Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Guru - o nasich uciteloch, poradcoch, vodcoch
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty..
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: St Júl 06, 2005 8:01    Predmet: Guru - o nasich uciteloch, poradcoch, vodcoch Odpovedať s citátom

... mozme tu diskutovat o konkretnych uciteloch ... a o ich uceni ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: St Júl 06, 2005 8:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu som preniesol moju reakciu na Zoltana (fazona) z temy o strukture cloveka ... tam ju vymazem ...

fazon Napísal:

Každý človek, ktorý je ohotný robiť so sebou niečo, má svojho duchovného poradcu, ktorý mu radí najprv (podľa duchovnej úrovne daného človeka) pri jeho chybách, ako sa ich vyvarovať a ako sa ich zbaviť. Keď sa vystrieda viacero poradcov a človek dosiahne určitú duchovnú úroveň, potom prichádzajú duchovný vodcovia, ktorí postupne vedú človeka k duchovným pravdám. A potom (alebo medzitým) prichádzajú ešte duchovní učitelia, no a netreba zabudnúť ani na anjela strážneho, na ochranných anjelov a na vyšších bytostných, ktorí sa nám tiež snažia pomáhať.
Wink

Takze poradca, potom poradcovia, potom vodcovia, a potom a aj medzitym ucitelia, samozrejme vsetci duchovni, ako inak, nezabudam na anjela strazneho, na ochrannych, a vyssich bytostnych a vsetci tí sa nám tiez snazia pomahat "pri chybách, ako sa ich vyvarovať a ako sa ich zbaviť ".
1. Pocul si uz niekedy o tom, ze miliony Nemcov v 30-ych rokoch minuleho storocia verili Vodcovi, ktory tiez vedel, co to o chybach, a aj o tom, co je pre nich najlepsie ... ak ano, preco ich historicka skusenost, nie je pre teba aspon varovanim ?
2. A prosim ta, preco sa snazia vsetci tito NAM pomahat ? Ja sa nepamatam, ze by som sa niekoho z nich o to prosil ? Nemozem byt v tejto otazke presnejsi, lebo doteraz som od teba, a ani od merion necital jedno konkretne meno !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: St Júl 06, 2005 8:18    Predmet: Odpovedať s citátom

... dalsia moja presunuta reakcia na Zoltana (fazona) z temy o strukture ... tam ju vymazem ...

fazon Napísal:
To, čo opísal Ján, pokiaľ správne chápem, pochádza od Steinera a nemyslím si, že jasnovidec takéhoto razenia by nevedel opísať vnútornú realitu. Len jeho vyjadrovanie je tochu komplikované, ale pri vnútornej štruktúre človeka, ktorá je spätá s vonkajšou štruktúrou Stvorenia (mikrokozmos v makrokozme a naopak) je to pochopiteľné.

Sice neviem o co opieras tu doveru k Steinerovi, ale aj tak, preco, ked uz bol teda podla teba taky dobry, je pochopitelna komplikovanost ? Podla mna je chapanie alebo jednoduche, alebo im nerozumiem ...
Návrat hore
fazon

Založený: 30.06.2005

PríspevokZaslal: St Júl 06, 2005 11:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

2. A prosim ta, preco sa snazia vsetci tito NAM pomahat ? Ja sa nepamatam, ze by som sa niekoho z nich o to prosil ? Nemozem byt v tejto otazke presnejsi, lebo doteraz som od teba, a ani od merion necital jedno konkretne meno !

b, Merion uviedla niektoré mená.

a, Samozrejme, že si to nemôžeš pamätať, pretože sa to stalo pred tvojou súčasnou inkarnáciou. Nie si ochotný opustiť stanovisko rozumu a "vidieť" niečo iné, ako sú len a len pozemské veci a pozemské chápanie. Duša nie je fyzická, ani telesná a preto, pokiaľ človek s ňou chce komunikovať, prijať určité informácie, musí opustiť rozumovanie.
Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: St Júl 06, 2005 14:40    Predmet: Odpovedať s citátom

fazon Napísal:
b, Merion uviedla niektoré mená.

... bud som nepozorny, tak mi pripomen kde tie mena najdem ... alebo si mozno ty meno vykladas ako slovo = napr. anjel ... lebo ak ano, tak to podla mna nie je meno ... meno podla mna oznacuje individualitu a nie mnozinu individualit ... bud taky laskavy, kde su tie mena ?

fazon Napísal:

a, Samozrejme, že si to nemôžeš pamätať, pretože sa to stalo pred tvojou súčasnou inkarnáciou.

... prekvapuje ma ze poznas moju pamat lepsie ako ja sam ... a to ti vadilo ked som ta oznacil za jasnovidca, za co som sa ospravedlnil ... tak neviem ci nie prirychlo ... Laughing

fazon Napísal:

Nie si ochotný opustiť stanovisko rozumu a "vidieť" niečo iné, ako sú len a len pozemské veci a pozemské chápanie. Wink

Exclamation ak ma chces hodnotit tak na to je urcene miesto = miesto ktoremu sa vyhybas Exclamation ,

toto je tema o uciteloch, ktori maju mena ...
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: St Júl 06, 2005 18:11    Predmet: Odpovedať s citátom

... presunute z temy Vybavovanie ...

merion Napísal:
Čo som písala doteraz, sú moje skúsenosti a prežitia. Máme skúsenosti nielen z regresií, ale aj s inými druhmi duchovnej práce (nie regresívne metódy) so skupinami, aj individuálne.

najprv ja a hned na to my = mnozne cislo "mame" = uz si zacinam zvykat, ze nikdy neviem kto za koho vlastne hovori ... moznosti my= vy kralovna, alebo vy manzelia, alebo ty+privtelenci, alebo ty+ucitelia, alebo ty a tvoj fanklub ??? KTO ??? Preco je pre teba problem na jasnu Patrikovu otazku u koho kazdeho tu na zemi si zbierala tie skusenosti odpovedat ? Preco je pre teba problem na jasnu moju otazku u koho kazdeho, co nie je tu na zemi sa ucis odpovedat ?
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: St Júl 06, 2005 18:29    Predmet: Odpovedať s citátom

... presunute z temy Vybavovanie ...

merion Napísal:
Patrik Napísal:
Patrik Napísal:
Možno ešte jedna otázka - rád by som vedel z koho pri Vašej práci vychádzate.

Ja som sa napríklad učil u Andreja Dragomireckého a aj z neho vychádzam pri svoje práci - ale pri výskume vzťahovej regresnej techniky vychádzam už z mojej praxe a Junga a.. napríklad.

Vypracovala som techniku založenú na meditačných cvičeniach, ktorú som nazvala regresná alfa metóda.
Keďže komunikujem s bytosťami vyšších sfér, učila som sa od nich. Už 2 roky vediem meditácie skupinové, aj individuálne, ktoré som postupne zdokonalovala a dopracovala aj do formy regresnej terapie za pomoci duchovných učiteľov (aj anjelov, atď.).

Ked pise Jan z koho knih sa uci, tak uvadza mena autorov ... co keby si uz uviedla :
1. konkretne mena ucitelov a pripadne by ma aj zaujimalo
2. ako si ich doveryhodnost preverujes, co ked okrem "Jana Amosa Komenskeho" je medzi nimi aj nejaky "Mengele" ???

... vies vadili mi prekladatelia originalnych autorov u knih, tak preco by som mal byt menej prisni na tych hore ??? ... mozno tam poletuje este viac pomatencov ako tu ...
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ut Júl 12, 2005 23:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Jan Napísal:

PATRIK !!! ... "nastavil" ??? ... "vyhovovalo" ??? ... "predstavuje" ??? ... Steiner je teda klamar ??? ...

Ano, bohuzial som pochopil Tvoje slova ... ak o niekom hovoris, ze "nastavil", "vyhovovalo", "prestavuje" ... potom oznacujes jeho dielo za zamernu falzifikaciu ...

Jan, prestan sa krcovite drzat Steinera, ved on bol taky tiez omylny clovek ako aj my, alebo nemohol ?

Jan premyslal si niekedy nad tym, preco Steiner potreboval v Europe, v ktorej boli a su tak silne tradicie mystiky v odvetviach ako alchymia, astrologia atd. skomolene vydristavat sa pomocou pojmov prevzatych z azijskych pramenov ?

Jan, odkial vies, ze Steiner bol jasnovidec ? ... vies kolkych tzv. "jasnovidcov" som uz v tomto biografickom zivote stretol ?

Jan aj jasnovidec moze vidiet sprostosti ... mal som moznost byt pritomny na seanse, kde sa media divali ... najprv boli vsetky 4 v zhode, potom sa zacalo nieco riesit, a uz len 3 boli v zhode a 1 bolo uplne out, a pritom aj to stvrte medium davalo predtym korektne vysledky ... potom sa prislo na to, co sposobovalo, ze videlo to stvrte medium cosi uplne ine ...

Jan preco asi vo filme Minority report su 3 tusitelia, a nie jeden ?
Návrat hore
Jan

Založený: 29.05.2005

PríspevokZaslal: St Júl 13, 2005 7:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

Jan, prestan sa krcovite drzat Steinera, ved on bol taky tiez omylny clovek ako aj my, alebo nemohol ?

Tu neslo o Steinera, ale o vyjadrovanie Patrika ... a navrhujem, aby si sa Ty a Patrik prestali drzat regresnej terapia ... a Merion aby sa prestala drzat svojho jasnovidectva ... ... tak si to myslel? ... mozeme aj tak, ja suhlasim ...

Daniel Napísal:

Jan premyslal si niekedy nad tym, preco Steiner potreboval v Europe, v ktorej boli a su tak silne tradicie mystiky v odvetviach ako alchymia, astrologia atd. skomolene vydristavat sa pomocou pojmov prevzatych z azijskych pramenov ?

:-) ... "vydristavat" ... no comment ... teraz ide o Tvoje vyjadrovanie ...

Daniel Napísal:

Jan, odkial vies, ze Steiner bol jasnovidec ? ... vies kolkych tzv. "jasnovidcov" som uz v tomto biografickom zivote stretol ?

Neviem ... povedz ...

Daniel Napísal:

Jan aj jasnovidec moze vidiet sprostosti ... mal som moznost byt pritomny na seanse, kde sa media divali ... najprv boli vsetky 4 v zhode, potom sa zacalo nieco riesit, a uz len 3 boli v zhode a 1 bolo uplne out, a pritom aj to stvrte medium davalo predtym korektne vysledky ... potom sa prislo na to, co sposobovalo, ze videlo to stvrte medium cosi uplne ine ...

Daniel, kazdy jasnovidec vidi to, co vidi. Problem je v interpretacii videneho. Mas to ako pribeh o tom, ako mali styria slepci zistit, co to je slon. Jeden citil ucho, tak opisal slona ako ucho, druhy stal pri nohe, tak popisoval slona ako nohu atd ...

Daniel Napísal:

Film si videl, tak isto vies ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel

PríspevokZaslal: St Júl 13, 2005 9:16    Predmet: Steiner ako jasnovidec Odpovedať s citátom

Jan bude ti stacit tato odpoved ?

fazon Napísal:

To, čo opísal Ján, pokiaľ správne chápem, pochádza od Steinera a nemyslím si, že jasnovidec takéhoto razenia by nevedel opísať vnútornú realitu. Len jeho vyjadrovanie je tochu komplikované, ale pri vnútornej štruktúre človeka, ktorá je spätá s vonkajšou štruktúrou Stvorenia (mikrokozmos v makrokozme a naopak) je to pochopiteľné.

Naposledy upravil Daniel dňa St Júl 13, 2005 9:43, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: St Júl 13, 2005 9:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Jan Napísal:
Daniel Napísal:

Tu neslo o Steinera, ale o vyjadrovanie Patrika ... a navrhujem, aby si sa Ty a Patrik prestali drzat regresnej terapia ... a Merion aby sa prestala drzat svojho jasnovidectva ... ... tak si to myslel? ... mozeme aj tak, ja suhlasim ...

Jan prehliadol si slovo "krcovitost" ... ja ti nevytykam, ze sa drzis, ja ti vytykam ze sa drzis krcovito ... ja sam dufam sa nikdy nebudem pridrziavat len jedneho zdroja a napriklad uz som ti vysvetlil ze vacsiu vahu prikladam svojim osobnym skusenostiam ako kniham ... ale aj tak ti dakujem, ze tak knihy obhajujes, pretoze mam cerstvu skusenost ako mi kniha pomohla abstrahovat osobne skusenosti ... tu knihu som predtym cital, ale mi nezaplo, najprv som musel doplnit ucenie sa osobnymi skusenostami, aby mi pomocou knihy zaplo ... chapes ?

Daniel Napísal:

:-) ... "vydristavat" ... no comment ... teraz ide o Tvoje vyjadrovanie ...
[/quote]

ano je moje a myslim si, ze v tomto pripade trefne ... tie knihy su dlha seria o trzbach z co najvacsieho predaja titulov a nie o strucnej kvalite obsahu ... Jan, vsimol si si, ze si neodpovedal na otazku ?

Jan Napísal:

Daniel, kazdy jasnovidec vidi to, co vidi. Problem je v interpretacii videneho. Mas to ako pribeh o tom, ako mali styria slepci zistit, co to je slon. Jeden citil ucho, tak opisal slona ako ucho, druhy stal pri nohe, tak popisoval slona ako nohu atd ...

Mylis sa, presne v tomto priklade, ktory si sam uviedol tu nejde o chybnu interpretaciu !!! ... staci aby kazdy z nich nehovoril o tom, s cim nema osobnu skusenost, ale iba o tom co zazil !!! Staci, aby neopisovali slona ked zazili len jednu jeho cast ... to nie je chybna interpretacia, to je loz !!!, lebo hovoria aj o tom, co nezazili ... a takto to asi bude aj so Steinerom

Jan Napísal:

Daniel Napísal:

Film si videl, tak isto vies ...

Film Mensinova sprava hovori o pribehu, ked pravdu mal z 3 tusitelov nakoniec iba jeden = mensinovi tusitel ... a vies preco prave iba on ? = lebo mal viac osobnej skusenosti ...

Naposledy upravil Daniel dňa Št Júl 14, 2005 22:48, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: St Júl 13, 2005 9:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Jan bez zazitku, bez osobnej skusenosti, budes sa snazit rozumiet ucitelovi, autorovi knihy, ale nebudes chapat ...
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: St Júl 13, 2005 10:27    Predmet: Re: Steiner ako jasnovidec Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Jan bude ti stacit tato odpoved ?

fazon Napísal:

Suhlasim s tym, co napisal Fazon, ale nerozumiem, na ktoru otazku mi Fazonovymi slovami odpovedas.

Naposledy upravil Jan dňa St Júl 13, 2005 10:40, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: St Júl 13, 2005 10:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

Jan prehliadol si slovo "krcovitost" ...

Daniel, "krcovitost" je znovu Tvoje hodnotenie mna, cize by to malo byt v inej sekcii. Na osobne utoky nebudem reagovat tam a ani tu. [/quote]
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: St Júl 13, 2005 10:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Jan bez zazitku, bez osobnej skusenosti, budes sa snazit rozumiet ucitelovi, autorovi knihy, ale nebudes chapat ...

To je omyl Daniel ... samotna myslienka je zazitok.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty.. Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

Prejdi na: