Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

NICOTA

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty..
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: So Mar 31, 2012 21:34    Predmet: NICOTA Odpovedať s citátom

Kopirujem tu prispevky Lonemana z temy "Myslenie a vnimanie" v ktorych opisuje svoj zazitok "nicoty" ... lebo mam potrebu si vyjasnit aky je rozdiel medzi NICOTOU vs. CIERNOCIERNOU TMOU vs. HMLOVOU PRAZDNOTOU ... a porovnat si ich s vasimi osobnymi skusenostami ...

Loneman Napísal:
... Denisa máš pravdu, išlo o farmakologicky indukovaný stav počínajúci tzv. modelovou psychózou (dezintegrácia psychických procesov, neschopnosť skladať pojmy do zmysluplných celkov, zacyklenie myslenia až postupne úplný rozpad procesov reči a myslenia, sluchové halucinácie, narušený kontakt s realitou) a vrcholiaci v stave bezčasového "bytia-nebytia" v Ničote. Metaforicky ako keby fungujúce mechanické hodiny (psychika) padli na zem, rozbili sa a všetky rozletené ozubené kolieska (psychické procesy a elementy) ešte k tomu pohltila čierna diera – žiadne ja, žiadne psychické procesy, žiadna duša, žiadna realita, iba kvalitatívny stav absolútnej ničoty vo vedomí. Pri návrate z Ničoty (ukotvovaní v realite) som si zopakoval celý vývin (od hrubej a jemnej motoriky, cez prvé slová, jednoduché vety, myslenie nahlas, až po interiorizované myslenie), našťastie v oveľa zrýchlenej podobe ako v detstve.

Teraz si uvedomujem, že som si asi v zlej téme, pretože nepíšem o vnímaní okolia bez zapojenia myslenia ale o prázdnom vedomí.

Loneman Napísal:
Daniel Napísal:
Loneman, tak zaloz temu "Ničota" a porozpravaj skludom viac o svojom zazitku ... celkom ma zaujalo, ze si Nicotu definoval vo vedomi, nie naopak ...
Myslím, že nemá zmysel zakladať tému o niečom, čo je za hranicami nášho jazyka aj myslenia. Čo by som som tam asi tak písal, keď to dodnes nemôžem uchopiť rozumom a nepoznám jazyk na vyjadrenie zážitku Laughing Nešlo o ničotu v nejakom individuálnom (mojom) vedomí, žiadne idivíduum (duša) na tej úrovni neexistuje, iba stotožnenie s "Vedomím bezčasovej bezrozmernej Ničoty". Ber však moje slová s ohromnou rezervou ako veľmi chabý pokus jazykom popísať nepopísateľné. Radšej ťa odkážem na lepšie pokusy opísať nepopísateľnú Ničotu napr. v buddhistických spisoch (čo to nájdeš aj v Grofovej knižke Kosmická hra) alebo ešte lepšie na osobnú prax, aby si sa mohol vlastným zážitkom dotknúť rozumom nepoznateľného.

Najpodstatnejšia z celého príspevku je tá moja slovná hračka "bytie-nebytie", pretože nejde ani o existnciu ani neexistenciu. V stave existencie (náš súčasný stav) je stav "bytia-nebytia" nepoznateľný.
...

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: So Mar 31, 2012 22:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem ako vy, ale pre mna zatial stale zostava pojem NICOTY zahadou a v podstate abstraktnym neemocionalnym pojmom, ktoremu nerozumiem ...

... nestotoznujem ju so stavom bytia, v ktorom je dualita rozdelena na jeden koncentrovany zdroj SVETLA (princip Zivota) a PRAZDNOTU, ktora ale nevyzera ako vaakum, ale skor ako svetlosivasto nasvieteny nekonecny priestor vyplneny hmlovinou, skrze ktoru to svietenie postupne prenika ...

... a neviem ci sa da stotoznit s CIERNOCIERNOU TMOU, t.j. ciernym neosvetlenym vesmirnym nekonecnym priestorom, bezkonecnou tmavou dialavou, ktora samu seba vnima ako uplnu prazdnotu, a vsetko co je v jej dosahu a jej brani dosiahnut tuto jej dokonalost prazdnoty, t.j. neexistencie nicoho ineho okrem seba samej, sa snazi zlikvidovat ... pricom jej emocionalny stav pripomina velmi silny agresivny hystericky zachvat dietata kriciaceho "ja chceeeeeeeee...eeeeeeeeem" v jej pripade bez pochybnosti opravnena sebasamou ambiciou poziadavky trvaleho nastolenia svojej predstavy dokonalosti ...

... pricom zdielam podozrenie, ze tato ciernocierna expanzivna tma, je vlastne ta mozno najvyssia uroven, ktora je nad spickami struktur, ktore vymenili Zivot za Silu, pohravajucich sa s roznymi magiami a ktora je spoluucastna utrpneho procesu "kvilenia dusi" ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Apr 02, 2012 13:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja si čienočiernu tmu predstavujem ako niečo, čo sa dokáže živiť alebo nejako využiť všetko, čo nie je celistvé. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
jarkarybka

Založený: 29.10.2006

PríspevokZaslal: Po Apr 02, 2012 15:42    Predmet: Odpovedať s citátom

... nicota ... pre mna: je nieco, comu sa neda 'porozumiet', co sa neda 'vyjasnit' .... nieco, co je nepopisatelne, neuchopitelne, nepomenovatelne (pomenovanim 'nicota' zuzujem, modifikujem podstatu) ... je to nieco, co sa da len 'zazit' ... je to 'nic' plne 'vsetkeho' .... 'nic' plne 'potencialu' 'stvorit vsetko' ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Apr 15, 2012 19:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Ja si čienočiernu tmu predstavujem ako niečo, čo sa dokáže živiť alebo nejako využiť všetko, čo nie je celistvé. Wink

... z toho ma napadaju len same pesimisticke uvahy ... Shocked ... kolki resp. kto uz len je celistvy ???
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty.. Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: