Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

manzelska kriza a niekto treti

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Alica Hodásová

Založený: 27.11.2009

PríspevokZaslal: Po Aug 29, 2011 7:47    Predmet: manzelska kriza a niekto treti Odpovedať s citátom

prajem pekny den vsetkym, zaujimaju ma nazory ludi na tomto fore na 1 problem, s ktorym som sa stretla -teda nie ja osobne, ale mne blizky clovek. budem rada, ak napisete, co si o tom myslite, ako by ste sa zachovali vy – najma ak to niekto prezil (alebo nieco podobne)
manzelia maju 1 dieta (5r). mazel je dost vazne asi pol roka chory(ale prognoza na normalizaciu stavu je, aj ked asi az tak o polroka,rok mozno ), manzelka „taha“ celu domacnost, dieta, do toho zmenila pracu(ktora je dost narocna psychicky). ona je velmi energicky a dobry clovek, vela ludom pomaha, teraz je vsak zamerana na behanie po lekaroch a vykon v praci a riesenie manzelovej situacie (zdravotnej a dakedy i pracovnej). manzela miluje (ale uz mu to napr. nedokazala povedat slovne, co sa vraj stalo 1x v ich zivote), no citi, ze on jej absolutne nedava asi 3/4roka , co potrebuje (najma psychicky). obaja si to uvedomuju, rozpravali sa o tom viackrat, ale nevedia sa dako pohnut z miesta (jednak manzel ma teda podlomene zdravie a riesi pracu-ako dalej v jeho stave) a jednak manzelka je z neho taka unavena, ze je nestastna. stastna je vraj len vtedy, ked sa pozera na neho ako sa hra s ich dietatom. vtedy vraj citi take to rodinne stastie.
manzel sa tiez dlhsiu dobu vo vztahu neciti naplneny, citi sa ako v bezvychodiskovej situacii, nieje stastny. obaja spolu hladali riesenia, ale stale sa aj vdaka zdravotnym problemom motaju v bludnom kruhu...
a do toho vstupuje ten treti-potencialny milenec (nemam rada to slovo, ale ine sa vlastne asi neda pouzit
Confused
milenec je kamarat oboch manzelov. ma nefunkcnu rodinu, uz mal par mileniek. a chcel by manzelku na hmmm...slusne poviem....fyzicke zblizenie. on a zena sa od zaciatku, co sa poznaju pritahuju. manzelka tvrdi, ze su medzi nimi neuveritelne vibracie, vasen, tuzba. milenec jej navrhol, ze mozu spolu fungovat, s tym, ze nik by sa o nicom nedozvedel. mazelka i milenec by sa nadalej vracali do svojich rodin dohoda by bola taka, ze rodin oboch sa to nebude dotykat, tie sa riesit nebudu (on uz tak aj fungoval, takze to berie ako uplne normalne).manzelka citi, ze po tom strasne tuzi-jednak fyzicky, jednak sa chce aspon chvilu citit bezstarostne, len jednoducho precititu tu vasen. proste by to malo byt take naplnenie si tuzob a potom sup spat do reality rodiny a prace.
zena za najhorsie poklada to, ze ked na to mysli tymto sposobom, neciti sa previnilo... chce aj tu energiu a vibracie s potenc. milencom precitit a aj rodinu zachranit..“vraj manzel si to nezasluzi, ale jej to akoby nepripada zle a tuzi po tom“
neviem, ci som to popisala dostatocne, ale aspon takto..mna napada otazka: je mozne(ci spravne) citit, ze to neni zle(napriek tomu, ze racionalne je to nespravne)? o com hovoria tie vibracie (aj milenec aj manzelka su energeticky sillni ludia, "je to vraj aj o niecom vyssom" ja som jej tiez nepovedala nezainteresovany nazor (poznam vsetkych 3) a samozrejme cisto racionalny.
dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daša Šmikniarová

Založený: 01.05.2009

PríspevokZaslal: Po Aug 29, 2011 9:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Alica,
RT má nástroje ako efektívne riešiť a porozumieť týmto problémom. Z praxe, nevera prináša posun vo vzťahu, od minulosti do budúcnosti, k naplneniu, prípadne uzavretiu. Môžu to konečne riešiť a prevziať zodpovednosť. Ide o to uchopiť podstatu ich vzťahu, čo napĺňajú, čo nenapĺňajú, o čom to je. Všetko čo sa deje je normálne, lebo to má zmysel, hoc ho v danom momente nevidíme.

Tým že dávaš pozornosť, snažíš sa rozumieť, hodnotiť a pomáhať riešiť problém niekoho iného ukazuje že to s tebou rezonuje, nejako sa ťa to dotýka. To ako si to opísala je tvoj uhol pohľadu, možno ich by bol iný. Nepoznáš vedomé a podvedomé pohnútky, ktoré ich tlačia, aby to takto poznávali a napĺňali. Tie poznajú len tí ktorých sa to týka a rovnako ich môžu len oni riešiť pre nich najprijateľnejšou cestou, ktorú tiež nepoznáme.Je rozumné nechať každého slobodne napĺňať svoje lekcie sebapoznávania, či už cez utrpenie, alebo cez uvedomenie.

Ty môžeš riešiť len to o čom to je, že to priťahuje tvoju pozornosť, ak to vnímaš ako problém. Zbytočne vydaná energia do niečoho, čo nie je tvoje ti môže chýbať pri riešení vlastných problémov.

...toto je môj uhol pohľadu
Návrat hore
Bonara

Založený: 25.06.2011

PríspevokZaslal: Po Aug 29, 2011 11:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Vzťahy pociťujem skôr na tej " energetickej " úrovni, sa mi zdá, v tomto vzťahu, že to ide dosť jednosmerne. Otázka je, či to vládze absolvovať z vlastných zdrojov, alebo nie. Z čoho bude čerpať, aby vykryla ten deficit vo vlastnej rodine....hm... ťažká téma....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Alica Hodásová

PríspevokZaslal: Ut Aug 30, 2011 7:45    Predmet: ja si to Odpovedať s citátom

tiez mam podobny nazor. na jednej strane rodina, na druhej tie veci s ich energiou a tym vsetkym dookola. tazko sa mi radi, ked som zastanca rodiny a nie nestranny Confused
keby ste ju mali moznost vidiet, ako to preziva a rozprava o tom..
este nejaky nazor?
Návrat hore
Alica Hodásová

PríspevokZaslal: Ut Aug 30, 2011 7:53    Predmet: ten posun Odpovedať s citátom

od dasky-to si uzasne vystihla. aj ona mi to popisala, ze sa potrebuje niekam posunut, akoby to potrebovala zazit a tym aj akosi "resetnut" vztah s manzelom...
mna sa to dotyka, lebo je to velmi blizka priatelka, poznam ju od malicka, aj jej muza aj toho tretieho..ale asi je pravda, ze by som sa mala trochu viac distancovat..
dakujem za nazory
Návrat hore
Daša Šmikniarová

Založený: 01.05.2009

PríspevokZaslal: St Aug 31, 2011 11:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Alica, pre teba to môže byť patová situácia. Máš pocit, že niekto niekomu ubližuje, je ohrozená rodina, nemôžeš to riešiť neutrálne. Ak nejako zasiahneš , zároveň môžeš byť ohrozená, ak nezasiahneš , môžeš cítiť vinu. Nemáš dostatok informácií, tým pádom tam nemáš dosah, nevieš to riešiť. A čo je najdôležitejšie, každý sme tu sám za seba a riešiť môžeme len seba.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: