Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Menstruacia

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Články na internete
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
agi

Založený: 20.09.2009

PríspevokZaslal: Ne Mar 04, 2012 20:18    Predmet: Menstruacia Odpovedať s citátom

Velmi ma zaujal clanok Patrika o menstruacii

http://www.patrikbalint.blogspot.com/2010/11/menstruacia-prirodzeny-porod-orgazmus.html

ak by ste sa Patrik vedli alebo niekto iny vyjadit este konkretnejsie..ako napriklad suvislost medzi duchovnom a menstruaciou.

ja som moju menstruaciu "objavila" niekedy pred 4 rokmi na jednom zenskom ritualy, bolo to neuveritelne uvolnujuce a moje menstruacne bolesti postupom ustupili..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ne Mar 04, 2012 22:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu v zborníku je jedna prednáška, kde hovorím celkom dosť o menštruácii...
http://aktivnirodicovstvi.cz/audio-sbornik-2011/

Patrik Bálint
Mužský svět během těhotenství, porodu a rodičovství

Obrázok k téme je tu:
http://www.regresnaterapia.sk/obrazky/menst.jpg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Mar 04, 2012 22:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Inak sa v menštruačnom cykle odráža celá monáda a dualita.
Muž v podobe estregénového obdobia, žena v podobe progesteronového obdobia a obdobia ovulácie a predmenštruácie v podobe života a smrti.

No dalo by sa na túto tému hovoriť dosť veľa a dlho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
agi

PríspevokZaslal: Ut Mar 06, 2012 13:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Vypocula som si Vasu prednasku, dakujem za link.

Zaujimalo by ma ako mozem jednoduchsie prezit v muzskom svete pocas mojho menstruacneho cyklu, ked prevysuje zenska stranka mojho ja. Ako si to ulahcim ked v praci odo mna vyzaduju muzsky vykon a jednanie?
Priala by som si, aby kazda zena mala den alebo dva dni volna pocas menstruacie.:)

Niekedy pocas menstruacie pocitujem, ze som uplne otvorena svetu. Casto sa mi ale stava, ze ak sa nechránim a som medzi ludmi, ochoriem ako keby sa mi znizila imunita pocas menstruacie.

A este by ma zaujimala suvislost medzi terapiou a menstruaciou, totiz vzdy ked som mala ist na terapiu som menstruovala. Je to nahoda? Smile
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Mar 06, 2012 17:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Agi, uľahčiť sa to dá komunikáciou. Už aj na Slovensku sú zamestnávatelia, ktorí pochopili, že žena je žena a že podáva výkon inak ako muž. Že ten výkon je závislý od cyklu.

Čo sa týka terapie. Mám takú skúsenosť, že ak to žena potrebuje, tak si cyklus prispôsobí, aby to bolo pre ňu čo najefektívnejšie. Žena sa počas menštruačného krvácania dostáva do takzvanej mužkej časti cyklu, kde veľa vecí zvládne.(väčšinou od druhého-tretieho dňa menštruácie) Stáva sa často, že ženy chodia na terapiu v tomto období. Že to tak buď vyjde a objednávajú sa podvedome tak alebo si to dokonca tak prisôsobia. Wink

Mužská časť cyklu (prvé dva tždne) je o otvorení a druhá ženská(druhé dva týždne) o vnútre. Ak sme príliš otvorený cez tie dvere môžu prísť aj nepozvaní hostia. Wink Preto je možno dôležité, aby sa v tomto období venovali ženy naozaj veciam z vonku, ktoré sú pre nich podstatné a prínosné. Nie naopak. Čo vtedy z vonku dávajú pozornosť, to ich viac ovplyvňuje.
Návrat hore
agi

PríspevokZaslal: St Mar 07, 2012 19:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Vedeli by ste mi poradit literaturu na tutu temu?

Este by ma zaujimalo ci viete co sa kedysi robilo s menstruacnou krvou a ci je mozne nejake jej vyuzitie vo vseobecnosti. Mozno to znie zvlastne tato otazka ale vela mojich kamaratoch hovorilo, ze im je luto tejto menstruacnej krvi.
Dakujem.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Št Mar 08, 2012 8:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Literatúru nepoznám, v tomto vychádza hlavne z praxe.

V minulosti bola menštruačný krv dôležitý prvok v rlznych ženských rituáloch. Možno sú Vaše priateĺky čarodejky. Wink

V podstate je menštruačná krv plná vnútornej mužskej sily ženy a zároveň plná toxínov, keďže sa žena počas menštruácie čistí.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Články na internete Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: