Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Egregor
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 8:38    Predmet: Egregor Odpovedať s citátom

Egregory sú svojbytné myšlienkové útvary, ktoré vznikajú súčtom “energií” rovnakého druhu a majú schopnosť zpätne ovplyvňovať myslenie ľudí.

Z praxe som si všimol, že najviac a “najmohutnejších” egrogorov vzniká pri riešení spasiteľského komplexu, ktorý súvisí hlavne s riešením archetypu moci.

Jedno s riešení egregora je pochopiť jeho vytvorenie a následne nedávanie mu pozornosti a tým energie na posilňovanie jeho spätného vplyvu.

Napadajú vás aj iné riešenia? Koľko egregorov vytvoríme a koľko posilníme za jeden deň? Čo si myslíte o egregoroch?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jan

Založený: 29.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 12:09    Predmet: Re: Egregor Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:

Jedno s riešení egregora je pochopiť jeho vytvorenie a následne nedávanie mu pozornosti a tým energie na posilňovanie jeho spätného vplyvu.

V jednej TV rozpravke bola zla carodejnica a znicili ju tak, ze na nu zamerne zabudli. Cim viac na nu zabudali, tym viac jej moc slabla.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 12:40    Predmet: Egregor Odpovedať s citátom

V Strovolovskom magovi sa tusim vyskytuje podobny pojem "elemental" ... ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
gorimir

Založený: 25.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 14:52    Predmet: Re: Egregor Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
V Strovolovskom magovi sa tusim vyskytuje podobny pojem "elemental" ... ?

Nooo, egregor je niečo ako "skupinový elementál". Povedzme, že by som to považoval za nejakú špeciálnu "rasu" v rámci elementálov, ;)

Tým, že sa na ňom zúčastňuje skupina - a skupina je viac, ako len súbor jednotlivcov - tak má iné kvality, napríklad jedna z nich je posilňovanie súdržnoti tej skupiny, čím si egregor vlastne vynucuje životnú silu.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Po Júl 04, 2005 8:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujima ma to, mozte uviest nejake dalsie priklady egregorov ? A pripadne mam ich povazovat za nejake zive bytosti , alebo ake su odlisovacie znaky ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Št Júl 14, 2005 12:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdá sa, že časť toho, čo nazývam "systémy presvedčení" sú tu opisované "egregory"...
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Št Júl 14, 2005 15:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Zaujima ma to, mozte uviest nejake dalsie priklady egregorov ? A pripadne mam ich povazovat za nejake zive bytosti , alebo ake su odlisovacie znaky ???

Napriklad "krestanske nebo" a "krestanske peklo" su prikladmu egregorov. Vytvorili ho krestania svojou vierou ... ked zomru, pojde ich dusa do svojho krestanskeho neba, pekla alebo ocistca a bude tam dovtedy, kym sa z tohoto omylu dusa neoslobodi ... ...

Egregory su vlastne astralne tela, resp. to, na co sa ludia na zemi upli a po smrti sa duse nevedia toho vzdat. Tak sa tieto egregory napajaju na ludi, ktori ich "chutky" zivia ... ... takze v zafajcenom prostredi sa bude vyzivovat egregor fajcenia a bude fajciara podnecovat k dalsiemu fajceniu ... ...

... ... neberte vyssie uvedene moc vazne, ale v tomto zmysle som o tom niekde cital ...
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Júl 15, 2005 7:13    Predmet: egregor Odpovedať s citátom

Jan, áno popísal si to, tak ako to vidím aj ja. Len jedna poznámka, egregor nemusí byť len to, na čo sa upíname a po smrti pôsobí, môže pôsobiť aj počas života. Napríklad som teraz čítal na astrolabe jednu diskusiu k vesmínym lidém - Ivo Benda, prečítajte http://www.astrolab.cz/ukaz_odpovedi.php?cd=361 .. Tak ako môže "existovať" "kresťanské nebo", tak môže napríklad existovať aj Aštar Šeran na vesmírnych lodiach. A dalo by sa aj povedať, že ak toho egregora bude "posilovať" určité ( veľké ) množstvo ľudí, môže sa stať, že nakoniec naozaj aj "priletia". Laughing To by mohla byť aj odpoveď na Danielovu otázku či sú egregory živé bytosti. Život im môžeme vdýchnuť našou pozornosťou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Júl 15, 2005 7:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
Zdá sa, že časť toho, čo nazývam "systémy presvedčení" sú tu opisované "egregory"...

Zdá sa, že by mohlo byť. Napíšte viac ako vidíte pojem systémy presvedčení?
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Pi Júl 15, 2005 8:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Nuž, rozhodne som ich nevnímal ako nejaké entity, bytosti. Skôr akési "miesta", resp. zoskupenia energie a informácií. Alebo akési útvary, no to je len slabé prirovnanie, pretože to neviem inak vyjadriť. (Ale možno by sa dalo ich ponímať ako akési analógie k Jungovým archetypom, alebo komplexom. Tie však sú entitami, ktoré majú vlastnú inteligenciu.) Ale rozhodne sú rôznorodé, od veľmi jednoduchých, až po veľmi komplexné a nabité silnou energiou emócií...

Myšlienkové útvary previazané s emóciami...
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Júl 15, 2005 9:43    Predmet: Re: egregor Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
To by mohla byť aj odpoveď na Danielovu otázku či sú egregory živé bytosti. Život im môžeme vdýchnuť našou pozornosťou.

Akceptoval by som este, ze im nejakou cinnostou dodavame energiu. Ale zatial neverim, ze aj doslova "vdychujeme zivot". Neverim, ze oni sami maju bozsku iskru = dar od Boha, vdychnutie od Boha, ale verim, ze sa Vam mozu javit ako zive napriklad tym, ze sa zvonku javia ako by mali vlastnu evoluciu a ze sa zdokonaluju, ale to asi len preto, ze sa vyvijaju ti, co ich krmia. Teda ak by ich nikto nekrmil, neboli by, a teda sami o sebe nie su zive ... zaujalo ma vysvetlenie a la Quasar, aj ked mu pravdupovediac nerozumiem ... hlavne odkial to ma emocie ???
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Júl 15, 2005 9:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Quasar Napísal:

Zdá sa, že by mohlo byť. Napíšte viac ako vidíte pojem systémy presvedčení?

Navrhujem slovne spojenie "systemy presvedceni" zostrucnit na pojem "koncepcie" ... s tym istym obsahom = vyznamom ...
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Pi Júl 15, 2005 9:52    Predmet: Re: egregor Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

Akceptoval by som este, ze im nejakou cinnostou dodavame energiu. Ale zatial neverim, ze aj doslova "vdychujeme zivot". Neverim, ze oni sami maju bozsku iskru = dar od Boha, vdychnutie od Boha, ...

Ja som to aj tak myslel, ze nie su "zive" ...
Návrat hore
klap

Založený: 20.05.2005

PríspevokZaslal: St Aug 03, 2005 7:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre egregorov sme Stvoritelia. Ako všetky "deti" sa nás snažia zdokonaliť. Cool Sú živé tak, ako si ich živé vytvoríme.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Po Aug 08, 2005 20:47    Predmet: Odpovedať s citátom

klap Napísal:
Pre egregorov sme Stvoritelia. Ako všetky "deti" sa nás snažia zdokonaliť. Cool Sú živé tak, ako si ich živé vytvoríme.

Uz si nejaky egregor vytvoril, pripadne ozivil ?
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Strana 1 z 5

Prejdi na: