Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Egregor
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
robo

Založený: 16.06.2008

PríspevokZaslal: Ut Aug 05, 2008 17:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik to ano je to pravda ,ja som mal na mysli duše teda normalne nie zacyklené do problemu ,Sú duše, ktoré nemajú telo a uvedomujú si seba a mylim to tak že majú slobodnú vôlu v rozhodovaní čo urobia dalej kam pôjdu a vyberaju si telá? Ak je Telo len nástroj na špecifické prežívanie duše v hmote tak mi to pripomína hru duší ak sa chcem hrať idem do tela a zažívam teda sa hrám ,nemám dojem že sa hrám aspoň ja nie. tak ako to je ? som v tele lebo chcem alebo musím ???? a potom kto vlastne som odhliadnuc od to že duša ?????
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ut Aug 05, 2008 20:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Robo keď si sadneš do auta, aby si šiel do práce, tak sa hráš? Podobne je to aj s telom. Je to nástroj na všeličo možné, podobne ako auto. Možno aj na hru, ale nielen.
No a kto si? No ten kto si vybral telo, ktoré teraz používa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Aug 05, 2008 20:34    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
Čo si myslíte o hypotéze, že konsenzuálna realita (tzv. "objektívna realita") je tiež "len" egregor, ktorého si spoločne vytvárame?

Jasné, jeden z najväčších a najsilnejších egregorov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
zayko5

Založený: 12.10.2006

PríspevokZaslal: Ut Aug 05, 2008 21:56    Predmet: Odpovedať s citátom

ak uznáme, že objektívna realita je egregor, potom aj telo je egregor a nie je to teda tak, že by telo vznikalo akosi oddelene, nezávisle od duše a duša sa pri vtelení do tela akoby obliekla, ale skôr by som to vyjadril tak, že telo je priamo produktom duše, že z nej akoby vyrastá, respektíve, že duša si sama (resp. v spolupráci s ďalšími dušami - rodičmi /tela/) tvorí (produkuje) telo podľa svojej potreby a predstavy podobne ako tvorí svoje myšlienky..
Loneman

Založený: 18.12.2006

PríspevokZaslal: Ut Aug 05, 2008 22:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajko tiež to tak nejak vidím a na základe toho si vysvetľujem napr. telesné symptómy (ako zrkadlo duševného stavu), rakovinu, šamanskú liečbu fyzických chorôb, odstránenie ťažkostí v regreske, ktoré lekári pokladajú za čisto telesné... tiež by sa tým odstránil neriešiteľný dualistický problém interakcie substancií tela a duše (aj vďaka ktorému sa vo vede presadil materialistický monizmus a zatratil sa pojem duše)...
Návrat hore
robo

PríspevokZaslal: St Aug 06, 2008 4:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik, nejde mi do hlavy a sice to že duša sa uvedomuje aj bez fyzickeho tela a predsa ide do fyzickeho tela aby zažívala takže bez fyzickeho tela sa nedá zažívať ,,??a ak sa nedá načo je dušiam telo nefyzické????
Návrat hore
mojtik

Založený: 04.07.2008

PríspevokZaslal: St Aug 06, 2008 6:13    Predmet: Odpovedať s citátom

robo Napísal:
Patrik, nejde mi do hlavy a sice to že duša sa uvedomuje aj bez fyzickeho tela a predsa ide do fyzickeho tela aby zažívala takže bez fyzickeho tela sa nedá zažívať ,,??a ak sa nedá načo je dušiam telo nefyzické????

Ja si myslím že telá duše majú, aj v nehmotnom "svete", ale ich telá majú inú vybráciu, sú "ľahšie" a preto zaživajú všetko ešte intenzívnejšie.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: St Aug 06, 2008 6:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Prečo by sa nedalo mimo telo niečo zažívať? V tele je zážitok špecifický, nie jediný. Tak ako mimo tela - zážitok je tiež špecifický.
Návrat hore
robo

PríspevokZaslal: So Aug 23, 2008 10:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Prečo by sa nedalo mimo telo niečo zažívať? Všetko čo zažívame zažívame mimo fyzickeho tela ale bez fyzického tela nezažívame nič. Bez tela nie je sebavnem a bez sebavnemu nie je život,je to jediný spôsob ako zažívať teda žiť . Žijeme v tele ale mimo tela a bez tela nežijeme .tak to vidím ja .
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: St Sep 03, 2008 21:43    Predmet: Odpovedať s citátom

robo Napísal:

... pozri Pačinko = Vodopad duší ... duse ako "mliecny Niagarsky vodopad" sa navzajom stahuju nadol poprepajane "mliecnym lepidlom vzajomnej karmy" ... padaju, restimuluju sa a rodia sa ...

... zdaleka nie vsetci sa v tom "dusopade" citia dobrovolne a nadsene ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Ut Okt 28, 2008 9:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Robo v inej teme si dal odkaz na Nejedleho ... ktory tam ma tiez tu "Dikšu" ... ide o napajanie na aky egregor ? Konkretne ...

Mas osobnu skusenost ? Velmi sa mi to nevidi ... uz len ta rec tela ... hierarchia ... Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Ut Okt 28, 2008 11:21    Predmet: Odpovedať s citátom

... hmmm ... zdrojom je „zjednotené“ vedomie dvoch ???

“... Požehnání Jednoty má svůj původ ve vědomí Sri Ammy Bhagavana. Kdekoliv ve světě je předáváno Požehnání Jednoty je jeho zdrojem Sri Amma a Sri Bhagavan. ... Kdo může dostávat Deekshu? Všichni lidi mohou dostávat Deekshu a to i včetně dětí. Výjimkou jsou: lidé, kteří trpí vážnými psychickými problémy (depresí a schizofrenií). Kdo může dávat Požehnání Jednoty? Požehnání Jednoty může být předávána kýmkoli, kdo obdržel zasvěcení během 21 denního procesu (1.stupně procesu) v Indii. Deeksha dávající pak pracují pouze jako kanál, skrze který proudí předávaná energie. ... “

... hmmm ... spiritualne pipulky ??? ... Preco nie, prave pre schizofrenikov ? Co su od macochy ? Laughing

Neviem, ci si ti, co hladaju lievik, uvedomuju, ze zdrojom nie je Jednota sama, ani Boh ... To nie je len o energii, ma to myslim podstatne dolezitejsiu zlozku ...
Návrat hore
robo

PríspevokZaslal: Ut Okt 28, 2008 12:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Každý musí z ničoho žiť ,predavanie nejakej dikšu alebo čo to spomína ten človek je vlastne predavanie svojej duchovnej sili za peniaze len to schoval za zasterku teda štít ,no to s tou metodou ruš je celom ok.má určite pravdu a nezavádza i keď nehovorí uplnú pravdu : Uplná pravda by mohla človeku neznalému ublížiť ,preto ten FILTER je to tak u každeho jedneho učitela čo tomu rozumie ,pomaly pomaly kým nepríde správny čas tak to je so všetkým
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 20:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Moze poznat zidovsky egregor niekto lepsie ako zidovsky fasista ? Rozhovor je z filmu „Svaty boj“ (The Believer) :
...
G : A co Zide ?
D: Zide a judaismus to je ako je choroba.
G: Proc je zidovstvi jako nemoc ?
D: Vezmete si sexualitu.
G: Sexualitu ? Jak to myslite ?
D: Sukal jste nekdy zidovku ?
G: Coze ?
D: Sukal jste nekdy zidovku ?
G: Jo, chci rict, s jednou jsem chodil ...
D: Vidite. Ceho jste si vsiml ?
G: Ceho jako ?
D: Zidovky radi kouri. Je to tak ?
G: Jo, jasne, ja nevim.
D: A Zidi to maji radi.
G: Ale kazdej to ma rad.
D: Jo, jasne, je to moc prijemni, ale Zidi jsou tim posedli. Chcete vedet proc ?
G: Proc ?
D: Protoze Zidy jsou v podstate zeny.
G: Zeny ?
D: Jo. Skutecni chlapi, bili, krestani, my zensky mrdame. Udelame je nasima ptakama ! Ale Zid nerad pronika, a vrazi. Nedokaze se takhle prosadit, takze se uchyluje k temhle perverzim. Oralni sex je, technicky vzato, uchylka, to vite, ne ?
G: Nevim.
D: Takze kdyz Zid osuka holku, skazi ji. Uz pak nikdy nechce mit znovu normalniho partnera.
G: Takze Zidi jsou lepsi milenci ?
D: Nejsou lepsi. To jsem nerekl. Rekl jsem, ze jen dava rozkos. A to je ve skutecnosti slabost.
G: Takze nejde o to, ze Zidi ovladaji media nebo ze vlastni vsechny banky ...
D: Hele Guyi, Zidi rozhodne ovladaji media, ovladaji banky, investicni banky, ne komercni, ale podstata je v tom, ze i v tomhle jednaji na zaklade stejnych principu jako v sexualite. Podkopavaji tradicni zpusob zivota a vykorenuji spolecnost. Uz je to tak. Vytrhnou jej z korenu. Rozebiraji jeho zaklady. Normalni clovek odvozuje sveho ducha ze zeme, ze slunce, z more, z pudy. Z toho cerpa poznani. Ale Zidi zadnou pudu nemaj.
G: Ale maji Izrael ...
D: Jooo, ale, to nejsou Zidi.
G: Jsou to Zidi.
D: To jsou Izraelci. V podstate fundamentalne svetska spolecnost. Uz nepotrebuju judaismus, protoze maji pudu. Pravej Zid je vandrak. Je to nomad. Nema kořeny ani žadne vazby, takze vsechno zevseobecnuje. Neumi zatlouct hrebik nebo zorat pole. Vsechno co umi je kupovat a prodavat, a investovat a manipulovat trh.. A to je vsechno. Same nehmotne veci. Vysava z lidi zivot zakorenenej v pude a meni ho v kosmopolitni kulturu zalozenou na knihach, cislech a ideach. V tom je jeho sila. Vemte si nejvetsi zidovske mozky – Marxe, Freuda, Einsteina. Co nam dali ? Komunismus, detskou sexualitu a atomovou bombu. Za pouhe 3 stoleti se Zidi vynorili z evropskych ghett, vytrhli nas ze sveta poradku a prava, uvrhli nas do chaosu a tridniho boje, iracionalnich tuzeb, relativity, kde se spochybnuje samotna existence hmoty a smyslu zivota. A preco ? Protoze zakladni nejhlubsi pohnutkou zidovske duse je cupovat tkanivo zivota az nezbude nic nez nite. Nechteji nic nez nicotu. Nicotu bez konce.
G: No, Danny, ja ziram. Si strasne vyrecni ... jen se zeptam. Jak tomu vsemu muzes verit, kdyz jsi sam Zid ?
D: Coze, co to rikas ?
G: Neznas rabina Stanleyho Nadelmana ? Je prece z vasi kongregace Ohev Zedek.
D: Ne, ja, koho ? Jak ho muzu znat ?
G: Rikal, ze jsi se tam stal v breznu 1988 bar micva.
D: A ty tomu veris ? A to si rikas reporter ?
...
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 21:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Jednym z aktualne silnych egregorov je uz viac ako jeden kalendarny rok egregor KRIZY. Zaujimave, ze byvaly sef FEDu Alan Greenspan ho skusal v nedavnych vyrokoch "okresat" tym, ze ho vykreslil ako jednorazove "tsunami". Zrejme si uvedomoval, kolko inych "maliarov" mu tento obraz rusi a kreslia daleko tragickejsie evolucie tohoto egregora. Jednym z tych, co kreslili extremnejsie scenare bolo volebne usilie US demokratov, ktorych najsilnejsi medialny kanal CNN (republikansky je FOX) permanente pritahoval pozornost nielen americkych volicov prave k tomuto egregoru, a takto mu az neuveritelne pridaval na sile. Cielom bolo mobilizovat volicsku zakladnu Baracka Obamu potencialne najviac ohrozenu krizou . . . Preto nie je nahoda, ze najsilnejsie prejavy (napriklad pokles burzovych indexov o polovicu) tohoto egregora krizy nenastali uz pred rokom, ale casovo ladia prave s volbami ... Vitazstvo "opaleneho" Baracka Obamu je vraj zazrakom rovnajucim sa fikcii, ze by slovenskym prezidentom bol raz zvoleny Madar alebo Rom. Tusim to bol naozaj velmi drahy zazrak ... Ktori "maliari" este budu potrebovat tento egregor ? Shocked
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Strana 4 z 5

Prejdi na: