Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

kineziologia vs hypnoza
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Regresné techniky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
zenen

Založený: 29.11.2011

PríspevokZaslal: Pi Dec 02, 2011 20:42    Predmet: kineziologia vs hypnoza Odpovedať s citátom

ahojte,..mam skusenosti z kinezilogie(techniky one brain)...teraz som sa dostala k hypnoze a chcela by som vediet co si o technike one brain myslite,kedze ide tiez o "navrat do minulosti" , teda vyriesenie si problem plynucich z nevyriesenych veci,vztahov, pocitov v minulosti,..ale len v tomto zivote a vo vedomej pritomnosti...diky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marcel

Založený: 10.06.2007

PríspevokZaslal: Po Dec 05, 2011 18:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Zenen,
začiatkom by som chcel upozorniť, že toto fórum sa venuje hlavne nehypnotickej regresnej terapii. Hypnotická regresná terapia je odlišná od tej, ktorú tu prevažne rozoberáme.

One brain som vyskúšal na niekoľkých sedeniach (a možno v tom ešte budem pokračovať). Neviem vylúčiť, že terapeutka použila aj iné techniky. Bol som jednoducho u certifikovanej terapeutky one brain. Neštudoval som jej teóriu, ani sa jej analyticky nepozeral na "zúbok", no toto som si všimol okamžite:

-pri vytváraní "korekcie" stimuláciou niektorých bodov na tele, nedochádza k priamemu uvedomeniu si príčiny problému.
(pri regresnej terapii sa snažíme, aby prišlo ku uvedomeniu si príčin)
-pri vytváraní "korekcie" sa cielene mení priebeh traumatickej minulosti pri jej prechádzaní
(pri RT ku tomu nedochádza a terapeuti RT vedia, prečo je dôležité traumatické udalosti nemeniť)
-pri vytváraní "korekcie" sa používajú sugestívne texty
(pri RT sa sugescia nepoužíva)

PS:
-riešili sa aj bloky z predchádzajúcich generácii, nie len z tohto života
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
avalon

Založený: 07.02.2010

PríspevokZaslal: Ut Dec 06, 2011 19:22    Predmet: Odpovedať s citátom

bola som na on brain kurzoch /mam cerzifikat/ a na RT u certifikovaných terapeutov, ale ziadna tato technika nevyriešila moj problem. mozno este skusim hypnozu ,ale u psychologicky.
Návrat hore
Daša Šmikniarová

Založený: 01.05.2009

PríspevokZaslal: St Dec 07, 2011 10:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj avalon,
ja som tiež bola na one brain kurzoch a absolvovala výcvik RT.Vnímam posun v mojom živote.Technika ako taká nestačí . Dôležitá je aj jedinečná osobnosť a psychika klienta. Má právo na svoj osobný rast a techniky RT to rešpektujú. RT je jedna z možností ako riešiť široké spektrum tém. Mňa hypnóza u psychologičky neláka.Nech si každý sám nájde tú svoju správnu cestu po ktorej sa mu dobre kráča.

Naposledy upravil Daša Šmikniarová dňa St Dec 07, 2011 11:50, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Daša Šmikniarová

PríspevokZaslal: St Dec 07, 2011 11:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj zenen,
one brain odblok je tiež regresná (návratová) metóda. Odblokovávame miesto v minulosti, kde sme "uviazli"a nemôžeme plnohodnotne žiť svoju prítomnosť. Ideme pomocou svalového reflexu v priestore, alebo čase do minulosti, ktoú NEMENÍME. Na rozdiel od RT sa venujeme len 1 udalosti, ktorú prechádzame .Potom pomocou jasnej metodiky klient hľadá potrebné informácie a východiská, ktoré si precíti. Tam je bod odblokovania emócie. Potom ich použije a prenesie do témy , ktorú rieši v prítomnosti.Počas celého procesu využívame svalový test a pocity klienta.

Terapie patria do oblasti umenia a každý problém je iný. Preto je v terapii citeľná aj osobnosť terapeuta.

Takto to je v prístupe, ktorý poznám ja.
Návrat hore
zenen

PríspevokZaslal: St Dec 07, 2011 15:36    Predmet: Odpovedať s citátom

ahojte
dakujem za odpovede,......preto sa chcem nasledne opytyt,preco mi tato metoda nepomaha?....uz som bola asi na15 sedeniach,z coho poslednych sest je pravidelne kazdy mesiac...a vzdy sa to toci okolo jednej veci a tou je sebalaska-sebaprijatie..lebo som dost pesimista a vsetko vidim cierne,vsetky problemy ktore som mala, mali vzdy koren tu.....ale myslim si ,ze k uvedomeniu prislo vzdy-ako pise marcel, ze k uvedomeniu nedochadza-..po "odbloku"..sa citim super,konecne slobodna stastna bez sebatryznivych mucivych myslienok ze som hrozna matka a este horsi clovek...ale len 2-3 dni...vacsinou s ami vsetky pocity sklor ci neskor vratia,.ale nastane zmena vtom,ze si danu vec zacnem vzdy uvedomovat ked sa nieco deje..napriklad posledne som bola na manipulacii ...odvtedy uzasnute sledujem ako podvedome cvicim s ludmi a muzom,pred tym som si to neuvedomila.....moja otazka dalsia teda znie,..ako to mam urobit aby som si to vyriesila na stalo?....robim niekde chybu?...uz sa nechem k tomu vracat,..chcem byt plnohodnotny zdravy clovek (taky o akom pise hrabica)a laskyplna matka...lebo uz na mojej 3 rocnej dcere vidim "haluze"...ciste zrkadlo moje..ani sa na nu nemozem hnevat ze je maly drzy general,ked sa to odo mna naucila.......
druha vec ze cim viac chodim na odbloky,tym viac zistujem aky som idiot,namiesto toho aby som si apson trochu zacala vazit sama seba...cim som starsia, mam pocit, ze mam viac a viac chyb a ze sa odo mna vsetky tieto muchy deti ucia a som z toho viac a viac na nervy .obzvlast ked vidim ze sa nic nemeni........ale ja uz neviem kde robim chybu,...stale sa snazim byt vedome pritomna s nadhladom nad vecou,no moc sa mi to asi nedari ked vecer o jedenastej vrestim na decka ze uz konecne spat,..a ked uz spia tak si zase poviem,ze som to nezvladla......
.mozno by toto malo byt skor do temy "mam problem".....ale dakujem za odpovede aj tak.
Návrat hore
zenen

PríspevokZaslal: St Dec 07, 2011 15:41    Predmet: ahoj marcel Odpovedať s citátom

...ak tomu spravne rozumiem...je RT v podstate toltecka obmena rekapitulacie?........citala som si nieco o RT aj tu aj na stranke,..ale asi som to nejak nezachytila dobre.dik
Návrat hore
Marcel

PríspevokZaslal: St Dec 07, 2011 18:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Daša Šmikniarová Napísal:
Ideme pomocou svalového reflexu v priestore, alebo čase do minulosti, ktoú NEMENÍME.

Neviem ako je to dané v teórii One brain, či je dovolené udalosti v minulosti "meniť", no pri mojom sedení som dostal jasné inštrukcie od terapeutky udalosť zmeniť.
Možno to bola jej "upravená" verzia one brain, možno to bolo niečo iné, to ja neviem. Hovorím iba, ako som to zažil ja.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Marcel

PríspevokZaslal: St Dec 07, 2011 18:52    Predmet: Odpovedať s citátom

zenen Napísal:
...ale myslim si ,ze k uvedomeniu prislo vzdy-ako pise marcel, ze k uvedomeniu nedochadza-..po "odbloku"

Zdôrazním, čo som napísal vyššie:
"-pri vytváraní "korekcie" stimuláciou niektorých bodov na tele, nedochádza k priamemu uvedomeniu si príčiny problému."
Ak sa vytvárala korekcia na môj blok tým, že som si 30 sekúnd masíroval 2 body na čele, tak u mňa nedošlo k žiadnemu uvedomeniu si príčiny problému, aj keď to mohlo pozitívne ovplyvniť problém, ktorý som riešil.

Toto je moja skúsenosť a netvrdím, že iní to nemôžu vnímať inak.
Návrat hore
Marcel

PríspevokZaslal: St Dec 07, 2011 19:07    Predmet: Odpovedať s citátom

zenen Napísal:

preto sa chcem nasledne opytyt,preco mi tato metoda nepomaha?
ako to mam urobit aby som si to vyriesila na stalo?....robim niekde chybu?

Nie všetko funguje na každého.
Aj na regres prídu ľudia, ktorým nedokáže RT v danej chvíli pomôcť. Nie je to časté, ale existuje to. Ak sa to predsa stane, terapeut by to mal zaregistrovať a klientovi povedať, že mu nevie pomôcť a taktiež to zdôvodniť "prečo" mu vlastne nevie pomôcť. Potom môže klient hľadať iné spôsoby ako vyriešiť svoj problém.
Preto by som odpoveď na Tvoju prvú otázku hľadal u Tvojho terapeuta... alebo, jednoducho, ak niečo nefunguje, tak to zanechať za sebou a hľadať to, čo na Teba funguje. Wink
Návrat hore
avalon

Založený: 07.02.2010

PríspevokZaslal: Št Dec 08, 2011 8:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Marcel, ale uvedomuješ si, že to čo tu píšeš, že jednemu pomôže, druhemu nie, že to je alibizmus?? A čo tie peniaze, ktore klient da za pomoc ? nakoniec boli pre neho zbytočná investícia, lebo nemôžme opomínať aj tuto stranku tychto terapií, ktore su platené.

Daška, zo svojich skusenosti viem, že nie je doležitá jedinečnost a psychika klienta, ale prave terapeuta. Od neho zavisi priebeh terapie a vysledok, od jeho naladenia sa .
A tak isto je to u OB, kde ked som riesila dcere v 12 rokoch obezitu a hrozila jej cukrovka, vyslo to,ale zas niektore problemy sa nepohli. A jednoznačne to zaležalo odo mna. Lebo klient nechodi za terapeutom len na pokus, ale preto ze uz je donutený riešiť. A vyhovarať sa na to, že este nebol čas, no neviem, nie je to fer...
ano, mas pravdu, kto sa chce zdokonalit a pracovat na svojom vyvoji, musi byt otvorený , neztrvavať na svojich dogmach...
Návrat hore
Marcel

PríspevokZaslal: Št Dec 08, 2011 10:37    Predmet: Odpovedať s citátom

avalon Napísal:
Marcel, ale uvedomuješ si, že to čo tu píšeš, že jednemu pomôže, druhemu nie, že to je alibizmus?? A čo tie peniaze, ktore klient da za pomoc ? nakoniec boli pre neho zbytočná investícia, lebo nemôžme opomínať aj tuto stranku tychto terapií, ktore su platené.

Alibizmus to podľa mňa nie je a vysvetlím prečo.
Terapeut je zodpovedný za proces terapie. Taktiež je zodpovedný za to, či vôbec začne terapeutický proces s klientom. Ak tento proces začne, tak by to malo pre klienta niečo priniesť, nejaký výsledok. (v tomto prípade by nemalo platiť, že jednému to pomôže a druhému nie)

No terapeut má aj právo terapeutický proces s klientom nezačať. Pri tomto rozhodovaní mu pomáhajú určité pravidlá. Niektoré z nich musí klient splniť (napríklad: Klient musí vedieť, čo chce na terapii riešiť. Alebo, musí byť schopný odpovedať na otázky terapeuta.). Ak ich nesplní, terapeut nemusí proces začať a vlastne by ani nemal. V tom prípade klientovi vysvetlí, prečo sa terapia nezačne - aby poznal dôvod. Keďže sa terapia ani nezačala a vlastne sa skončilo už pri úvodnom rozhovore, je na etike terapeuta, či bude požadovať platbu. Napríklad, ja ju v tomto prípade nežiadam.
Ešte raz zdôrazním, že niečo také sa deje veľmi zriedka, no deje sa to.
Toto som mal na mysli, keď som hovoril, že RT nedokáže pomôcť každému.
Návrat hore
Daša Šmikniarová

PríspevokZaslal: Št Dec 08, 2011 20:27    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="avalon"]
Daška, zo svojich skusenosti viem, že nie je doležitá jedinečnost a psychika klienta, ale prave terapeuta. Od neho zavisi priebeh terapie a vysledok, od jeho naladenia sa .
A tak isto je to u OB, kde ked som riesila dcere v 12 rokoch obezitu a hrozila jej cukrovka, vyslo to,ale zas niektore problemy sa nepohli. A jednoznačne to zaležalo odo mna. quote]

Vzťah klient a terapeut je rovnocenný. Každý svojím dielom prispieva do terapeutického procesu. Také sú pravidlá RT.
Návrat hore
Daša Šmikniarová

PríspevokZaslal: Pi Dec 09, 2011 14:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Marcel ahojky Smile ,
dík, že si sa podelil o svoju skúsenosť.
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Po Feb 06, 2012 23:29    Predmet: Odpovedať s citátom

avalon Napísal:

A tak isto je to u OB, kde ked som riesila dcere v 12 rokoch obezitu a hrozila jej cukrovka, vyslo to,ale zas niektore problemy sa nepohli. A jednoznačne to zaležalo odo mna. Lebo klient nechodi za terapeutom len na pokus, ale preto ze uz je donutený riešiť. A vyhovarať sa na to, že este nebol čas, no neviem, nie je to fer...
ano, mas pravdu, kto sa chce zdokonalit a pracovat na svojom vyvoji, musi byt otvorený , neztrvavať na svojich dogmach...

Avalon, co to mas stale s tym "naladenim" sa ??? ... na liecenie mozno ani netreba ziadneho terapeuta ... to ze su vobec nejaki terapeuti je mozno len taky bonus tejto doby ... v mnohych inych dobach tieto bonusy neboli ... urcite su cesty aj bez nich ... tak kde je prekazka ???

... co tak zacat riesit najprv to "naladenie" ? ... Wink

Avalon, reagujem na to podciarknute ... historia ludstva je plna roznych rozne nasilnych "evanjelizacnych" hnuti, experimentov a pokusov. Ak by bolo mozne lievikom nalievat komentare do hlav ludi, uz by sme tu boli vsetci na tejto planete sväti. Pointa je v tom, ze to nejde, ani po dobrotky ani po zlotky. Mame slobodu !!! Kazdy si sam sebe urcuje cestu a mieru ...

Europskoamericky model vychovy uz od ranneho detstva nam vklada do chapania vesmiru jeden velmi silny klamlivy model = projektovanie viny ... ukazujeme prstom ... a zabudame na indicke prislovie ... ze vzdy ked ukazujeme prstom, tak dalsie tri nase prsty ukazuju na nas !!! ... takze Avalon, pomer 3:1 ... chapes, kto ma problem s naladenim ???

Ak ma niekto pochybnosti o tom ci ne/funguje psycho-kineziologia, tak doporucujem knihu Dr. Dietrich Klinghardt: Ucebnice psycho-kineziologie ... tusim v prilohach su snimky = merania pred terapiou a po terapii ...

... sam za seba mozem povedat ze psychokineziologiu povazujem za funkcnu ... vhodnu pre tych co chcu zmenu ale este nie su pripraveni poznat podrobnosti ... podla mna ma technika potencial byt presnejsia ako homeopatikum, ale je menej odhalujuca ako regres, co je ale vlastne aj vyhoda, pre tych ktori by viac detailov nemuseli "stravit" ... svalovy test ano/nie je v skutocnosti testovanie teplo, teplo / zima, zima ako to pozname z detskych hier ...

Avalon, su ludia, ktori ked zaziju zlu investiciu (BMG, Horizont a podobne), a tak vsetky zvysne prachy, o ktore neprisli, skryju do vankusa (neuvedomuju si casto ze im ich moze ukradnut bytovy zlodej) a uz nemaju odvahu ist s nimi ani do oficialnej banky, kde za ne ruci stat ... a mozno je uplne jedno jak s nimi nalozia, lebo niekto iny a niekde inde urcuje mieru ich znehodnotenia = inflaciu ...

Avalon, a su ludia, ktori ziadnu zlu investiciu nepovazuju za zlu, lebo uznavaju ze to mozno bola financna strata, ale sucasne chapu ze to bolo super uzitocne ucenie, ktore mu dava dlhodobu imunitu, poucenie, neskocit na klamlive reklamy 80% rocnych urokov ...

Avalon, myslis si, ze Soros, W. Buffet, Templeton patria do prvej alebo do druhej skupiny investorov ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Regresné techniky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: