Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Nízkofrekvenčné zvuky
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Bonara

Založený: 25.06.2011

PríspevokZaslal: Ut Jún 19, 2012 18:15    Predmet: Odpovedať s citátom

pozri, keby to bolo také jednoduché ako píšeš, už by bol môj problém dávno vyriešený. A nechcela som to sem písať.....

Snažila som sa riešiť svoj problém pred desiatimi rokmi, skoro som zomrela.

Teraz som znova nabrala odvahu, ano toľkoto mi to trvalo......

Veľmi ťažko sa mi začínalo veriť niečomu a opúšťať istoty......ale dala som sa na to......

Už po ceste domov, keď som išla z regresnej terapie mi prišlo veľmi zle, keď som prišla domov v jednom kuse som vracala až do rána, a mala som veľmi silné bolesti hlavy, ktoré trvali týždeň. Okrem toho som mala takú rozhádzanú psychiku, že som nevedela spávať. Musela som si vybrať týždeň dovolenky, aby som sa nejak dala dokopy. Migrény namiesto raz za dva týždne, mávam trikrát za týždeň a som na pokraji sebapoškodzovania a zrútenia. Netuším ako to budem riešiť ďalej, ale určite nie regresnou terapiou.

.....nakoniec Ťa ospravedlňuje len to, že o mne nič nevieš........
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jarkarybka

Založený: 29.10.2006

PríspevokZaslal: St Jún 20, 2012 10:05    Predmet: Odpovedať s citátom

....mrzi ma, ze ta vyber mojich slov zranil ... a je mi luto, ze sa nachadzas v tak neprijemnom stave, ako popisujes....

.... neuvedomila som si, ake obsahy su vo vedomi, a ake su v hlbsej/ skrytej casti vedomnia - prepac ...

... z teorie regresnej terapie (od Patrika Balinta) si pametam, ze klient by z terapie nemal odchadzat v horsom stave, ako na nu prisiel - alebo tak nejako znie jedna z hlavnych direktiv vedenia terapie - pointou je, ze ak sa citis fyzicky horsie a aj psychike sa pritazilo (proces je vsak nieco ine) - je mozne, ze terapia nebola uplne dotiahnuta ( neprinalezi mi vsak hodnotit, ale uvedomujem si, ze vsetci sme len ludia a takisto nepoznam tvoju odpoved na jednu zo zaverecnych otazok terapie - ako sa citis teraz ..) ...

... je to regresna terapia ako taka (jej principy/ vychodiska/ ...) alebo regresny terapeut, u kt si bola alebo sposob prezivania pocas a po regresnej terapii alebo nieco celkom ine, co ta vedie k celkom radikalnemu "budem riešiť ďalej, ale určite nie regresnou terapiou"... je mnoho roznych ciest, no mozno je fajn si zadefinovat, preco nie prave tato ... (aby nedoslo k nedorozumeniu - v ziadnom pripade "netlacim" regresku ako preferovanu metodu riesenia problemov pre kazdeho a pre vsetky problemy)..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bonara

PríspevokZaslal: St Jún 20, 2012 15:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Regresná terapia ako metóda, sa mi osvedčila v jednom prípade, a zrejme funguje. Terapeutka bola tiež veľmi milá a bola fajn, keď som odchádzala
cítila som sa dobre. Chytilo ma to až cestou domov.

Neviem či moje prežívanie je nejaké iné, neviem to posúdiť, lebo netuším ako prežívajú ostatní. Ja som preplakala skoro celú terapiu. Neviem, možno mám neštandardnú psychiku. Viacerí vravia, že som sa niečoho musela strašne zľaknúť, keď mám takéto reakcie. Možno som sa toho niečoho "dotkla" ale nevyriešila. Je otázka, či na riešenie budem mať dosť síl, keďže len dotyk tej problematiky u mňa spôsobil takýto kolaps.
Myslím si, po tejto skúsenosti, že mám nevyriešitelný problém. Viacerí ho nedokázali vyriešiť, zrejme ani táto terapia nemá možnosti na to, aby ho riešila. To je celé......
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Št Jún 21, 2012 10:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Bonara, neexistuje nevyriešiteľný problém. Môže existovať len takýto postoj. Wink To je ako deň a noc. Problém a riešenie. V tejto dualite to takto funguje. Samozrejme ak si niekto nevytiahne ráno rolety, tak to môže hodnotiť, že deň neexistuje.

Zároveň je v Tvojej poslednej vete zaujímavý postoj. Viacerí to nedokázali vyriešiť. Tvoj problém nemôže naozaj vyriešiť nikto okrem Teba. Terapia, technika alebo terapuet Ti v tom môže len pomôcť. Ukázať Ti cestu. Možno by bolo dobré najprv riešiť zodpovednosť alebo iné témy a potom sa venovať nejakým najťažším témam Tvojho života, ktoré sú citlivé alebo emotívne. (to je len taký nápad)

Zároveň malá spätná väzba na zamyslenie. Z Tvojich slov v tejto téme vyplýva, že ak sa niečo deje či už pozitívne alebo negatívne, tak si relatívne ok. Či je to terapia alebo čokoľvek iné. Ale ak niečo skončí alebo Ťa niečo čaká, už to hodnotíš ako zásek a je potrebné veľa síl na jeho prekonávanie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Bonara

PríspevokZaslal: Št Jún 21, 2012 17:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ani si nevieš predstaviť, ako veľmi túžim vyriešiť svoj problém, ale zároveň sa už bojím uveriť tomu, čo tu píšeš. Viera v takéto veci ma už stála príliš mnoho síl a výsledok sa nedostavil. Mám pocit, že tá energia je jednoducho preč, a mne už ušiel vlak, a na prekonanie takýchto záťaží jednoducho nie som vybavená , ani psychicky, a ani fyzicky. Neviem či existuje niečo, čo by dokázalo moju psychiku “posadiť“ do toho obdobia, keď som na to silu ešte mala a či som ju vôbec niekedy mala.

Zároveň chápem, že obmedzenia si kladie a vytvára každý sám. Lenže ja tu mám takúto brzdu, zrejme kvôli niečomu, možno som niekedy niečo “ prepískla“ a tak mám túto stopku.

.....Riešiť zodpovednosť? No neviem......som si vedomá , svojej zodpovednosti, až príliš.....preto toľké váhanie voči terapiam.

.....a nechce sa mi ďalej písať, lebo chápem, že každú moju vetu by si dokázal vyvrátiť, spracovať a “ vymodelovať “ v prospech riešenia problému.

......Okrem tej vety, čo si napísal, mám x viet, ktoré sa zamýšľajú nad mojim vkladom do terapie a tých je podstatne viac / psychika, viera, sila..../ nechápem, o čom to vlastne píšeš........

....ani nevieš ako sa momentálne teším, že sa nič moc nedeje.....užívam si to....
Teší ma to, lebo viem, že zasa prídu udalosti, ktoré ma vtiahnu do seba......už to aj tak visí vo vzduchu a niekde si tie udalosti už dopredu modelujem aj sama, možno na nevedomej úrovni..........možno.....
Návrat hore
Bonara

PríspevokZaslal: Ne Aug 19, 2012 16:40    Predmet: Odpovedať s citátom

...no"fajn", boli sme preč, a tam som tie zvuky zasa počula...
Návrat hore
Daša Šmikniarová

Založený: 01.05.2009

PríspevokZaslal: Po Aug 20, 2012 13:54    Predmet: Odpovedať s citátom

....a nechce sa mi ďalej písať, lebo chápem, že každú moju vetu by si dokázal vyvrátiť, spracovať a “ vymodelovať “ v prospech riešenia problému.

Teší ma to, lebo viem, že zasa prídu udalosti, ktoré ma vtiahnu do seba......už to aj tak visí vo vzduchu a niekde si tie udalosti už dopredu modelujem aj sama, možno na nevedomej úrovni..........možno.....[/quote]

Bonara, je to tak, regresná terapia je nastavená na riešenie problémov. To ti tu ponúkajú, dávajú ti pozornosť, súcitia. Treba sa zas rozhodnúť. Urobiť novú akciu, aby mohla prísť reakcia. Otvoriť sa ďalšiemu riešeniu.
Návrat hore
Bonara

PríspevokZaslal: Po Aug 20, 2012 16:07    Predmet: Odpovedať s citátom

.....nemôžem si dovoliť pokračovať, nemám ďalší týždeň dovolenky na to, aby som sa po terapii mohla dať dokopy

.....ak sa niečo bude riešiť, bude to len mojim úsilím, a po takých krokoch, aby som v bežnom živote mohla fungovať

.......možno som mala smolu, alebo som veľmi citlivá, a možno to prežívam dosť netradične......ale zatiaľ to nebolo nič moc....iba horšie....Sad
Návrat hore
Daša Šmikniarová

Založený: 01.05.2009

PríspevokZaslal: Po Aug 20, 2012 21:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Bonara Napísal:

.....ak sa niečo bude riešiť, bude to len mojim úsilím, a po takých krokoch, aby som v bežnom živote mohla fungovať

flower
Návrat hore
Bonara

PríspevokZaslal: Ne Nov 04, 2012 6:32    Predmet: závažie a fyzikálne zákony Odpovedať s citátom

Zaujímavé, že sa hovorí, pýtaj sa a dostaneš odpoveď. Prišla som na to, prečo na mňa niektoré terapie a liečebné techniky pôsobia opačným efektom. Nedá sa to zmeniť, jednoducho, lebo ja nemám predpoklad na to, aby to fungovalo, pretože pre mňa platia iné veci, ja som opak. Nejak tak to cítim a keď sa spätne pozerám na to, čo sa so mnou deje, tak sa mi to to len potvrdzuje. Asi mám ohromný "talent" vyťahovať z ľudí ten ich bordel......vlastne na základe toho svojho Smile, mám pocit, že jednoducho mám takú štruktúru. :)

http://www.youtube.com/watch?v=EaadAK72kWs
Návrat hore
Bonara

PríspevokZaslal: Pi Jún 06, 2014 19:53    Predmet: Odpovedať s citátom

PS: ...A ešte by si to tu zaslúžilo napísať, keďže som tak jednoznačne odsúdila regresnú terapiu v predchádzajúcich príspevkoch, Smile že som absolvovala ďalšie terapie Smile a dúfam, že aj kurz mi bude naďalej pomáhať Smile Smile Smile ..... Wink
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

Prejdi na: