Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

nemoc

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
coragyps

Založený: 02.01.2011

PríspevokZaslal: Ne Dec 11, 2011 22:28    Predmet: nemoc Odpovedať s citátom

Milý Patriku.
Čas od času zachytím pro mě dost otřesné případy.
Mladá slečna, která kvůli těžké neurodegeneraci navždy hýbe už jen očima. Mladý muž, který kvůli úrazu nebude nikdy moci ani dýchat bez přístroje. Lidé kteří tráví roky bezvládně na lůžku a dennodenně se trápí. Naznačuje regresní terapie alespoň nějak, proč musí někteří lidé prožívat tak hrozné utrpení? ono je to asi co případ, to individuální příčina, ale přesto, napadají Tě aspoň nějaké zkušenosti, které si na tomto poli zažil? Je řada nemocí, ale co tyto, které už jsou tzv. přes míru únosnosti?
Děkuji za podnět, přeji hezký večer.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: St Dec 14, 2011 6:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď sa načiahneme pre bremeno, tak väčšinou vidíme, či na nesenie máme. Ak ho skúsime zdvihnúť a nepodarí sa, bremeno nenesieme. Ten kto sa na nosiča pozerá, môže sa mu zdať, že je bremeno veľmi veľké. Otázkou nie je prečo musia tak trpieť - to je ako si naznačil individuálne, ale prečo sa pozeráme prípadne prečo sa nám zdá, že to je za hranicou únosnosti.

Niekedy si uľahčujeme toto pozeranie zým, že povieme to je karma. Pre niečo trpí z minulosti. Niekedy tým, že povieme po smrti už potom nič nie je a bude dobre.
Podľa mňa hľadáme všetky možné odpovede len aby sme necítili, že sme toho súčasťou a je to aj naša zodpovednosť. Už len preto, lebo tomu dávanme pozornosť. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
jarkarybka

Založený: 29.10.2006

PríspevokZaslal: St Dec 14, 2011 19:36    Predmet: Odpovedať s citátom

mna pri tejto teme napada (pracujem s ludmi, kt su vetsinou pripadmi o kt sa tu hovori), ci si trebars poniektori len nevybrali zazit taketo situacie a 'otestovat' mieru svojej schopnosti 'zit' hodnotami postojov - a 'prezivat' dostojne....mam na mysli prijat svoj telesny stav a napriek limitom, obmedzeniam kt im nedavaju vela moznosti na prejav do okolia - byt 'dostojnymi', ludskymi bytostami (praca na duchu ).... no - pri hladani odpovedi na otazku, preco som si vybrala byt takmer dennodennym svedkom tohto nie lahkeho vyberu (preco som si vybrala davat denne pozornost takymto fyzickym obmedzeniam a 'boji' na poli dusevnom) - si nie som az taka ista...a napady akosi neprichadzaju (mozno len, ze by som si mohla uvedomit ako velmi som obdarovana, ze ja mam moznosti prejavu aj telesneho - hmotneho)....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: