Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Santiago de Compostela

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jarkarybka

Založený: 29.10.2006

PríspevokZaslal: So Máj 21, 2011 16:04    Predmet: Santiago de Compostela Odpovedať s citátom

nepatrim k tym, ktori ked sa vydavali na cestu mali jasny motiv ... po absolvovani prvej cesty viem, ze sa uzatvorilo veľa "otvorenych" kol, odovzdalo sa veľa fragmentov .... po absolvovani druhej cesty - obraciame tok v rode .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: So Máj 21, 2011 16:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Jarka, som rád, že si sem dala kus pocitu z Cesty. Ak by si mohla ešte napísať pár postrehov. Čo Ťa najviac prekvapilo a čo sa najviac dotklo? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
jarkarybka

PríspevokZaslal: Ne Máj 22, 2011 10:48    Predmet: Odpovedať s citátom

asi ma prekvapilo a dotklo poznanie, že cez to, ako sa my ľudia javíme rôzne - sme rovnakí...

...poniektorí idú s motiváciou - niečo riešit, hľadať odpovede na otázky, iní spoznať seba a dávať otázky, daľši stretnúť ľudi, niektorí stretnúť Boha, iní krajinu, kultúru ....no - pod týmito rôznorodými "motiváciami" je podľa mňa - u nás všetkých - nájdenie múdrosti a bezpodmienečnej lásky (bez-podmienečného prijatia) ... mám dojem, že tam všetci ideme - rôznymi cestami (tými cestami mám na mysli to, čo považujeme za naše motívy k absolvovaniu Camina, k spôsobu, akým vedieme naše životy, ako sa rozhodujeme, čo považujeme momentálne za prioritu apod...) - a predsa - naše Camino v Španielsku vedie po rovnakom chodniku a do rovnakého mesta .... a prešli tadiaľ tisícky ľudí a asi ešte tisícky prejdú....akoby sme na tom chodniku mali dostatok sily a vôle byť viacej sami sebou (bez vedľajších rušení, "musím, nesmiem, patrí sa, chcem, mal by som, nemal by som....+ prirodzenom rušení - empata - sťahovať psychiku druhých.... "), pozrieť sa do vlastnej tváre, srdca, pozrieť sa na to, kým sme....akoby sme tam boli viacej prirodzenou, integrovanou ľudskou bytosťou (bez cudzích fragmentov, bez chýbajúcich vlastných fragmentov).....iste - každý z nás na Camine v miere, ktorej sme na svojom skúsenostnom a vedomostnom stupni schopní .... a tam na tom chodníku- akoby viacej akceptujeme, tolerujeme, prijímame tú mieru poznania druhých a ich "výber, voľbu" kadiaľ idú - či si už vybrali, že "musia byť v Santiagu ten a ten den", "či sa rozhodli zaoberať druhými - ich spôsobom ako kráčajú svoje Camino", ....čokoľvek a akokoľvek: no idú po tom istom chodníku ako ja a tie tisícky iných, idú do Santiaga ako ja a tisícky iných.... niekto dôjde za menej dní, niekto za mesiace, niekto dôjde obohatený o poznanie toho, čo hľadal, niekto dôjde zmätený - k čomu to všetko bolo, niekto dôjde a rozhodne sa ukončiť svoje Camino v tomto živote, niekto nedôjde do Santiaga, no dôjde svoju cestu životom, niekto nedôjde ani do Santiaga - jeho Camino životom skončí skôr ako dôjde do Santiaga...

a predsa: všetci "ideme" ... máme síce "vlastné" tempo, máme "vlastné" ciele, máme "vlastné" spôsoby - skratky, obchadzky, odpočinkové miesta, no - ideme .... sme jedineční a sme rovnakí....
Návrat hore
jarkarybka

PríspevokZaslal: Ut Máj 24, 2011 18:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Patrik, aj ja som rada, že moja psychika konečne "dovolila" zdieľať ... i keď možno v "nezrozumiteľnom" jazyku - no predsa
Návrat hore
jarkarybka

PríspevokZaslal: Št Okt 13, 2011 16:13    Predmet: Odpovedať s citátom

opet na Ceste do Santiaga....zvlastne ako psychika pracuje ....pocit, ze sa mi fakt nechce (kratke dni, chladne pocasie, menej ubytovni otvorenych, viac veci so sebou - neda sa spat vonku....) a predsa - som sa znovu vydala...prvy den za mnou - z upati francuzskych pyreneji na spanielsku stranu - znacne prevysenie, hmla, miestami viditelnost max 20 metrov, vlhko, vietor..ale - daleko menej ludi na Ceste....je to kludnejsie ako minule v takmer hlavnej sezone (zaciatok septembra min rok, a april, ci maj tento rok)....uvidime,co Cesta tentokrat prinesie - co si psychika bude riesit a ako s ak tomu postavi....pracuje na plne obratky....
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Okt 16, 2011 20:28    Predmet: Odpovedať s citátom

... hmmm, jedine s cim mi to asociuje je Forrest Gump ...

http://www.csfd.cz/film/10135-forrest-gump/

... je v niecom rozdiel ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
jarkarybka

PríspevokZaslal: Po Okt 17, 2011 10:24    Predmet: Odpovedať s citátom

prvy den sa psychika plne sustredila na orientaciu v priestore....no dalsie dni (kedze s aaj pocasie zmenilo - rano ciapka, rukavice, na obed slnecne okuliare, kratasy) sa psychika uvolnila ....a tak som jej kladla otazku - preco ma pritlacila ist na tuto Cestu (ked vsetky rozumove dovody kricali - nechod, nema to zmysel, mas toho dost na riesenie doma.....)....no po dvoch dnoch vyplavila dve vysvetlenia- prvym intenzivnejsie zhmotnovanie - zazivam a prezivam zivly Zeme v rozsirenej forme (hlavne zem, voda -zatial) a druhym je poznanie - ze vsetci ludia sme obdarerni schopnostou najst riesenie v kazdej situacii...poniektori maju vieru, kt im pomaha prechadzat tazkymi situaciami, no my ostatni, co ot s vieroou mame tak vselijak - ideme cez poznanie - uvedomenie....a otazkou je miera uvedomenia ci viery tejto schopnosti...a s mierou uvedomenia ci viery je spojena rychlost ako prepadame nervozite, panike , strachu, zufalstvu, beznadeji - zuzenemu stavu vedomia , kt potom znemoznuje najst ono konstruktivne riesenie....
Návrat hore
jarkarybka

PríspevokZaslal: Ut Okt 18, 2011 18:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel, foresta som videla velmi davno a s mojou ´selektovanou´pametou a vnimanim fakt neviem na co sa ma pytas, prepac .... ak mi polozis priamu otazku isto zodpovedne odpoviem - podla toho ako ju pochopim ....
Návrat hore
jarkarybka

PríspevokZaslal: Pi Okt 28, 2011 12:54    Predmet: Odpovedať s citátom

cesta ukoncena - prerusena po cca 380km (12 dni/310 Eur) .....Vesmir mi bol velmi nakloneny .... uvolnil pre mna tri dolezite posolstva....som vdacna, spokojna a aj pokorna voci vesmirnemu 'mudru' ....
Návrat hore
jarkarybka

PríspevokZaslal: Št Sep 20, 2012 23:42    Predmet: Odpovedať s citátom

23/10 opet na Cestu, tentokrat pres Francouzske Lourdes jako 'starting point' ... zbytek se ukaze ....

... co ode mne tato cesta ocekava? ... tezko rict, ale asi jen proste BYTI a vychutnavani si toho TADY a TED ... jooo (ale tady jsem uz zase v budoucnosti a logice - fakt se mi toho navyku - neustale 'myslet' - tezko zbavuje ...
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Ut Sep 25, 2012 21:59    Predmet: Odpovedať s citátom

jarkarybka Napísal:
Daniel, foresta som videla velmi davno a s mojou ´selektovanou´pametou a vnimanim fakt neviem na co sa ma pytas, prepac .... ak mi polozis priamu otazku isto zodpovedne odpoviem - podla toho ako ju pochopim ....

Kedze vo vseobecnosti ja nemam rad dlhe trate, okrem unavy nepoznam "vnutorny obsah" takehoto dlheho pohybu ... preto si to len predstavujem ... asociujem si tvoju dlhu chôdzu ako Forestov dlhy beh od oceanu k oceanu ... sice aktivita tela ale zrejme duchom je pocas toho dlheho pohybu clovek iba sam so sebou ... ??? Co je vnutornym obsahom ??? Je to nieco ako dynamicka modlitba ??? Alebo je to len normalna tura - tortura ??? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
jarkarybka

PríspevokZaslal: Pi Sep 28, 2012 17:59    Predmet: Odpovedať s citátom

...hmmm...pre mna- je to vylozene 'psychicka' tura - a casto i 'tortura' ...sama so sebou ...

...ono ta chodza/ teplo/ vietor/ chlad/ unava... je len sprievodnym - a - mozno prave - katalyzatorom ..

... vnimam to takto nejako: 'ked kracam na tom chodniku - ako by som kracala v priestoroch/ na pode svojej vlastnej psychiky, vsetko okolo mna je moja psychika a ja sa v nej prechadzam/ ohmatavam/ zistujem/ objavujem' ... je to dobrodruzna cesta v neznamom, no velmi bezpecnom terene .. a ked sa mi niekto prihovori - je to dotyk s tym, co je vonku/ so svetom/ s universom ...i ked i ten dotyk vnimam ako vstup do 'mojho' priestoru ... vediem s tym clovekom konverzaciu a sucasne sa pytam seba - preco mi vesmir tohto cloveka priviedol do cesty a co mi chce vesmir tym povedat, ten clovek je pre mna 'poslom, kt nesie spravu' .. v beznom svete nie som schopna - nie som nastavena - vsimnut si, ze ku mne prisiel 'posol' nie to este, ze mi 'nesie spravu - prave pre mna, a len pre mna' ... takto nejako to vnimam ...

Daniel, velmi tazko sa mi vyjadruje, co citim, co vnimam, nenachadam na to tie 'prave' slova ... no uz len pri myslienke na 'Tu Cestu', ci minulu, ci buducu - mi preskakuju atomy v 'tele/ psychike', velky pohyb - premiestnovanie... je to - fakt zvlastne ...dakujem, ze si priniesol tuto prilezitost do mojho zivota ....

... ta Cesta je skutocne niecim zvlastna - je to iny 'svet' ... vnimanie je zcela odlisne (myslim, ze pre vetsinu kt su tam) ... citim sa tam 'bezpecne' - v beznom zivote sa obcas citim'nesvoja' naplavmi energii inych ludi (povazujem sa za pomerne silneho empata) - ako ked morska vlna prinasa rozne chaluhy zelene/ hnede ... tu nie (na ceste - nie) - tu je more priezracne, vlny hlucne/ buracajuce/ velke - no cire..neprinasaju nic - len cista voda .... a ja mozem v nej spokojne 'plynut/ nechat sa unasat - a aj 'otrieskavat' o skaly - no viem, ze je to bezpecne ...

... co sa tyka motivacie ostatnych ludi - preco sa vydavaju na Cestu - mozem povedat, ze som sa to pytala kazdeho, kto sa mi prihovoril - dovody su rozne, no maju rovnaky podtext - psychika ..riesenie niecoho...pochopenie niecoho...
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: