Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Obmedzenie - spomalenie, strata iskry
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Taya

Založený: 23.07.2011

PríspevokZaslal: Po Júl 25, 2011 17:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Bonara Napísal:
Ahoj Taya,

tiež som sa nedostala ďalej ako po tieto stránky. Smile Alebo možno áno, momentálne sa mi podarilo niečo nájsť z minulosti, niečo sa vynorilo, akurát to riešim, no takto " naživo" v realite je to ako sypanie soli do rán a potom to kvantum energie, ťažké je to zvládať samej.......

Ahoj Bonara.

Práve to, čo píšeš, že samej to je ťažké zvládať, poznám dobre. Človek by aj chcel, ale vlastné sily sa niekedy naozaj zdajú nepostačujúce.
Ja už dlho mám tušenie, kde v minulosti v mojom detstve bolo to niečo, čo môže spôsobovať moje trápenia. Ale to by bolo naozaj niečo, čo by som si ja sama netrúfla riešiť. Aj kvôli tomu, že neviem ako, a aj preto, že si jednoducho z môjho detstva pamätám strašne málo a neviem presne ako sa čo stalo. A takto to beriem už dlhé roky, čo určite tiež nie je dobre. Možno raz sa konečne odhodlám k ráznym krokom s tým niečo urobiť.
A dúfam, že sa ti podarí vyriešiť to tvoje niečo z minulosti, že na to budeš mať dosť síl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bonara

Založený: 25.06.2011

PríspevokZaslal: Po Júl 25, 2011 18:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Našla som niekoho, kto si pamätá. Zatiaľ to len riešim, no sú to stavy od zúfalstva až po akési nabudenie....čakám kedy sa tie stavy nejak vymlátia a urovnajú.....je to celé divné a asi to tak bude kým nenastane kľud. Takto to vnímam. Neviem, či idem dobrou cestou...však čas ukáže možno sa otvorí niečo ďalšie...možno zavládne pokoj... netuším....
Ale akože toto je asi to menšie sústo, k podstate som sa ešte nedostala....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bonara

PríspevokZaslal: Ne Aug 14, 2011 6:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Bonara Napísal:
Je zaujímavé, že rodina z matkinej strany, tú iskru má, keď tu sedeli a pozerala som do ich očí, mala som dojem niekedy, že pozerám do svojich....a predsa to tak nie je. Cítim, že máme niečo spoločné a aj ja som mala byť podobná. No vo mne sa to niekde stratilo, niekto ma o to pripravil, cítim to ako podraz a nefér....

Cítim, že sa niečo stalo.......pochopila som, že tá "iskra" sa nemohla stratiť, len niekedy život pripraví človeku akýsi labyrint, v ktorom občas poblúdi a možno stratí pár cenných vecí. Ale tie "veci" nikto neukradne, čakajú tam, kde sme ich stratili, aby sme sa pre ne vedeli vrátiť , nikto ich nemôže vziať, ani ukradnúť, lebo sú len jeho ! Smile
Po rokoch otváram moju čarovnú skrinku s farbami a štetcami......Smile
Návrat hore
Bonara

PríspevokZaslal: Št Aug 18, 2011 7:44    Predmet: Odpovedať s citátom

..no zbohom, teraz som si uvedomila čo môžem mať v tom podvedomí. Inak sranda, ako si priťahujeme podobné "veci" ako sme sami. Very Happy, nakoniec je to užitočné, aby sme sa dokázali vôbec spoznať ..Smile No ale ako tento bordel odreagujem, to netuším......

...cítim prázdno, žiadne napätie v tej oblasti, čo som riešila. Až mi je ľúto, že je to nenávratne preč. Cítim akúsi ľútosť, ako keď sa dočíta kniha, človek má z toho fajn pocit, ale je mu ľúto, že už nie je súčasťou deja a všetko je vysvetlené. Je to aj dobrý pocit, lebo som si uvedomila, že som žila v ilúzii a teraz nejakým spôsobom stojím bližšie k realite. Je to taká zvláštna melanchólia.....radosť z nového a zároveň smútok z tých vecí čo odchádzajú .....Smile

Naposledy upravil Bonara dňa Po Sep 12, 2011 6:24, celkom upravené 3 krát
Návrat hore
Bonara

PríspevokZaslal: Št Sep 08, 2011 15:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Zostalo mi zle, točila sa mi hlava, tŕpli ruky, typická predmigrénová aura.
Lahla som si a zaspala som asi na desať minút. A všetko bolo zrazu preč, celý záchvat akoby zmizol. Pravidlom je, že záchvat zmizne len počas spánku.
Môže to byť preto, že mám v podvedomí niečo, čo neviem previesť do vedomia a v skutočnosti sa to môže realizovať len v spánku?
Môže to byť niečo, čo neviem prijať pri vedomí?

Mne sa stále zdá, že to súvisí, možno nie s fyzickým znásilnením, ale akýmsi, ako to povedať....
Tie stavy nehybnosti, ktoré som zažívala v polospánku sú ako keby - znásilnením. Sú to stavy, ktoré nechcem a predsa sa mi prihodili.
A stalo sa mi to, po doznení tohoto stavu, že som videla odchádzať niekoho dverami, kto zmizol - možno halucinácia...neviem.
Ale mozog to zaregistroval ako realitu. ....neviem ale tu niekde vetrím problém.....odvtedy sa bojím, že niečo uvidím podobným spôsobom....
Ak existuje niečo, mimo našeho bežného vnímania nechcela by som to vidieť, naproti tomu sen považujem za vhodný spôsob ako s tým prísť do kontaktu, ak teda vôbec niečo existuje....
Možno tento postoj nie je najvhodnejší.....lebo prichádzam o zrak .... možno je to len moja fantazmagória.....neviem, len ma to tak napadlo, či to nemôže súvisieť.

Celkom kľudne to môže byť aj schiza, ktorá sa takto divne realizuje....netuším....ale teda dúfam, že nie Smile mám pocit, že sa nejak potrebujem tohoto problému nejak "dotknúť a ohmatať si ho" Smile.. ale zatiaľ nepoznám spôsob......
Určite by ste napísali, že regresná terapia je na to vhodná....ano viem.
Ale chcela by som nájsť niečo, čo dokážem sama, ak vôbec také niečo existuje....

Dúfam, že toto fórum ešte jeden môj výlev znesie.
Dnes v noci ma chytila silná migréna, snažila som sa zaspať.
Začalo sa mi snívať: prišlo ku mne asi desaťročné dievčatko a povedalo mi: To mňa nechceš vidieť, ja som dôvodom tvojich migrén. Pozerali sme sa jedna druhej do očí, bála som sa jej, lebo bola mŕtva. Vravela, že sa jej nemusím báť, a že je sirota.
Takýto divný sen som mala a teraz rozmýšľam, čo mi chcel povedať....
Migrény mi zničili život, prísť na ich pravú príčinu by bolo vykúpenie, či tento sen k tomu môže prispieť netuším.....
Ale možno stojí za to sa nad ním zamyslieť a porozmýšľať...
Viem, že mi nikto neodpíše.....ale keby predsa niekoho niečo napadlo o tom sne, tak to prosím sem napíšte .
Návrat hore
Bonara

PríspevokZaslal: So Okt 08, 2011 14:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Musím sa smiať....
Minulý týždeň prišla domov dcéra z internátu a hovorí:
- Mama Ty budeš mať dieťa?
- Nie! Prečo?
- Mne sa stále sníva, že budeme mať bábätko.
Dnes po týždni mám bolo oznámené, že v rodine pribudne potomok . :)

Napísala som by som to inam, ale asi by to bolo zmazané. Sad
Návrat hore
Bonara

PríspevokZaslal: Št Nov 24, 2011 19:42    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem si to vysvetliť......len sa chcem spýtať, či to nemôže byť prejav Empata ?

Situácia z porady:
Sedím vedľa človeka, ktorého nepoznám dlho, ale snažím sa mu vyhovieť, lebo mi na tom záleží. Napísala som dve strany poznámok. Keď som dopísala uvedomila som si, že to nie je moje písmo......nápadne sa podobalo na jeho......
Trapné že? Stáva sa toto Empatom...alebo čo to je? Ja som jeho písmo nenapodobňovala, vedome určite nie, len dodatočne som si to uvedomila....
nikdy som takto nepísala.....

Môže to byť prejav Empata?
Návrat hore
Bonara

PríspevokZaslal: Ne Máj 06, 2012 12:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Táto téma začala o akomsi spomalení a strate iskry. Ma tak k tej téme napadlo, ako môže pôsobiť na potomka, keď matka počas tehotenstva berie sedatíva, alebo nejaké upokojujúce prášky? Môže to ovplyvniť život nenarodeného dieťaťa? Teda jeho nervovú sústavu?
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

Prejdi na: