Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

DEPRESIA, uzkost

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
marcelina

Založený: 04.12.2011

PríspevokZaslal: St Feb 29, 2012 19:44    Predmet: DEPRESIA, uzkost Odpovedať s citátom

AHojte, chcela som sa spytat, ci moze regresna terapia pomoct aj v depresii, ked clovek uz par mesiacov ledva preziva a tazko zvlada bezne povinnosti, stavy depresie striedaju stavy uzkosti, vycerpanost, bolesti a tlaky v hlave v zaludku, niekedy mam problem vobec vyliest von a komunikovat s ludmi , co mi je tak zle, zkratka ci mozem regres podstupit v takomto stave. Lieky neberiem, maximalne obcas nieco na upokojenie, ked je uz velmi velmi zle a musim cosi zvladnut..
Dakujem pekne za informacie..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Št Mar 01, 2012 20:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Marcelina, ak je klient v stave, že môže počúvať terapeuta a reagovať, tak je možné absolvovať regresnú terapiu. V tomto prípade to neviem odhadnúť. Je otázka, či to už nie je akútny stav, kde by možno pomohlo nasadenie nejakých akútnejších riešení psychiatrie.

Všeobecne v regresnej terapii depresie riešime.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
jarkarybka

Založený: 29.10.2006

PríspevokZaslal: Ut Mar 06, 2012 17:11    Predmet: Odpovedať s citátom

ja osobne by som bola velmi opatrna s psychiatriou a pokial je tu rozhodnutie ist touto cestou, potom velmi dobre zvazit a zvolit terapeuticky pristup - napr. logoterapiu, daseinanalyzu apod ... no ci uz je tu rozhodnutie ist psycihiatrickou alebo alternativnou cestou - isto "nieco zacat/ zmenit" cim skor, necakat na dalsi den, nevahat .... mne regresna terapia spolu s inymi (aj psychiatrickymi - bez liekov) pomohla....
Návrat hore
marcelina

PríspevokZaslal: St Mar 07, 2012 10:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem pekne za odpovde, samozrejme nie som v tazkej depresii, normalne komunikujem, staram sa o male dieta, len ked mi je zle, je to obtiazne zvladat kazdodenne povinosti a male aktivne dievcatko s mnozstvom otazok Very Happy Obtazuju ma skor fyzicke priznaky ako slabost, pocity na zvracanie, tocenie hlavy, tlaky v hlave, bolest oci a emocna otupenost, zle spim, stale musim nieco robit, vtedy mi je lepsie..Mam len stale tie pocity beznadeje, ze som v bludnom kruhu a ze uz to nebude dobre, len lepsie a horsie dni a vobec si neviem predstavit, ist po MD do prace, kazde rano sa budim v stave ako po strasnej opici, hoc nepijem alkohol, mavam casto zvysene teploty, uz roky, co mi k vycerpanosti este viac pridava, lekari nic nezistili, mam pocity ze zlyhavam ako matka, manzelka, kaslem na priatelov, mam prezivat najkrajsie obdobie zivota a vychutnavat si svoje dietatko, ktore lubim najviac na svete a rastie pred ocami, ale stale si to neviem vychutnavat, som nervozna, podrazdena, zamracena, stale sa obvinujem, aka som nemozna, ze nemam dovod byt nestastna a zle sa citit, ze mam vsetko co potrebujem k zivotu a netesi ma to...
Rada by som sa poradila, som z okolia Piestan, koho by ste mi vedeli prosim odporucit ako terapeuta? Ako casto sa chodi na sedenia?
Dakujem velmi pekne.
Návrat hore
jarkarybka

PríspevokZaslal: St Mar 07, 2012 17:41    Predmet: Odpovedať s citátom

napadol ma "google'' alebo iny vyhladavac, no zrejme nie je dostatok energie....a tak si trufnem dat tip, ktory ma napadol ako dalsi- Ladislav Svetlik (alternativa -regresna terapia) z Piestan...za predpokladu, ze tam bude dobry pocit (ista uroven dovery) voci terapeutovi po prvom kontakte ....(pretoze - co moze zniet dobre pre mna - nemusi zniet dobre pre ineho - a dosledky svojho konania - vyberu - nesieme sami na sebe).... no - napadlo ma aj to, ze vzdialenost hra iste rolu (ak je male dieta, malo energie, penazi a neviem co este), ale nemala by byt prioritnym kriteriom na vyber terapeuta v konecnom dosledku....
Návrat hore
marcelina

PríspevokZaslal: St Mar 07, 2012 19:00    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem, samozrejme pouzivam aj google Very Happy, myslela som skor, ze by niekto z vlastnej skusenosti moho niekoho doporucit, o tom panovi z PN som nepocula, nasla som len pani Stunkel z PN, no neviem, ci ma s nou niekto skusenosti, rada by som sla k skusenemu terapeutovi, nech uz je efekt co najlepsi...Ako som sa docitala, regresnych technik je viacero druhov..Stale si vsak neviem predstavit, ako ten regres funguje, ako si mozem vybavit nieco, nejaku situaciu, napr. z prenatalneho obdobia, ked budem pri plnom vedomi, kedysi som myslela, ze to ide len hypnozou. Co ak sa nebudem vediet natolko uvolnit pri terapii, aby som zacala na nieco spominat, co je dolezite poriesit, lebo u mna je stale ten problem, ze mi stale viria v hlave nejake myslienky a nedokazem len tak byt vklude a na nic nemysliet..
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Št Mar 08, 2012 9:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Marcelina, v psychoterapii platí, že Ti môže pomôcť strom, ktorý obíjmeš a ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou nemá žiadne skúsenosti ani výcvik v nejakej terapii.
Je pravda, že istá remeselná zručnosť terapeuta je lepšia, ale ešte dôležitejšie je, ako je schopný práve Teba počúvať a ako si schopná mu niečo zdeliť a niečo si odniesť. Aké nastane zladenie. Doporučujem vyberať nie podľa skúseností(tak si vyberaj stavbára Tvojho domu), ale podľa Tvojho jedinečného pocitu. Wink
Lacko o ktorom píše Jarka aj Ajka majú dostatok remeselných skúseností aj otvorenosti na naladenie. Teraz je možno rad na Tebe prebrať zodpovednosť za výber. Čím viac preberieš, tým viac dostaneš. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
marcelina

PríspevokZaslal: Ne Mar 18, 2012 22:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem pekne za odpoved Patrik, tak asi najlepsie zistim po prvom sedeni, ci si s terapeutom sadnem, alebo nie. Ta pani Stunkel je velmi sympaticka, prijemne posobi, ale ma odradza jednym, ze ma na svojej stranke uvedene, ze neberie ludi co uzivaju AD a ked, az pol roka po vysadeni...Ja neberiem nic, ale co ak bude treba, ked sa necitim stale dobre ..Jankarybka, na toho pana z PN - Ladislav Svetlik som nenasla ziadny odkaz na googli, asi nema stranku svoju, mas kontakt na neho prosim? Dakujem.
Návrat hore
Ajka Stunkel

Založený: 19.03.2012

PríspevokZaslal: Po Mar 19, 2012 10:40    Predmet: Dobrý deň marcelina Odpovedať s citátom

Na stránke www.regreska.sk mám uvedené:
"Dajú sa u vás liečiť depresie, ak užívam lieky?
Nie, neponúkam terapie klientom, ktorí sú v opatere iného terapeuta, prípadne sa liečia u psychoterapeuta a majú od neho doporučené medikamenty na lekársky predpis.
"

Nič nepíšem na stránkach o antidepresívach, o vysadení liekov a terapie až pol roka potom...

V praxi sa mi osvedčilo nevstupovať do terapií s ľuďmi, ktorí sú už v procese psychoterapie niekde inde.
Pri prechádzaní regresu je potrebné asociatívne vybavovanie a to môže byť pri užívaní niektorých liekov obmedzené prípadne potlačené...

Rada odpoviem na ďalšie otázky ohľadom terapie u mňa. Najlepšie ak mi napíšete, prípadne zavoláte.
Pekné dni.
Návrat hore
jarkarybka

PríspevokZaslal: Po Mar 19, 2012 15:00    Predmet: Odpovedať s citátom

l.svetlik.apac@zoznam.sk ....
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Mar 20, 2012 20:28    Predmet: Re: Dobrý deň marcelina Odpovedať s citátom

Ajka Stunkel Napísal:

V praxi sa mi osvedčilo nevstupovať do terapií s ľuďmi, ktorí sú už v procese psychoterapie niekde inde.
Pri prechádzaní regresu je potrebné asociatívne vybavovanie a to môže byť pri užívaní niektorých liekov obmedzené prípadne potlačené...

Dáš, Ajka, prosím bližšie vysvetlenie k tomu, že sa Ti osvedčilo nevstupovať do terapií s ľuďmi v inom procese psychoterapie? Vďaka.

Čo sa týka druhej časti. Väčšina psychofarmák obmedzuje alebo ovplyvňuje filter medzi podvedomím a vedomím. Len veľmi málo zúžuje vedomie a tie väčšinou neberú ambulantní pacienti. Asociácia funguje vždy tak isto, ak má možnosť. Niektoré techniky sú na psychofarmaka senzitívne a iné nie. Osobne sa snažím neodmietať klienta kôli tomu, že mu niečo ovplyvňuje filter. Musel by som potom odmietať alkoholikov, narkomanov a podobne. Wink
Návrat hore
Ajka Stunkel

Založený: 19.03.2012

PríspevokZaslal: St Mar 21, 2012 18:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepresne som sa vyjadrila. Osvedčilo sa mi, že som si to takto zadefinovala, nevstupovať do terapií s ľuďmi v inom prebiehajúcom procese terapie.

Predtým sa objavili aj klienti, ktorým niekto iný regres "naordinoval". Napríklad pani, ktorá mala mať podľa iného terapeuta nejakú traumu v detstve, ale nevedela akú...aj keď sme si to pri úvodnom rozhovore rozobrali z rôznych strán, ukazovateľ na terapiu žiadny nebol. Porozprávali sme sa bez regresu a šla domov. Ten iní psychoterapeut "videl" čo má ona riešiť a ona to chcela riešiť so mnou a myslela si, že jej to poviem.

Iný klient po sedení odmietol zaplatiť, lebo si to porovnal s inou terapiou a tá sa mu zdala "lepšia". Chcel platiť cenu, ktorú mal u iného terapeuta. Navrhoval mi, že počkáme, aký bude mať účinok moja terapia a potom mi doplatí rozdiel...
Teraz, ak sa objaví zo strany klienta určité porovnávanie, doporučenie, očakávanie, "naordinovanie"...zabliká moja kontrolka a kladiem mu viac otázok na tému terapie, čo ho vlastne trápi.

Moja osobná skúsenosť s klientami pri užívaní psychofarmák je, že regres sa dá prejsť, ale môj pocit je, že tieto prechody sú len také na povrchu a klient ťažšie drží pozornosť a niť celej terapie.
Napríklad pri udalosti v detstve klientka vedela dej opísať ale nedokázala byť v tele. Neustále "vyskakovala" a unikala. Ďalšie dohodnuté stretnutie zrušila.

Patrik, ty pracuješ aj s alkoholikmi, ktorí sú pod vplyvom alkoholu a prídu na terapiu? Alebo s narkomanmi po dávke?
To by chcelo rizikový príplatok Shocked Wink
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: St Mar 21, 2012 19:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Ajka Stunkel Napísal:
Nepresne som sa vyjadrila. Osvedčilo sa mi, že som si to takto zadefinovala, nevstupovať do terapií s ľuďmi v inom prebiehajúcom procese terapie.

...

Rozumiem. Tu ale stačí dodržať pravidlá v terapeutickom procese. Wink
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: St Mar 21, 2012 19:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Ajka Stunkel Napísal:

Patrik, ty pracuješ aj s alkoholikmi, ktorí sú pod vplyvom alkoholu a prídu na terapiu? Alebo s narkomanmi po dávke?
To by chcelo rizikový príplatok Shocked Wink

Ajka, alkoholikom a narkomanom nekladiem žiadne prekážky. Samozrejme musia mi rozumieť a vnímať ma a potrebujem rozumieť aj im. Niektorí sú pod vplyvom v podstate neustále. Mal som aj klienta, ktorý sa bez potuženia nemohol stretnúť s nikým. Vždy je to individuálne.
Návrat hore
marcelina

PríspevokZaslal: St Mar 28, 2012 19:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ospravedlnujem sa pani Stunkel, pozrela som znova jej stranky, skutocne tam nespomina , ze berie klienta az 6 mesiacov po vysadeni antidepresiv, asi som to zachytila niekde inde a nejak som si to s nou zle spojila..
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: