Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Nízkofrekvenčné zvuky
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Bonara

Založený: 25.06.2011

PríspevokZaslal: Ne Máj 27, 2012 16:41    Predmet: Odpovedať s citátom

...to je divné...aj na terapii to vyzeralo byť spracované. Mimochodom som bola veľmi spokojná s terapeutkou, bola fajn.

No tak potom neviem s čím som to zápasila celú noc Very Happy

...no ale hlavne, že žijem Very Happy a vtedy v tom obraze / situácií/ som tiež prežila, ale nevedela som si to vážiť. Very Happy mala som pocity viny, dosť tvrdé to bolo.....hlavne, že je to už za mnou...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
etericka

Založený: 03.04.2008

PríspevokZaslal: Po Máj 28, 2012 9:50    Predmet: Odpovedať s citátom

odkedy som sa tu s tebou bavila o tých zvukoch,odvtedy ich nevnimam - zaujimave
Bonara

PríspevokZaslal: Po Máj 28, 2012 15:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujímavé,aj mne to potom o pár dní ustalo. Teraz to už nepočujem.
Návrat hore
etericka

Založený: 03.04.2008

PríspevokZaslal: Po Máj 28, 2012 15:55    Predmet: Odpovedať s citátom

staci problem pomenovat a zmyzne
jarkarybka

Založený: 29.10.2006

PríspevokZaslal: Ut Máj 29, 2012 13:29    Predmet: Odpovedať s citátom

'klient takto "zápasí" s prijatím niečoho jedného konkrétneho aj hodiny?' ....

moja osobna skusenost je, ze ja - zapasim 's prijatim niecoho jendeho konkretneho' aj daleko dlhsie ako su len hodiny....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bonara

PríspevokZaslal: Ne Jún 03, 2012 14:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Na terapii sa vybavilo niečo z obdobia cholery, a tiež jedna osoba z toho obdobia, s ktorou som bola stotožnená. Pokúšala som sa ju vypátrať na nete. Na moje prekvapenie som v historických dokumentoch mesta našla veľmi podobnú osobu . Keď som si o nej prečítala tých pár riadkov, zamrazilo ma a vyhŕkli mi slzy. Počas svojho života sme sa venovali veľmi podobným veciam, možno takmer totožným.

Som v rozpakoch...........neviem, či som to mohla byť ja..................

....len dúfam, že som niekedy pred rokmi nepozbierala toho chlapíka nikde v cintoríne......
Návrat hore
Bonara

PríspevokZaslal: Ne Jún 03, 2012 17:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako to zistím, či som to bola ja, alebo, či som bola len členom týmu, ktorý organizoval, a stotožnila som sa s "vedúcim", príp či to nie je len suvenír, ktorý si nosím ktovie odkedy? Prípadne či s ním mám vôbec niečo spoločného?

V nejakom "vzťahu" ale zrejme sme, pretože som na neho dosť silno reagovala.

..hm......neviem, kde to mám zaradiť a čo s tým?......

Naposledy upravil Bonara dňa Po Jún 04, 2012 4:40, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ne Jún 03, 2012 19:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Bonara, je to treba zisťovať? Je to dôležité? Pomohla terapia? To je asi najdôležitejšie. Ostatné veci ber ako súčasť procesu. Wink
Relevantne si môžeš odpovedať len sama svojou vierou. Inak to nie je možné zatiaľ nijako overiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Bonara

PríspevokZaslal: Ne Jún 03, 2012 21:00    Predmet: Odpovedať s citátom

V terapii sme riešili dve veci, v jednej vidím výrazný posun.

V druhej zatiaľ nie, preto táto pátračka . Skúmam, prečo ma to hodilo práve do toho obdobia a aký mám vzťah k tomu obdobiu a k tým ľuďom. Je to pre mňa zásadné, lebo riešim tie vzťahy, čo sa tam objavili a prelínajú sa mi až do súčasnosti, a vlastne aj vzťah k samej sebe, lebo ten niekto, koho som videla v terapii mal k sebe dosť zvláštny vzťah a nakoniec ho mám aj ja sama a práve toto je najdôležitejšie, alebo najväčší prúser.

Je mi to jedno, či je to reálny minulý život, pocity zostávajú. Ale možno by som sa chcela dozvedieť, prečo nadobudol takýto postoj k sebe. Možno by mi to pomohlo. Ak by to bolo reálne, teda tá spojitosť, zašla by som do regionálnej knižnice a niečo by som sa snažila zohnať o jeho živote.
Návrat hore
Bonara

PríspevokZaslal: Po Jún 04, 2012 4:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi som sa príliš upla na riešenie problému. Veľmi mi záleží na vyriešení.
Pre mňa je to životne dôležité, som z toho dosť zúfalá, lebo doteraz sa mi to nepodarilo vyriešiť. Toto je také malé svetielko nádeje.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Jún 04, 2012 7:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Bonara, ak máš ešte tendencie riešiť minulosť, tak najefektíévnejšie v terapii, kde sa môžeš oprieť čo sa týka minulosti o profesionalitu terapeuta. Samozrejme niečo môže uvolniť aj hľadanie v historických záznamoch, no je to dávanie pozornosti minulosti, ktorá nás môže odvádzať od prítomnosti a nie vždy vieme, či preto aby sme tam niečo našli, alebo aby sme nemuseli žiť(utekáme) od prítomnosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
jarkarybka

Založený: 29.10.2006

PríspevokZaslal: Po Jún 04, 2012 15:32    Predmet: Odpovedať s citátom

...aj ja sa pripajam k Patrikovmu navrhu - riesit terapiou....moja skusenost je, ze ak ma este viazu 'pocity' k nejakej situacii/ cloveku/ miestu... - nemam ju celkom poriesenu .... povazujem z aporiesene, az ked pocity miznu a je tam 'vedomie' toto sa stalo takto - ja som v tom hrala taku a taku ulohu, ostatni taku a taku ulohu a uz tomu rozumiem....niekedy mi staci 'vedomie' len v tej miere, ano - stalo sa nieco ( a ja neviem konkretne co), ale pocity miznu a tym ma to viac nezaujima.... priznam sa vsak, ze som raz i ja nahliadla do google vyhladavaca - navstivila som jedno miesto (kostol, kde bolo zopar misisjnych sestier + ja + jeden chalan - a po nejakej chvili tam ma prepadol tak tazky, neprijemny pocit, ze som sa dla regresnej techniky spytala sama seba aky je rok? a pomenovala som pocit) ... no a ten rok som zadala spolu s miestom do googla - bola som prekvapena, ale nerypala som sa v tom dalej - vedela som .... preco som tam bola, preco somstretla tam tych ludi a preco som si nodtial odnasala ten tazky pocit este asi jeden dalsi den a odpustila som ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bonara

PríspevokZaslal: Po Jún 04, 2012 17:28    Predmet: Odpovedať s citátom

...aj tak neviem žiť v prítomnosti...tie bolesti, čo mi ničia život mi to aj tak nedovoľujú.

Vŕtanie sa v minulosti naozaj odvádza pozornosť, ale v prítomnosti neviem žiť, pretože mám bolesti stále častejšie...... ktoré ma pripravili o veľa vecí v živote.

Už som nedúfala, že sa to môže zmeniť, až teraz som začala pociťovať nádej a je mi to jedno či sa vyliečim tým, že budem chodiť dole hlavou,
čvirikať ako vrabec, alebo sa hrabať v historických dokumentoch je mi to jedno! takýto život pre mňa aj tak nemá zmysel.

...a naozaj neviem či som vhodný klient na regresnú terapiu, lebo všetko možno intenzívnejšie prežívam ako iní. Týždeň som mala také vyplakané oči...to je jedno ...........
Návrat hore
Marcel

Založený: 10.06.2007

PríspevokZaslal: Ut Jún 05, 2012 7:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Bonara Napísal:
...a naozaj neviem či som vhodný klient na regresnú terapiu

Písala si predsa, že v jednom probléme si pocítila po terapii výrazný posun, alebo nie? Ak terapia fungovala tak potom...?
Návrat hore
Bonara

PríspevokZaslal: Ut Jún 05, 2012 15:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno, tento systém funguje v tom danom probléme, ktorý som riešila,
až neuveriteľne. Myslím, že v tom probléme som bola možno až ukážkový príklad v tom, ako to má fungovať.

Ja nehovorím, že aj ten druhý problém nemá nejaký drobný posun, aspoň na rovine uvedomenia si vzťahu k samej sebe určite má. Lenže ten vzťah, ma zaskočil, silno sa ma to dotklo, lebo je pravdivý a smutný. Uvedomila som si, že celý život sa na svet pozerám cez takúto optiku a nedokážem to zmeniť. Ale pochopenie tejto veci, nevyriešilo môj druhý problém, zatiaľ.

Nikdy som nepísala, že odsudzujem regresnú terapiu, terapia bola úspešná v mojich očiach. Ale myslím si, že som veľmi citlivá na takéto podnety. Možno precitlivelá.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Strana 4 z 6

Prejdi na: