Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Obmedzenie - spomalenie, strata iskry
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Bonara

Založený: 25.06.2011

PríspevokZaslal: So Jún 25, 2011 4:48    Predmet: Obmedzenie - spomalenie, strata iskry Odpovedať s citátom

Nikdy som si to neuvedomovala, až teraz v poslednej dobe, keď som stretla podobného človeka.
Mám pocit, ako, keby spomalenia, alebo akéhosi obmedzenia svojej existencie, ako keby som sa nemohla nejak rozvinúť naplno, ako keby som mala nejakú "stopku" alebo brzdu. Nech robím čokoľvek nejak neviem veci rozprúdiť tou správnou silou a nábojom, ako keby ma niečo obmedzovalo.
Ako keď niekoho zavriete do škatule, alebo ponoríte do sirupu alebo nejakého izolantu, a tak existuje. Ako keby niekde, alebo niečo zo mňa bolo v nejakom žalári. Je to v podstate trvalý stav, asi od narodenia.

Ako som tak nad tým všetkým uvažovala nad ránom v posteli, tak sa mi prisnil, taký sen.... Volala som sa Bonara (to meno som si mala zapamätať, inak si tu na fóre píšem Heliana) cestovala som s niekym v aute a ten niekto mi niečo ukradol, bolo to vraj niečo dôležité. Ten niekto utiekol a nechal ma tam s tým autom na ceste....bolo to pre mňa veľmi bolestivé, tá strata toho niečoho, aj keď neviem, čo to bolo....nevedela som zrazu, čo mám robiť, stála som na tej ceste a len som plakala......

Neviem, či ten sen má niečo spoločné s tým čo prežívam, ani to meno som ešte nepočula...

Len sa chcem spýtať, či tu je niekto, kto má podobné problémy?

...hm, hladala som zmysel slova bonara....neexistuje...čo za hovadinu sa mi to zase snívalo...Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
gabika.slaninkova

Založený: 09.07.2007

PríspevokZaslal: So Jún 25, 2011 16:28    Predmet: Re: Obmedzenie - spomalenie, strata iskry Odpovedať s citátom

Bonara Napísal:
Nikdy som si to neuvedomovala, až teraz v poslednej dobe, keď som stretla podobného človeka.
Mám pocit, ako, keby spomalenia, alebo akéhosi obmedzenia svojej existencie, ako keby som sa nemohla nejak rozvinúť naplno, ako keby som mala nejakú "stopku" alebo brzdu. Nech robím čokoľvek nejak neviem veci rozprúdiť tou správnou silou a nábojom, ako keby ma niečo obmedzovalo.
Ako keď niekoho zavriete do škatule, alebo ponoríte do sirupu alebo nejakého izolantu, a tak existuje. Ako keby niekde, alebo niečo zo mňa bolo v nejakom žalári. Je to v podstate trvalý stav, asi od narodenia.

Ako som tak nad tým všetkým uvažovala nad ránom v posteli, tak sa mi prisnil, taký sen.... Volala som sa Bonara (to meno som si mala zapamätať, inak si tu na fóre píšem Heliana) cestovala som s niekym v aute a ten niekto mi niečo ukradol, bolo to vraj niečo dôležité. Ten niekto utiekol a nechal ma tam s tým autom na ceste....bolo to pre mňa veľmi bolestivé, tá strata toho niečoho, aj keď neviem, čo to bolo....nevedela som zrazu, čo mám robiť, stála som na tej ceste a len som plakala......

Neviem, či ten sen má niečo spoločné s tým čo prežívam, ani to meno som ešte nepočula...

Len sa chcem spýtať, či tu je niekto, kto má podobné problémy?

...hm, hladala som zmysel slova bonara....neexistuje...čo za hovadinu sa mi to zase snívalo...Sad

Regresná terapia má techniky, ktoré pracujú aj s týmito pocitmi. Treba len nabrať odvahu a začať riešiť svoj problém. Najťažšie pre psychiku je, keď sa s problémom nič nerobí. Vyrozprávanie je síce fajn, ale neprináša riešenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bonara

PríspevokZaslal: Ne Jún 26, 2011 4:34    Predmet: Re: Obmedzenie - spomalenie, strata iskry Odpovedať s citátom

gabika.slaninkova Napísal:

Regresná terapia má techniky, ktoré pracujú aj s týmito pocitmi. Treba len nabrať odvahu a začať riešiť svoj problém. Najťažšie pre psychiku je, keď sa s problémom nič nerobí. Vyrozprávanie je síce fajn, ale neprináša riešenie.

Na niektorých problémoch je zaujímavé to, že ak sa ich snažíme riešiť, alebo sa s nimi zaoberáme, tie riešenia, alebo aspoň návody na riešenia prichádzajú nejak spontánne, všetko zapadá a je veľká šanca, že k riešeniu sa časom človek aj dopracuje.

Aj tento môj problém bol už raz vyriešený, žiaľ len na tri dni. Dalo by sa povedať, že som žila len tri dni, ale aj za to som vďačná. A myslím, že som za tie tri dni zaplatila príliš veľkú a krutú daň, ktorú by som už viackrát v živote zaplatiť nezvládla.

(len chcem dopísať, že to bolo pred 10-timi rokmi a nemá to nič spoločné s touto stránkou)
Návrat hore
gabika.slaninkova

Založený: 09.07.2007

PríspevokZaslal: Ne Jún 26, 2011 10:41    Predmet: Re: Obmedzenie - spomalenie, strata iskry Odpovedať s citátom

Bonara Napísal:
gabika.slaninkova Napísal:

Na niektorých problémoch je zaujímavé to, že ak sa ich snažíme riešiť, alebo sa s nimi zaoberáme, tie riešenia, alebo aspoň návody na riešenia prichádzajú nejak spontánne, všetko zapadá a je veľká šanca, že k riešeniu sa časom človek aj dopracuje.

Aj tento môj problém bol už raz vyriešený, žiaľ len na tri dni. Dalo by sa povedať, že som žila len tri dni, ale aj za to som vďačná. A myslím, že som za tie tri dni zaplatila príliš veľkú a krutú daň, ktorú by som už viackrát v živote zaplatiť nezvládla.

(len chcem dopísať, že to bolo pred 10-timi rokmi a nemá to nič spoločné s touto stránkou)

Rozumiem Tvojim obavám, ale netreba sa hneď vzdávať.
Ak bol problém vyriešený len na tri dni, pravdepodobne nebol riešený do hĺbky.
Návrat hore
Bonara

PríspevokZaslal: Ut Jún 28, 2011 14:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Je zaujímavé, že rodina z matkinej strany, tú iskru má, keď tu sedeli a pozerala som do ich očí, mala som dojem niekedy, že pozerám do svojich....a predsa to tak nie je. Cítim, že máme niečo spoločné a aj ja som mala byť podobná. No vo mne sa to niekde stratilo, niekto ma o to pripravil, cítim to ako podraz a nefér.... Brat, tú iskru má, ale je tu podozrenie, že nemáme spoločného otca ( zaujímavé by boli asi DNA testy)
Matka nechcela nikdy dieťa s mojim otcom ( možno vtedy tušila, že to nie je správne).....a napriek tomu som sa pod hrozbou vydierania narodila......
Uvažujem nad tým, že tá strata iskry môže byť akási porucha z otcovej strany, tam to cítim dosť markantne. Nejaké rodové "prekliatie", možno pár generácií dozadu, dajaká veľmi silná emócia, ktorá zmenila genetický materiál. Úzkosť možno....
Vôbec netuším, či to môže byť pravda, ale takto nejak to cítim......Sad
Návrat hore
Daša Šmikniarová

Založený: 01.05.2009

PríspevokZaslal: St Jún 29, 2011 9:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Bonara, to že svoje pocity popíšeš ,dáš im pozornosť, nepotlačíš , ale posunieš na papier, je prvý krok k riešeniu, aj to môže stačiť. Niekedy stačí vyrozprávať sa naladenej priateľke, neľutuje, nedá návod , len to s tebou precíti a „niečo „ sa udeje. Inokedy položiť si otázku, počkať a jednoducho príde odpoveď. Prípadne prejsť problém v terapii. Tých ciest k riešeniu je veľa. Hlavne nabrať odvahu a vykročiť, pretože nás často stojí viac síl to ak v probléme zostávame, ako keď ho riešime. Postupnosť : MYŠLIENKA – SLOVO – ČIN a vždy sa to posunie smerom k riešeniu.Držím ti palce.

...a mimochodom, tvoja téma so mnou rezonuje.Momentálne aj ja cítim spomalenie, obmedzenie a stratenú iskru, mám "seknuté kríže". Asi budem musieť s niečím "seknúť" Laughing Liečim si ich a teším sa, že si popri tom zas niečo uvedomím a niečo sa naučím. Super, že psycho- somatika funguje!
Návrat hore
Bonara

PríspevokZaslal: St Jún 29, 2011 10:18    Predmet: Odpovedať s citátom

no "paráda"... tak želám skoré vyriešenie problému.

U mňa sa to dnes prejavilo v zamestnaní, degradácia na najnižšiu úroveň, a aj to na polovičný úväzok.....ešte stále som v šoku....
Čo si mám uvedomiť, to neviem....asi len toľko, že podrazy sa robia a ľudia sú svine a neoplatí sa byť obetavým a veriť im.....

jaj a ešte niečo.....nemám veriť kadejakým výkladom kariet, aj tak je to blbosť.....ale aspoň mám skúsenosť na nezaplatenie :)

mno...ale vcelku je to pre mňa poučné, aspoň viem, že mám byť sebecká sviňa a mám sa mať viacej rada.... a srať na každého Very Happy asi som to inak nevedela pochopiť.....čo už...

v celku je to zaujímavé, vždy vychádza na povrch nosná konštrukcia akýchsi pocitov, stále tých istých, ktorú obklopuje akýkoľvek príbeh, rôzne osoby a obsadenie, ale nakoniec je ten príbeh stále o tom istom a ten istý. Ten môj je o tom, že ma niekto opustil a nechal ma len tak "na ceste" a vždy sa to opakuje s rôznymi motívmi...v sne, v živote.....
Možno bol aj predzvesťou práve prechádzajúcich udalostí...je to taký blbý program....Sad podvedomia
...rôzni veštci to nemajú až také ťažké, keď sa napoja na tú základnú pocitovú bázu....potom im musí byť hneď všetko úplne jasné...Smile
Návrat hore
Daša Šmikniarová

PríspevokZaslal: Št Jún 30, 2011 14:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak vidiš Bonara, veci sa pohli...

Je to zaujímavé ako sa naša psychika postará, že problém ktorý sme v minulosti nespracovali má tendencie znovu sa vrátiť a tak tlačiť do riešenia. Ako môj otec hovorieva : Musíš, pokiaľ sa to nenaučíš !
Návrat hore
Bonara

PríspevokZaslal: Pi Júl 01, 2011 8:06    Predmet: Odpovedať s citátom

...zatiaľ to len pozorujem, ako okolo mňa všetko nejak zamŕza (už aj PC okrem iného)...snažím sa niečo vykoumat.....no...neviem...to by musel prísť nejaký blesk z jasného neba...Smile aby ma niečo oslovilo...:)

..tak ma napadá, či sa tú zamrznutú - uviaznutú energiu sa nedá nejak vyťažiť z tej minulosti, kde zamrzla, dať je voľný priechod.....aby sa všetko uvolnilo a mohlo pokračovať....
...niekedy možno stačí rozhovor s tou osobou aj keď je to už 25 rokov...možno aj viac.....a možno sa podarí vrátiť si "požičané dlhy" nevedomé ....
...už teraz mi behajú zimomriavky po chrbte....možno to bude zaujímavý experiment.....
...asi to bude musieť byť pomaly dávkovaná explózia Very Happy, lebo inak ma to hodí asi o zem Very Happy...alebo aj nie .....

..ale čo keď druhá strana nie je pripravená riešiť problém Sad......

...ale zdá sa že je.....

zaujímavé ako to zrazu stratí hodnotu, už to nie je také hrozné, je to priam banálne Smile
Niektoré veci vyzerajú priam strašidelne, ale nakoniec to tak vôbec nemusí byť...Smile
Mám z toho dobrý pocit.......

...zdá sa, že príliv enegrie sa nekoná, alebo aspoň nie taký ako som očakávala, ale starý problém už ako keby neodčerpával silu

mnohé veci sa akokeby uzatvárajú, a prichádzajú ku koncu........
Návrat hore
Bonara

PríspevokZaslal: Št Júl 14, 2011 18:33    Predmet: Odpovedať s citátom

..neviem, či to súvisí s predchádzajúcim problémom, sníval sa mi sen, a zanechal vo mne dosť silnú stopu...

Bola som v lodenici alebo v prístave, boli tam obrovské žeriavy, pohybujúce sa na koľajniciach. V tom období, keď som tam bola ja, tam bolo ticho a nebol tam takmer žiaden pohyb, sadla som si na jednu z tých koľajníc a pozerala na vodu a len tak si užívala ten pohľad. Zrazu sa valil na mňa ten obrovský žeriav, zbadala som ho až keď bol pri mne, nestihla som odskočiť...
Cítila som ako mi koleso prechádza cez brucho, vedela som, že ma prepolí a bude koniec, že to jednoducho nemôžem prežiť. Napriek tomu som po prechode prvých kolies žila, dokonca som si uvedomovala, že sa valia na mňa ďalšie, ale nevedela som sa pohnúť, ale vedela som že musím odísť y tej koľajnice. Nedarilo sa mi pohnúť a kolesá sa na mňa valili, zrazu som sa pohla a uhla som sa spred nich a padla som dole na asfalt.....celá a zdravá...

Keď ma prešli prvýkrát kolesá žeriavu, bolo to hrozné , ráno ma bolelo brucho ako keby ma fakt prešiel ten žeriav, ale do pol hodiny to ustalo...

Potom som si uvedomila, že ten žeriav ma nerozpolil ale to koleso žeriavu prešlo po mne ako nafukovacie koleso...bolo to len dodatočné zistenie......ale ten začiatok toho sna....bolo to hrozné...

Pozerala som snáre, ale nič som nenašla, ani neviem čo mám vlastne hľadať....prežila vlastnú smrť a nebolo to také hrozné? Smile nie je to trocha absurdné? alebo čo ? ...ešte aj teraz sa mi z toho dvíha žalúdok....br..

...ešte aj dnes ma bolí žalúdok v tých miestach, kde ma prešiel žeriav....absurdné...

...ako je to vlastne, bolesť žalúdka vyvolá takéto sny, alebo sen vyvolá bolesť?
Návrat hore
Bonara

PríspevokZaslal: Št Júl 21, 2011 6:20    Predmet: Odpovedať s citátom

...hm, to spomalenie sa mi javí, dedičné, vy by ste to možno nazvali karmické. Pokúšam sa vziať zodpovednosť za toto spomalenie a však napadá ma, že opak spomalenia je zrýchlenie....možno som sa niekde príliš hnala, keď mám teraz takú stopku. Niečo som musela prehnať, niekde som jednoducho musela "ujet" nad bežný rámec. Prúser je v tom, že mi zostal rozum a uvedomenie a ja sa musím teraz na to všetko pozerať a uvedomovať si to, ale zmeniť to nedokážem...... Mala by som vziať za to nejakú zodpovednosť......ale nejak sa mi do toho moc nechce.....možno by to bolo pre moje dobro.....

...niekedy človek jednoducho zabúda na seba, a keď príde na to, o čo mal bojovať, a čo mal naozaj rád, zrazu je všetko preč......

Najhoršie je to ak už má v sebe niekto zakorenené správanie obete od malička. Vlastne ten človek netuší ani na čo má nárok, čo si zaslúži, a či si zaslúži čokoľvek. A ak sa predsa len nejaké nároky objavia, zase si ich len vymáha formou obete.....lebo v je to jeho naučené správanie

Nastáva tu akýsi extrém dvoch protikladov, na jednej strane neskonale túži po šťastí, a na druhej strane je tu akýsi ohromný strach, že o ten kúsok šťastia môže prísť, a môže sa stať, že zmarí všetko, vlastným úsilím pri pokuse to šťastie zachovať.

Čím viac sa prehlbuje rola obete, tým silnejšia je túžba po šťastí, a tým sa prehlbuje strach, že o to šťastie môže človek prísť. A tak sa to všetko zacykluje.

Neviem, aké je východisko, snáď iba, to že každý človek si zaslúži byť šťastný......bez strachu !

Zatiaľ neviem konkrétnu situáciu, ale asi som pochopila, prečo mi zamŕza život.....asi tých situácii bude viac.....
Návrat hore
Taya

Založený: 23.07.2011

PríspevokZaslal: So Júl 23, 2011 20:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Bonara Napísal:

Nastáva tu akýsi extrém dvoch protikladov, na jednej strane neskonale túži po šťastí, a na druhej strane je tu akýsi ohromný strach, že o ten kúsok šťastia môže prísť, a môže sa stať, že zmarí všetko, vlastným úsilím pri pokuse to šťastie zachovať.

Čím viac sa prehlbuje rola obete, tým silnejšia je túžba po šťastí, a tým sa prehlbuje strach, že o to šťastie môže človek prísť. A tak sa to všetko zacykluje.

K tomuto fóru a idei regresnej terapie som sa dostala len nedávno, a tento príspevok ma nadmieru zaujal. Je to ako keby som čítala o sebe, zacyklená v tom strachu a túžbe po šťastí. Pričom neviem, ako sa z toho dostať, nedávne problémy ešte viac prehĺbili ten strach a vyvolávajú vo mne až úzkosť, ktorú dokonca niekedy cítim ako mierny tlak na hrudi.
Premýšľala som aj nad psychoterapeutom, ale nemám pocit že by to bolo to pravé pre mňa. Táto regresná terapia by hádam bola lepší prostriedok na riešenie mojich problémov, pretože moja pamäť je ako veľká čierna diera a keby sa ma niekto začne vypytovať na detstvo, tak by som nemala čo povedať, čo by mohlo byť niektorými vysvetlené ako neochota spolupracovať.
Pri mojej odhodlanosti si ale len preštudujem podrobnejšie o regresnej terapii, ale ďalej sa nedostanem. Confused
Návrat hore
Bonara

PríspevokZaslal: Ne Júl 24, 2011 8:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Taya,

tiež som sa nedostala ďalej ako po tieto stránky. Smile Alebo možno áno, momentálne sa mi podarilo niečo nájsť z minulosti, niečo sa vynorilo, akurát to riešim, no takto " naživo" v realite je to ako sypanie soli do rán a potom to kvantum energie, ťažké je to zvládať samej.......
Návrat hore
Daša Šmikniarová

PríspevokZaslal: Ne Júl 24, 2011 9:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte Taya a Bonara,
poznám, preto rozumiem vašim pocitom a nedostatku odvahy.Sama som pri prvom kontakte s regresnou terapiou pocítila, že je to niečo čo ma zaujíma, ale keď som mala do toho ísť bránila som sa.Je to prirodzený mechanizmus psychiky, ktorá sa nechce vracať do bolestivých miest a rán. Ale nespracovaný problém zostal a ďalej tlačil. Až keď som si dovolila, pochopila som, že RT je cesta. Netreba sa báť pozieť "pod pokrievku", všetko si pamätáte, viete....

Nebojte sa, ak budete zmenu a riešenie skutočne chcieť, dovolíte si to, pôjde to samo ! Posunom by bolo aj to ak zistíte, že RT nie je vaša cesta. Niekedy je dobré vedieť kadiaľ cesta nevedie aby sme následne našli tú správnu. Nebojte sa riadiť svojim pocitom a spoznať PODSTATU, veď o to tu predsa ide.
Návrat hore
joy16

Založený: 17.02.2011

PríspevokZaslal: Po Júl 25, 2011 17:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Bonara Napísal:

Neviem, aké je východisko, snáď iba...

...snáď iba ten gordický uzol proste pretat Heliana. Sama píses, ze si uvedomujes, KDE presne je problém, tak kde je potom problém? Cestu poznás.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: