Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Nízkofrekvenčné zvuky
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Marcel

Založený: 10.06.2007

PríspevokZaslal: Ut Jún 05, 2012 16:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Pochopenie, alebo uvedomenie si "veci" nemusí stačiť na vyriešenie problému. Veď nepríjemné emócie ostali a problém v istej podobe tiež. Odporučil by som zvážiť ďalšiu terapiu zameranú na tento problém. Nakoniec je možné, že súčasné "pochopenie" sa ešte zmení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
jarkarybka

Založený: 29.10.2006

PríspevokZaslal: Ut Jún 05, 2012 19:12    Predmet: lebo všetko možno intenzívnejšie prežívam ako iní. Odpovedať s citátom

Bonara, co ta vedia k takemu 'hodnoteniu' .. ako vies, ze intenzivnejsie prezivas ako ini? .... teraz si sa dotkla 'mojho' citliveho miesta a tak prejavujem svoje ego:

viem, ze poskytovanie rad nema zmysel pokial nie su konkretne vyziadane - no nejakym sposobom ma oslovuje tvoja 'spoved', necitam vsetky tvoje prispevky (prepac - nemam na to ani chut ani cas venovat sa tomu ), no dovolim si udelit ti radu: zivot ma zmysel, ci tuto skutocnost respektujeme, alebo nie, ci tomu rozumieme alebo nie; ak pre nas straca zmysel pre nase bolesti, utrpenie a neporozumenie - mame moznosti - riesit to - ale ako som uz niekedy spominala - na to treba odvahu a vytrvalost! .... ak mas pocit, ze regreska nie je efektivna v tvojom pripade, preco neskusis ine cesty, ine druhy terapii, ine druhy alternativ, co ta privedu k porozumeniu a zmierneniu bolesti... tym, ze mnohe svoje myslienky sdielas tuna na fore - triestis svoju energiu, kt mozes pouzit na ich riesenie - ak sa chces zbavit svojich bolesti - ries! .. nerozpravaj - ries! ... netriesti si energiu, sustred sa na riesenie, ak jedno nepomaha, chod inou cestou... filozofovanie nie je riesenim - i ked konstruktivna debata je iste vhodna ...a este jedna pripomienka - zbavenie sa trablov je proces - niektore problemy (alebo povedzme lekcie, ktore sa mame naucit) si nesieme cele generacie, takze niekedy nie su len nase, ale celeho rodu - a tak je naivne ocakavat, ze sa vyriesia jednou/dvoma/tromi navstevami terapeuta... zelam ti, aby si vnimala svetlo, teplo, lasku a 'vyssiu' spravodlivost v tom, co sa deje v tebe a okolo teba ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bonara

Založený: 25.06.2011

PríspevokZaslal: St Jún 06, 2012 4:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Je mi sympatické, čo píšeš. Pripomína ma to seba pred dvadsiatimi rokmi. Smile
Vyskúšať všetko tiež nie je cesta..... Smile Drž sa!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jarkarybka

PríspevokZaslal: St Jún 06, 2012 9:32    Predmet: Vyskúšať všetko tiež nie je cesta Odpovedať s citátom

... nie? .... Laughing .....

ok, spet - ja som vyzkusala naozaj vela (iste nie vsetko) - a - mozem s istotou povedat, ze som si pomohla...cesta nebola lahka, ani kratka - no zato vysledok sa mi rata - citim sa 'oslobodena' od emocii, strachov, tarchy, bolesti, od pocitu psychickeho tlaku - ze si nemozem zobrat zivot (nemam nato pravo vyssich zakonov (ludskeho ano - tu plati iba volba), zodpovednosti zit aj ked nechcem, nevladzem, od 'trablov' celeho rodu, kt som sa rozhodla - aj ked nevedomo v tomto zivote'riesit'.... a - here we are - teraz sa viem aj usmiat, dokonca niekedy aj poriadne zasmiat, viem sa (i ked sa to len ucim) radovat, prezivat 'dobrodruzstvo' cesty ... a hlavne - vidiet, ako vsetky tie 'utrapy', neporozumenie, netolerancia, neakceptacia suvisela s tym, kde som dnes ....

ak hovoris, ze si sa takto nejako citila (alebo ti to pripomenulo teba) pred 20 timi rokmi - som nadsena, ako mi bude o 20 rokov, i ked - nooo - neviem, ci sa da 'rozplynut' od sameho stastia, spokojnosti, harmonie ...

hej Bonara - vdaka - naozaj si mi sprijemnila rano....( a nemyslim to zle, tazko vyjadrit pismom, ze to aj tam myslim a 'prezivam' - radostny usmev' ...ako je vsetko prepojene - a ako si vieme nastavovat zrkadla ...som celkom zvedava, kam nas tato konverzacia privedie - ake odhalenia skryva.....tesim sa...
Návrat hore
Bonara

PríspevokZaslal: Št Jún 07, 2012 5:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Na mňa tie techniky pôsobia ako rôzne filozofie, možno ako praktiky rôznych národov. S niektorými je pre mňa dosť ťažké sa zžiť. Možno preto neuznávam takéto skúšania. Možno nie som nejak nad vecou. Neviem....

Som rada, že Ty si našla svoju cestu, držím Ti na nej palce!
Návrat hore
jarkarybka

PríspevokZaslal: Št Jún 07, 2012 10:57    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem....

a co ty? ... akou cestou pojdes? - cestou obete ci cloveka, kt vezme svoj zivot do svojich ruk a vyuzije sance, kt sa mu ponukaju .... mam zato, ze i ked mozno rozne techniky a filozofie vychadzaju z roznych korenov, a narodov - su to preto, aby sme si pomohli .... ktore mas konkretne na mysli, ze ti nesedia ...

Bonara, ja som si pomohla za prispenia mnohych terapeutov, technik - medzi inym aj studiom psychologie, psychoterapie ('riadne' odbory) - a jej roznych smerov od existencionalnych az po KBT,LGT, ale aj znacnym mnozstvom alternativ zalozenych na roznych filozofiach - skor si davam pozor na cloveka, ktory danu terapiu, filozofiu praktikuje (selektujem veci, kt mozem zo svojho filozofickeho presvedcenia prijat a kt nie), - lebo - ludia sme rozni a nie vzdy si uvedomujeme, ze vsetko (na Zemi) je dualne - ma dve strany - teda vyuzitie smerom pozitivnym alebo negativnym .... fanatici. co hovoria, ze ich terapia, ich filozofia je jedinou spravnou - nemaju a nemali u mna nikdy sancu a i tak, som mnohokrat 'narazila' - casto aj len preto, ze 'terapeut vychadzal z kompletne opozitnych predpokladov ako ja a niekedy len preto, ze restimulacia terapeuta bola tak vysoka, ze nezvladol proces k mojmu ocakavaniu (a ja som odchadzala z terapie s este vetsim balikom ako som tam prisla) a pod....ale vsetci, aj ti, o kt pisem boli v konecnom dosledku prinosom pre moj posun ( i ked vtedy som to tak nevnimala )... no a - ci mi nejaka technika, terapia, terapeut, filozofia vyhovuje - poznam, az ked sa s nim stretnem - dnes, ked idem na dohodnutu terapiu u niekoho, kde som este nebola, nikdy neviem, ci ju aj absolvujem - jednoducho, ak by som mala ist proti sebe, radsej sa vzdam nakladov na cestu, na cas, kt som cestou stratila a pod a vratim sa domov...
Návrat hore
Bonara

PríspevokZaslal: Št Jún 07, 2012 15:48    Predmet: Odpovedať s citátom

jarkarybka Napísal:

a co ty? ... akou cestou pojdes? - cestou obete ci cloveka, kt vezme svoj zivot do svojich ruk a vyuzije sance, kt sa mu ponukaju .......

už som to niekde počula........

Moju situáciu zrejme modeluje postraumatický stresový syndróm, asi som mala v prvom rade riešiť ten.

Aj včera a dnes v noci sa mi tiež otvárali nejaké veci spontánne, mala som pocit, že keby som chcela, tak by som ten prah, za ktorý som nezašla ešte nikdy, dokázala prekročiť a pozrieť sa na to, čo zatiaľ o sebe neviem , čo sa mi ešte neotvorilo. Možno sa to raz otvorí......... Veľmi ťažké je zvládať svoje strachy....uvidím ......
Návrat hore
jarkarybka

PríspevokZaslal: Pi Jún 08, 2012 10:01    Predmet: Odpovedať s citátom

...tesim sa z toho, co pises - posobi to na mna - ze cesta vyvoja a posunu je ta, kt si si vybrala .... v jednej 'filozofii' s ahovori, ze strach je len nedostatok lasky (ze by aj lasky k sebe ? - teda doverou v seba, ze som hodnotny clovek nech urobim akukolvek 'hlupost'?) ... ci je to tak alebo nie - ja mam rovnaku skusenost so zvladanim a spracovavanim strachov, je to naozaj narocne, ale odmenujuce vitazstvo, kt za nim prichadza - je nepopisatelne ...

... dokázala prekročiť .... Možno sa to raz otvorí. ....

mozno? - otvori sa, ked sa rozhodnes, ze si pripravena.... dokazat? - detto, ked sa rozhodnes, ze si pripravena ....

.... cokolvek sa ukaze, cokolvek sa otvori, je len 'minulost' a ta je uz za nami...akokolvek 'zle'v nasom ponimani moze byt nase vtedajsie spravanie, hodnotenie - je to miulost a pokial nas sucasny stav psychiky tlaci k opetovnemu vytianutiu onej situacie - je to preto, ze sme pripravene sa na nu pozriet a prehodnotit z inej pozicie, ineho uhlu pohladu, inych vedomosti a inej kapacity nasej psychiky a- mozno aj dat do suvislosti s niecim inym... a - bola to 'len' lekcia - akokolvek kruta sa moze zdat - museli sme cez nu prejst, aby sme Dnes 'vedeli' ...

..aby sme dnes mohli kracat dalej, nestat - nebyt ustrnuti - v tom momente minulosti ... a byt kusok blizsie k prezivaniu pritomnosti ..
Návrat hore
Bonara

PríspevokZaslal: Št Jún 14, 2012 6:03    Predmet: Odpovedať s citátom

...hm...ako môže vyzerať stret regresného terapeuta a empata? na terapií?

Koho problémy sa na tej terapii potom riešia? Ak empat nevie na koho je naladený, a vyjaví sa mu problém, čo vlastne rieši? Alebo koho vlastne rieši v tej terapii?

Je pre empata rovnako účinná terapia ako pre neempata?
Ako vie zistiť regresný terapeut, že jeho klient rieši vlastný problém?

Môžu sa na terapii zísť dvaja ľudia s rovnakým alebo podobným problémom zoči- voči terapeut a klient, ak obaja nemajú vyriešený podobný problém?

Môže sa jeden z nich stať médiom a nastoliť v terapii presne tento problém?

Ako má vyzerať takáto terapia?

...ale to sú len moje bláznivé otázky výlevy a fantazmagórie Smile, dokáže na ne niekto odpovedať?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Št Jún 14, 2012 8:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Bonara Napísal:

Koho problémy sa na tej terapii potom riešia? Ak empat nevie na koho je naladený, a vyjaví sa mu problém, čo vlastne rieši? Alebo koho vlastne rieši v tej terapii?

Klient prichádza na terapiu so svojím problémom, ktorý už je prejavený a chce ho riešiť. Preto je otázka koho problém sa rieši bezpredmentná. Vždy sa rieši klientov problém. Ak klient nezadá tému svojho problému na začiatku terapie, terapia ďalej neprebieha. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Bonara

PríspevokZaslal: Št Jún 14, 2012 8:49    Predmet: Odpovedať s citátom

V podstate ma to ukludnilo. Ďakujem.

Asi som len postrehla akúsi príťažlivosť podobného s podobným. Ale asi je to úplne normálne. A vy ste na to už pripravení.

Snažím sa prísť na to, prečo ten jeden problém sa dal vyriešiť tak ľahko, že ma to až ohromilo, a ten druhý je taký náročný.......

Možno je toto moja obranná reakcia na to, čo som videla a zažila....

Momentálne ale nemám dosť síl, aby som takúto terapiu absolvovala.... .
Návrat hore
Bonara

PríspevokZaslal: Ne Jún 17, 2012 16:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Konečne mi to došlo.......

Nakoľko úspešne sa dá regresnou terapiou riešiť naučená bezmocnosť?

Je vhodné prijať, že nedokážem pomôcť? Lebo toto je vzorec môjho správania......

Nie je to trocha deštruktívne?
Návrat hore
Daša Šmikniarová

Založený: 01.05.2009

PríspevokZaslal: Ne Jún 17, 2012 23:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Tému bezmocnosti je možné riešiť regresnou terapiou. Najviac urobíš, keď prídeš na terapiu s tým, že to vieš pomenovať. Nič viac netreba. Ostatné nechaj na terapeuta, on ťa povedie. Ty si to len dovolíš, dopredu nehodnotíš, nemáš očakávania. Až v terapii si všetky súvislosti prejdeš, precítiš, uvidíš riešenia, ktoré nosíš v sebe. Terapeut ich nepozná, rešpektuje tvoje právo na mieru poznania a uvedomenia. Len ti pomôže, aby si ich uvidela v takej miere, pre akú sa rozhodneš.

... ale ak máš pocit, že takáto terapia nie je pre teba, hľadaj inú, tú svoju
Návrat hore
Bonara

PríspevokZaslal: Po Jún 18, 2012 4:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Viem, že musím nejakým spôsobom nazrieť na to čo sa stalo, ale mám pocit tiež, že nie som dostatočne silná na to, aby som to prechádzala.......

A neviem, či stou mojou dôverou v terapie tiež nie je niečo pošramotené....

Ťažká situácia....... :(

A nakoniec mám už všetkého tak plné zuby, že nutne potrebujem riešenie.

Takže nosím veľmi silný koktail protichodných pocitov........a riešenie nepoznám. :(

Súčasne viem, že potrebujem podobné riešenie ako dáva reg. ter. , a aj to viem, že na takejto terapii sa už asi nikdy neukážem. Sad
Návrat hore
jarkarybka

PríspevokZaslal: Ut Jún 19, 2012 17:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Heeej Bonara, aj toto si iste uz niekde pocula - ' kazdy si je strojcom svojho stastia' .... a tak si teda uzivaj plody svojho 'tvorenia' ... kedze - kazdym sucasnym dnom - si tvorime svoj 'nasledujuci' den/ tyzden/ ... zivot...

... mozno trocha sarkasticke - ale - vdakabohu, no pre niektorych bohuzial - 100% pravdive .... v jednej (mozno viacerych) filozofiach sa hovori: 'mysel je najmocnejsim nastrojom', kt clovek obdrzal ako dar od Boha ... a spolu s nou - moznost slobodnej volby .. no dosledky tychto rozhodnuti su uz zakonite a nie su predmetom volby...

... ak mas pocit, ze existuje niekto/nieco, co ti umozni postup vpred - daj vediet ... inak z toho, ako a co pises - to na mna posobi, ze vlastne v podstate sa ti celkom pozdava 'preslapovanie' na mieste, sem tam ti niekto doda energiu odpovedou, ty tu svoju prebytocnu zase rozpravanim odovzdas a tak stale dokola... (inak neber to prislis osobne - je to len reakcia na zrkadlo, kt si mi nastavila) ...
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Strana 5 z 6

Prejdi na: