Margot, tusim to spieva Ofra Haza

Aha, tak to nepoznám, ale pozriem sa po tom.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Po Júl 04, 2005 7:56    Predmet: Odpovedať s citátom

exlibris Napísal:
... ale v BB opere dávajú kúsok - Cigánske korenie. Balet na hudbu (výber originálnej hudby z albumov) G. Bregovica. No tak tam som zasa plakala o106 ja......kráááásne dielko, ak más moznost, chod. A najviac som sa tesila z toho, ze jeho hudbu som molha pocúvat tak hlasno, ze mi rezonovala az v hrudníku. To mám ráááááád.

... diky za tip ... mozno odskocime z Cremosneho ... mozno by to mohlo byt sucastou kurzu, aby sa lepsie restimulovalo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Po Júl 04, 2005 7:58    Predmet: Odpovedať s citátom

... tiez doporucujem KITARO napriklad Ancient Journey
Návrat hore
Jan

Založený: 29.05.2005

PríspevokZaslal: St Júl 06, 2005 20:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomáš Akvinský napríklad často pristupuje k problémom tak, že postupuje podobne ako Aristoteles a usiluje sa pochopiť príčiny a ciele vecí a udalostí. V druhej knihe Fyziky sa o príčinách hovorí v nasledujúcich štyroch významoch: Prvá je materiálna príčina, ktorá je základnou matériou vecí, napríklad materiál sochy (mramor, bronz). Toto by zahŕňalo materiál vo fyzikálnom zmysle, ako tehly domu, ale aj ďalšie veci, o ktorých môžeme hovoriť. Druhý význam príčiny je forma, alebo vzor veci. Príklady by pri tejto druhej príčine zahŕňali tvar sochy, usporiadanie písmen v slove alebo dušu ako formu ľudskej bytosti. Tretí význam je zdrojom zmeny alebo pohybu. Toto by pokrývalo fyzikálny pohyb v newtonovskom zmysle, ako je sila, ktorú sochár použije pri tesaní do kameňa, ale tiež ostatné typy zmeny; napr. otca ako príčinu dieťaťa alebo vplyv radcu na činnosť. Štvrtý typ príčiny je cieľ alebo výsledok, na ktorý je činnosť alebo vec zameraná. Toto by zahŕňalo náboženskú funkciu funkciu pri soche, zdravie ako účel prechádzky alebo dobro pri akomkoľvek súcne.

John Inglis: Akvinský
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Št Júl 07, 2005 21:19    Predmet: Odpovedať s citátom

... cit a pochopenie pre pravdu zije v kazdom cloveku.
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Št Júl 14, 2005 14:50    Predmet: Uvaha Radosincov o cloveku: Odpovedať s citátom

Povedzme si to pramo. Clovek dokaze skoro secko.
Urobyt dyru do sveta aj do ozonu.
Urobyt si pekny dom, ale aj peknu hanbu.
Vyzyrat jak pekny hrdina, ale nykedy aj ako pekny idiot.
Nykedy dokaze byt na svete aj sto rokov, ale ani tri minuty pod vodou.
Dokaze obstojne hrat na klaviri a na nervy, skakat do reci a aj o tyci.
A tusim vacej myslet na buduce generacie pocitacov, ako na maturantov.
Ale clovek by si nemal toho az tolko namyslat, lebo je len clovek.
Ani pri najlepsej vole nedokaze preletet v petmetrovej vyske z Namestia hraniciarov na Sancovu ulicu. A to ani za idealnych poveternostnych podminek. Nedokaze vonat jako lipa a len tak jako topol sa rozmnozuvat po vetre. To dokaze len boza priroda.
A preto by si mal clovek celkom skromne povedat - Este tak mnoho toho nevim.
A preto sa budem na svete radsej vacej cuduvat jako svet menit.
Lebo pri cuduvani nekapu stromy, nekapu ryby, ale rastu stromy a pada snah.
A vsetko je na svojom miste, tak jako ma byt. Tak, jako ked je na jar naozaj jar, v lete ked je leto, na jabloni jablcko, na clovekovi hlava a v cloveku srdco.
Návrat hore
goja

Založený: 20.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Aug 14, 2005 9:51    Predmet: svetlo Odpovedať s citátom

Aj maličké svetielko vie zahnať veľkú tmu.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Aug 22, 2005 21:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdo umře dřive, než umře, neumře, až umře.

Poznej, co máš před očima a co je ti skryto , se ti odhalí.

Království Boží je skryté uvnitř nás.

Bůh se stal člověkem, aby se člověk stal Bohem.

Blažený tem kdo byl, dříve než se stal.

Kde je začátek, tam bude taky konec.

www.gnosis9.net

Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Ut Aug 23, 2005 14:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Kitaro: "Heaven and Earth" (O.S.T.)
Kitaro: "Silk Road" a "Silk Road Suite" s London Philharmonic Orchestra a čokoľvek od neho je naozaj krásne.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Št Aug 25, 2005 22:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
Kitaro: "Heaven and Earth" (O.S.T.)
Kitaro: "Silk Road" a "Silk Road Suite" s London Philharmonic Orchestra a čokoľvek od neho je naozaj krásne.

... doslova cokolvek ... snorkt
Návrat hore
exlibris

PríspevokZaslal: St Sep 07, 2005 17:32    Predmet: :-) Odpovedať s citátom

NEVADÍ, ŽE JE SKRATKA DLHŠIA....ASPOŇ, ŽE JE MENEJ POHODLNÁ !!!!!
cheer
Návrat hore
exlibris

PríspevokZaslal: Ne Jan 07, 2007 20:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tragédia nášho života niekedy spočíva v tom, že dostaneme, po čom túžime.
(neviem kto to prvý povedal)
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty.. Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Strana 2 z 3

Prejdi na: