Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Prenatálne obdobie a pôrod
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Prenatálne obdobie a pôrod
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ut Aug 02, 2005 20:16    Predmet: Prenatálne obdobie a pôrod Odpovedať s citátom

Prenatálne obdobie a pôrod je jedno s najdôležitejších udalostí života človeka. Je to začiatok a vstup do terajšieho života. Spoznávame rodičov, a aké to je prísť k nim na tento svet.
V prenátalnom odbobí a pôrode rozoznávame niekoľko prelomových období.
Do prenatálneho obdobia môžeme zaradiť aj určitý čas pred počatím, ktorému môžeme hovoriť aj obdobie medzi životmi človeka, kde duša čaká na svoje vtelenie. Pri počatí prichádzajú rôzne okolnosti, ktoré si môžeme uvedomiť, až keď sa znova na nich pozrieme, pochopíme ich a napokon ich aj prijmeme.
Ďalším z podobne doležitých období prenatáleneho obdobia je zistenie matky, že je tehotná. To by sme mohli spojiť s udalosťou, keď to oznamuje otcovi. Prax ukazuje, že ich reakcia a následné chovanie môže do veľkej miery ovplyvniť naše budúce chovanie v detstve, v puberte a v dospelosti.
Potom je tu obdobie, kde matka pociťuje prvé pohyby dieťaťa. V tomto období dochádza k určitému spojeniu medzi mamou a dieťaťom a možným emocionálnym prejavom matky, ktoré dieťa pociťuje a zaznamenáva.
Ďalším obdobím je náš vývin od poznania matky, že je tehotná. Tu prichádzajú rôzne vzťahové, existenčné a rôzne iné problémy a prežitky matky a celej rodiny, ktoré nás tiež môžu do určitej miery ovplyvňovať.
Prichádza predpôrodné a pôrodné obdobie, ktoré súvisí hlavne s prípravou matky na tento úkon. Jej psychické a fyzické rozpoloženie.
Nakoniec je tu pobyt v nemocnici a príchod domov.

Môžeme povedať, že tieto prelomové obdobia nášho prenatálneho obdobia a pôrodu nás môžu ovplyvňovať aj v našich životných prelomových obdobiach. Medzi ne patrí detstvo, kde si vytvárame hranice pre naše ďalšie konanie v živote. Puberta, kde dospievanie prináša rôzne situácie, kde poznávame našu sexualitu, rozhodovanie a nové vzťahy. A nakoniec, v našej rodine, kde zúžitkujeme všetky predošlé skúsenosti a predávame ich ďalej našim deťom.
Prax regresnej terapie ukazuje, že prenatálne obdobie je zhustením nášho celého života z hľadiska vzťahov a emocionálneho života a pôrod zasa môže ukazovať na telesné problémy a choroby.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Pi Feb 23, 2007 23:51    Predmet: Re: Prenatálne obdobie a pôrod Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
... Prax regresnej terapie ukazuje, že prenatálne obdobie je zhustením nášho celého života z hľadiska vzťahov a emocionálneho života a pôrod zasa môže ukazovať na telesné problémy a choroby.

... citim, ze mi tu chyba nazorny priklad, mozes uviest ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Feb 24, 2007 15:58    Predmet: Re: Prenatálne obdobie a pôrod Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Patrik Napísal:
... Prax regresnej terapie ukazuje, že prenatálne obdobie je zhustením nášho celého života z hľadiska vzťahov a emocionálneho života a pôrod zasa môže ukazovať na telesné problémy a choroby.

... citim, ze mi tu chyba nazorny priklad, mozes uviest ?

Môžeme na to dať mnoho pohľadov:

Keby som to chcel odbiť rýchlo opriem sa o holografickú teóriu – každá malá čiastočka vesmíru ukazuje na vesmír celý.
Zoberme si čokoľvek čo začne a skončí v našom živote a to nejakým spôsobom ukáže na život celý. Z toho čo robí človek od kedy vstane a potom zase zaspí ( jeden deň ) môžeme usúdiť mnoho ak nie skoro všetko o jeho živote.

Samozrejme je prenatál a pôrod o niečo jedninečný – začiatok života, prežije ho každý človek, vždy a pre každého je to trauma – prenatálne obdobie traumy na emocionálnej úrovni spostredkované interakciami cez matku a okolie - vzťahy, pôrod fyzická trauma...

Prenatal a pôrod:
1. 0-2 mesiac tehotenstva : obdobie do zistenia matky, že je tehotná
2. 0-2 mesiac : zistenie, že je tehotná – mama zaujme postoj
3. 3-5 mesiac : vyvin v brušku po prvé pohyby
4. 4-5 mesiac : prvé pohyby
5. 5-8 mesiac : vývin v brušku
6. 8 mesiac : dokončenie vývinu a príprava na pôrod
7. 9 mesiac : pôrod – prechod za svetlom

Pozrime sa ako to ukazuje na život – paralela z pohľadu okolia
1. 0-1 rok života : Okolie má snahu robiť len čo je treba
2. 1-3 : Okolie zisťuje kto a kde sme
3. 3-6 : Okolie zaujíma nejaké postoje
4. 6-33 : Okolie sa na nás pozerá a snaží ovplyvniť našu osobnosť
5. 33-70 : Okolie niečo od nás dostáva
6. 70-110 : Okolie sa pripravuje na náš odchod
7. Smrť : Okolie nás odprevádza do svetla

Pozrime sa ako to ukazuje na život – paralela z pohľadu nás samých
1. 0-15 rokov života : Obdobie kde zisťujeme kto a kde sme
2. 15-21 rokov života : Obdobie, kde to zistíme
3. 18-25 rokov života : Obdobie, kde sa k sebe nejako postavíme
4. 25-33 rokov života : Obdobie, kde hľadáme našu cestu – seba
5. 33-70 rokov života : Obdobie, kde rozvíjame našu osobnosť a tú cestu
6. 70-110 rokov života : Odobie kde sa pripravuje ísť za svetlom
7. smrť : Odchod za svetlom

Roky brať s rezervou – niekto celý život prežije napríklad v prvom období, ktoré som naznačil 0-1, 0-15 rokov.

Práve z praxe regresnej terapie vidíme aký majú dosah jednotlivé obdobia v prenatálnom období alebo pôrode na náš život.
Tie názorné príklady
Prenatál :
Neprijatie dieťaťa po zistení tehotenstva -> „zavisnutie“ v predškolskom období na úrovni okolia : „zavisnutie“ v puberte na úrovni osobnosti -> problémy s okolím v predškolskom období – odmietanie : problém v puberte so zistením kto a kde sme – úteky – samozrejme úrovní neprijatia je nespočet, tak ako úrovní dosahu v živote

Pôrod:
Skoré odstrihnutie pupočnej šnúry = astmy a problémy s dýchaním, strach „z toho, čo bude“
Urýchľovanie pôrodu : oxytocín... = nespavosť, migrény...
Svetlo na pôrodnej sále = krátkozrakosť, ďalekozrakosť, svetloplachosť..
Skoré odobratie dieťaťa a umývanie dieťaťa pod tečúcov vodou ( dieťa je takto pripravné prijať "šľachtené" baktérie nemocnice namiesto aby ich "dostalo" od matky, ak by ostalo na brušku niekokoľko minút tesne po pôrode ) = ekzémy
Hovorené slovo na pôrodnej sále, nehovoriac o kriku ( pre dieťa, ktoré je 9 mesiacov v plodovej vode, takže každé slovo je počuť tlmeno ) = sluchové problémy, problémy s autoritami, tréma..

Viac sa dá dohľadať z iných pohľadov napríklad aj u Stanislava Grofa – prenatálna matrica, Michela Odenta - wombecology.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Feb 25, 2007 22:01    Predmet: Re: Prenatálne obdobie a pôrod Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
... pôrod zasa môže ukazovať na telesné problémy a choroby.

Ake telesne problemy a choroby by si odhadol dietatu, ktore po kliestovom porode (matka v bezvedomi) ohodnotili ako "mrtve" (ale zije), "modre", "nekriciace" (dosledky fyzickych krcov, stuhnuti a restimulacii postulatov nehybnosti ) ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Feb 27, 2007 20:53    Predmet: Re: Prenatálne obdobie a pôrod Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

Ake telesne problemy a choroby by si odhadol dietatu, ktore po kliestovom porode (matka v bezvedomi) ohodnotili ako "mrtve" (ale zije), "modre", "nekriciace" (dosledky fyzickych krcov, stuhnuti a restimulacii postulatov nehybnosti ) ?

Migréna(kliešte), u dievčaťa anorexia(matka v bezvedomí), u chlapca neprispôsobivosť( matka v bezvedomí), stuhnutia rôzneho druhu najpravdepodobnejšie chrbtica - stuhnutie + bezvedomie matky (strata opory), problémy s chodením ( kliešte, bezvedomie matky, "smrť" )

Môže tam byť ale mnoho iných faktorov, ktoré vytvoria iné koštalácie prejavov na tele a napísal som hraničné dôsledky, ktoré sa vôbec nemusia prejaviť práve takto. Takže si vyber. Wink
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ut Feb 27, 2007 21:26    Predmet: Re: Prenatálne obdobie a pôrod Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
... u chlapca neprispôsobivosť ( matka v bezvedomí) ... problémy s chodením ( kliešte, bezvedomie matky, "smrť" ) ...

... "nezopina" mi tieto tucne zvyraznene ... mozes blizsie vysvetlit :

- aku neprisposobivost mas na mysli, a preco skor u chlapcov ?
- ako by mohli suvisiet problemy s chodenim a smrt ?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Feb 27, 2007 21:47    Predmet: Re: Prenatálne obdobie a pôrod Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

- aku neprisposobivost mas na mysli, a preco skor u chlapcov ?
- ako by mohli suvisiet problemy s chodenim a smrt ?

neprispôsobivosť - tvrdosť alebo mäkkosť na iných u chlapcov, u dievčat na seba..

chodenie - ide o kombináciu ( kliešte, bezvedomie matky, "smrť" ) - bezvedomie matky, smrť - pravdepodobná hypotónia alebo hypertónia, kliešte - pozornosť hornej časti tela - hlave.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Feb 27, 2007 22:06    Predmet: Re: Prenatálne obdobie a pôrod Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:

chodenie - ide o kombináciu ( kliešte, bezvedomie matky, "smrť" ) - bezvedomie matky, smrť - pravdepodobná hypotónia alebo hypertónia, kliešte - pozornosť hornej časti tela - hlave.

Terence Dowling na včerajšom sympóziu hovoril o kombinácii bezvedomie matky + problémy v prenatále - dochádza k stiahnutiu svalu spoas major a minor u dieťaťa, ktoré má za následok - dlhý pôrod - chodenie špičky od seba - rýchly pôrod chodenie špičky k sebe. Napísal som to ale veľmi zjednodušene.
Návrat hore
Lesanka

Založený: 10.05.2007

PríspevokZaslal: St Apr 02, 2008 13:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosim vas ludia o pomoc, mam kamosku ktora si chce uplatit lekara aby spravil cisarsky rez, hoci nema ziadne komplikacie, "len" sa boji. Ja nechcem ju nejak presvedcovat alebo tlacit do niecoho co by sama nechcela ale hladam clanok o tom ako je dolezite aby dieta preslo porodnymi cestami, lebo tomu ona neveri - resp. nema o tom informacie, a rada by si dokonca aj daco take precitala ak by to existovalo. Ja len obecne viem ze je to dolezite, ale ak by ste ma vedeli nasmerovat na nejaky clanok, odkaz, kde sa pojednava o tom PRECO je pre dieta vyznamne sa prirodzene narodit konkretne aby preslo tymi porodnymi cestami bola by som vam vdacna! Alebo mi aspon tu vymenujte par dovodov, vopred diky!

Lebo ona sa prave boji ze da dieta v nej pridusi a javi sa jej to celkovo ako vacsie riziko nez cis.rez..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zayko5

Založený: 12.10.2006

PríspevokZaslal: St Apr 02, 2008 15:07    Predmet: Odpovedať s citátom

ja predbehnem patrika :)

http://predporodnapriprava.sk/index.php?section=60

ďalšie články

http://www.google.com/search?q=cis%C3%A1rsky+rez&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a
Lesanka

PríspevokZaslal: St Apr 02, 2008 18:14    Predmet: Odpovedať s citátom

zayko5: Diky. Stranky predporodnej pripravy poznam, tam som nasla to o soku z rychleho prechodu na svet (je nejak podlozene ze to babu vadi? lebo zastankyne rezu si myslia ze babo sa vycerpava prave razenim si cesty a ze to vnima ako traumu zbytocnu) a ze rezu mamu (vnima toto dieta, su dokazy?), ze nie je hned pri mame (to casto nebyva ani pri normalnom porode). Nie som skeptik, ja som vsetkymi desiatimi za prirodzenost, ale potrebujem prave agrumenty pre niekoho kto neuveri iba "nepodlozenemu trvdeniu" Confused

Tie vygooglene odkazy na cis. rez. su iba - ako som ich zbezne pozerala o tom ze medicinsky nemusi byt prave najbezpecnejsi, ale to si kamoska zase povie ze to nemusi byt ani prirodz. porod.

Ja som hladala nieco v zmysle ze samotny proces posuvania cestami - co to dava konkretne babetku? Su tam nejake latky ktore dostava od mamy alebo nieco take, su nejake studie ze prirodzene rodene deti su v niecom vo vyhode zdravotne - ak ano preco - alebo tak daco....
Nedari sa mi to nikde najist na internete. Niekto mi tvrdil ze dieta po cis. reze musi byt vraj pre istotu neurologicky sledovane nejaky cas ale neviem ci je to pravda, skor nie...fakt neviem...
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: St Apr 02, 2008 18:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Lesanka Napísal:
...(vnima toto dieta, su dokazy?),

Okrem našej(regresných terapuetov) práce v prenatálnej terapii, kde sa s tým stretávame často. Vo svojej štatistike mám asi 120 prípadov, ktoré to potvrzujú. - jasná previazanosť - prenatálna terapia - prejav v živote. Keď ich bude okolo 1000 budem to publikovať.
Sú tiež uznávané výskumy - pozri http://www.birthworks.org/ alebo pozri myslím Nathanielszov výskum v Kalifornii, kde po zvýšení cisárskych rezov sa zvýšil počet autistických detí o 236 percent - priama previazanosť - výskum bol robený od 1996-2002. Pozri Lancet tam je toho tiež dosť.

Ako by si si Lesanka predstavovala ešte dôkaz, že dieťa toto vníma?
Návrat hore
Lesanka

PríspevokZaslal: Št Apr 03, 2008 6:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Super, dakujem, nieco take som presne potrebovala, cisla, cisla, cisla Laughing .
Návrat hore
Loneman

Založený: 18.12.2006

PríspevokZaslal: Ut Jún 03, 2008 15:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Narazil som na zaujimavé stránky o pôrode a živote pred narodením. Podľa informácie na stránke, sú autormi textov väčšinou študenti medicíny. Žeby predsa len prestriedaním generácie svitalo na lepšie časy?
http://www.jinyporod.cz/
Návrat hore
lienkab

Založený: 11.03.2009

PríspevokZaslal: Št Mar 26, 2009 15:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Spomina sa tu porod cisarskym rezom a jeho negativny vplyv na dieta, co v pripade, ak normalny- prirodzeny porod nepostupoval, dietatko stracalo ozvy srdiecka a lekar sa rozhodol pre sekciu, nakoniec malo obtocenu pupocnu snuru okolo krku a ramienka, aky vplyv na dieta ma takyto porod, ked sme sa aj potrapili a nakoniec sme rodili sekciou?
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Prenatálne obdobie a pôrod Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: