Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Zivot medzi dvoma inkarnaciami
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Reinkarnácia a minulé životy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: St Júl 06, 2005 8:10    Predmet: Zivot medzi dvoma inkarnaciami Odpovedať s citátom

... tu mozme diskutovat o tom, co sa s nami deje po ukonceni jednej inkarnacie a pred dalsou inkarnaciou ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: St Júl 06, 2005 8:13    Predmet: Odpovedať s citátom

... tu vkladam moju reakciu na Zoltana (fazona) z Temy o strukture a tam ju vymazem ...

fazon Napísal:
Regresie sú dobré aj na zistenie tejto skutočnosti. Napr. Merion mi urobila regres, pri ktorom som bol konfrontovaný so životom medzi životmi na duševnej úrovni, kde som opätovne prežil zdroj svojich pocitov viny, ktoré ma sprevádzali od detstva.

Prosim ta vysvetli "zivot medzi zivotmi na dusevnej urovni", co si akoze mam pod tymto slovnym spojenim predstavit ... ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
fazon

Založený: 30.06.2005

PríspevokZaslal: St Júl 06, 2005 11:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Prosim ta vysvetli "zivot medzi zivotmi na dusevnej urovni", co si akoze mam pod tymto slovnym spojenim predstavit ... ?

Človek nie je len fyzický, ale pozostáva z viacerých tiel, ako keby kabátov. Takéto "kabáty" si duch navlieka počas svojho vnárania sa do nižších úrovní a nakoniec posledným "kabátom" je fyzické telo. Tým, že sa človek zaoberá len fyzickou hmotou, prestáva mať spojenie so svojimi "kabátmi" nachádzajúcimi sa na vyšších úrovniach.
Po pozemskej smrti duša človeka prechádza rôznymi úrovňami, až po tú úroveň, ktorú dosiahol svojim vývojom. Tu pobudne dlhší, kratší čas a potom sa opäť pripravuje na inkarnáciu do hmoty, do fyzického tela.
Ale tam hore je tiež život (niečo ako život na Zemi). Súčasťou prípravy je prezeranie a plánovanie budúceho života na Zemi (viacerých možných životných ciest, atď.) a výber tých duší, s ktorými bude tráviť (alebo sa stretnú na dlhšiu dobu) pozemskú dobu. Táto ríša, v ktorej poväčšinou sa duše vyvíjajú po pozemskej smrti a odkiaľ sa postupne vracajú do inkarnácie je jemnohmotnosť, uzavretý celok nad hrubohmotnosťou, do ktorej patria éterická, astrálna a mentálna úroveň (a ktorej najnižšou časťou je fyzická úroveň - je to písané zjednodušene, pretože to hory informácií).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Júl 15, 2005 10:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Jan Napísal:
Napriklad "krestanske nebo" a "krestanske peklo" su prikladmu egregorov. Vytvorili ho krestania svojou vierou ... ked zomru, pojde ich dusa do svojho krestanskeho neba, pekla alebo ocistca a bude tam dovtedy, kym sa z tohoto omylu dusa neoslobodi ... ...

Neviem, ci existuje peklo, a ci existuje krestanske peklo, lebo tusim aj budhisti hovoria o nejakych nizsich risach, a tiez neviem ci je tam teplo ... ale vychadzajuc z komunikacie s jednym privtelencom, by som si dovolil tvrdit, ze jedna z variant toho, co robime po smrti moze byt aj taka, ako je to zobrazene vo filme "Duch" s Patrikom Swayzem ... pricom "trestom" nebola "nejaka muciaren v kotolni", ale ho po smrti akoby zavesili na niekolko sto rokov do vzduchu, pricom dostal prikaz tak zostat a nedivat sa ... no presnejsie neviem , ci to tak trvalo celu tu dobu az do minulej sucasnosti ... ale minimalne na tuto sichtu nastupil ...

... tak si len kladiem otazku, co by bolo, keby ich neposluchal ? ... asi sa budem musiet opytat Constantina z rovnomenneho filmu
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ut Júl 19, 2005 22:50    Predmet: inkarnácia Odpovedať s citátom

fazon Napísal:
..Ale tam hore je tiež život (niečo ako život na Zemi). ..

Veľmi zjednodušený pohľad, ktorý myslím platí len na obdobie "tesne" po smrti a "tesne" pred inkarnáciou. Medzitým sa deje niečo, čo nevieme popisovať. Tu sa otvárajú otázky - Čo sa musí "stať" s dušou, aby sa už mohla inkarnovať a kde a kedy sa to udeje? Čo sa deje tam medzi? Regresná terapia ( techniky na základe asociatívneho vybavovanie - pri vedomí ) je na tieto otázky krátka - prirodzene sa tam nemôžeme dostať, keďže asociatívne to nejde ( nemáme pre toto obdobie asociatívny základ v živote ) a postupným posúvaním tiež nie - nemáme prostriedky na vyjadrenie, aj keď pokusy existujú.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
goja

Založený: 20.05.2005

PríspevokZaslal: St Júl 20, 2005 21:50    Predmet: medzi životmi Odpovedať s citátom

Keď som si prechádzala medziobdobie zmohla som sa len a óm, óó, tak, nó - ale bolo to úžasné a poučné. Krásny zážitok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Júl 31, 2005 21:42    Predmet: Re: medzi životmi Odpovedať s citátom

goja Napísal:
Keď som si prechádzala medziobdobie zmohla som sa len a óm, óó, tak, nó - ale bolo to úžasné a poučné. Krásny zážitok.

Mozes byt konkretnejsia = co tam bolo ?
Návrat hore
goja

Založený: 20.05.2005

PríspevokZaslal: Ut Aug 02, 2005 20:52    Predmet: Čo tam bolo Odpovedať s citátom

Zomieram. Cítim, že by som mala ísť hore, ale ešte nie. Prechádzam pocitmi, ktoré súvisia so životom, ktorý som preživala. Pomaly so svojimi pocitmi stúpam hore. Otvára sa veľké svetlo. Ten DOTYK sa nedá vyjadriť slovami. Ten strávený čas tam, sa nedá vyjadriť slovami. Ten opätovný odchod sa nedá vyjadriť slovami. Vyberám si rodičov a prichádzam k nim. Rastiem v brušku a rodím sa.

Stačí, Daniel?
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: So Aug 13, 2005 22:00    Predmet: Re: inkarnácia Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
... obdobie "tesne" po smrti a "tesne" pred inkarnáciou. Medzitým sa deje niečo, čo nevieme popisovať. Tu sa otvárajú otázky - Čo sa musí "stať" s dušou, aby sa už mohla inkarnovať a kde a kedy sa to udeje? Čo sa deje tam medzi? Regresná terapia ( techniky na základe asociatívneho vybavovanie - pri vedomí ) je na tieto otázky krátka - prirodzene sa tam nemôžeme dostať, keďže asociatívne to nejde ( nemáme pre toto obdobie asociatívny základ v živote ) a postupným posúvaním tiež nie - nemáme prostriedky na vyjadrenie, aj keď pokusy existujú.

Nechapem preco to nejde si to vybavit, ved v pamati by to predsa malo byt alebo nie ?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Aug 14, 2005 8:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Vybaviť sa to dá. Ale je to ako popisovať štvorrozmerný priestor trojrozmernými prostriedkami.

Napriek tomu ( Použijem goja-ine slová ) DOTYK s týmito pamäťovými záznamami je zaujímavý a podnetný.
Návrat hore
sesto

Založený: 26.10.2007

PríspevokZaslal: Št Nov 15, 2007 22:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak sa môžem vyjadriť- v prvom rade, to čo sa prevteľuje nie je duša, ale duch. To nie je hranie na slovíčka, to je nesmierne dôležité. Duch je totiž to, čo pochádza z nadčasovosti, čo je potencionálne nesmrteľné a duša je naopak smrteľná, aj keď jej jednotlivé obaly trvajú podstate dlhšie, ako fyzické telo. Problém je ale v tom, že my dnes ešte nie sme vedomí v duchu. Museli by sme sa v kresťanskom zmysle znovuzrodiť v duchu, aby sme mohli pocitovať svojho ducha. Ľudsvo ako celok duchovne ešte spí. A to je aj odpoveď na to, prečo si nepamätáme minulé životy. Je to preto, lebo spiaci duch si predsa nemôže nič pamätať a inak sa celá duša rozloží, nič z nej neostane. Teda až na určitý výťažok, ktorý sa niekedy nazýva karmickým telom a ktorý má v správe náš strážny anjel. Strážny anjel je totiž našim vyšším ja dovtedy, kým sa duchovne nezobudíme. On nesie zárodok nášho ducha akoby vo svojom lone.
Smrť je potom úplné prerušenie spojenia fyz. a éterického tela. Začne proces rozpadu tela éterického, kedy človek prežíva svoj život naspäť a to akoby vo veľkej panoráme a navyše tak, že sa necíti sám v sebe, ale naopak cíti všetko, čo cítili ľudia okolo neho. Potom človek prechádza do očistca, kde sa zbavuje všetkých vášní, pudov, proste všetkej závislosti na hmotnom svete. O to totiž ide, uvedomte si, že človek netúži telom fyzickým, ale astrálnym. A po smrti dôjde k tomu, že mu ostanú túžby, ale už nemá prostriedok ich uspokojovania. A tak, ako hovoríme napr. že ho spaľovala nenávisť, alebo žiarlivosť, tak potom človek astrálne horí v očistci, až kým nevyhoria všetky takéto vášne a žiadosti. To je vlastne aj ten postupný rozpad astrálneho tela. Očistec vraj v priemiere trvá tak tretinu života na Zemi, aj keď asi sa to dá skrátiť, pokiaľ človek vedome pracoval na očistení svojej duše podobne ako budhisti, alebo kresťanský mnísi (ale vlastne hocikto). A potom duša (a v nej samozrejme spolu z duchom) prechádza planetárnymi sférami, teda postupne mesačnou, merkúrskou, venušanskou, slnečnou, marsovskou, jupiterskou a saturnskou. V každej sa niečomu učí a v každej odkladá časť svojej duše. A keď vystúpi duša za saturnskú sféru, tak tu už je len čistý duch. Tu sa tento duch oplodní silami kozmu, zvieratníkom a postupne začne cestu zostupu, kde ale zase pobudne relatívne dlhé obdobia a kde si za pomoci bytostí karmy pripravuje svoj budúci život, oblieka si postupne jednotlivé vrstvy duše. Až potom nakoniec z mesačnej sféry nakoniec znovu vstúpi na Zem. Tak asi toľko... Teraz sa mi nechec, ale nabudúce vám sem hodím nejaký článok...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Nov 16, 2007 16:15    Predmet: Odpovedať s citátom

sesto Napísal:
Ak sa môžem vyjadriť- v prvom rade, to čo sa prevteľuje nie je duša, ale duch. To nie je hranie na slovíčka, to je nesmierne dôležité.

Sesto vítam Ťa na fóre.
Predstav si, že miesto slova duch je slovo duša alebo duch a miesto slova duša je slovo psychika. To len pre kontext v niektorých mojich príspevkoch a príspevkoch iných na tomto fóre.

S tým čo píšeš sa dá súhlasiť...
Článok určite daj. Mňa osobne zaujíma osobná skúsenosť. Rôzne telá, duše a duchovia sa dajú naštudovať od Steinera a iných a budú to "len" slová tých iných.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Nov 16, 2007 21:20    Predmet: Re: inkarnácia Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Regresná terapia ( techniky na základe asociatívneho vybavovanie - pri vedomí ) je na tieto otázky krátka - prirodzene sa tam nemôžeme dostať, keďže asociatívne to nejde ( nemáme pre toto obdobie asociatívny základ v živote ) a postupným posúvaním tiež nie - nemáme prostriedky na vyjadrenie, aj keď pokusy existujú.

Toto čo som napísal pred vyše dvomi rokmi už neplatí. Máme techniky, ktorými sa môžeme prirodzene "dostať" aj do obdobia medzi životmi a niečo sa odtiaĺ aj dozvedieť - nájsť prostriedky na vyjadrenie. Vzťahová technika a Archetypálna vzťahová technika.
Návrat hore
sesto

Založený: 26.10.2007

PríspevokZaslal: So Nov 17, 2007 14:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik,
ako používajú slová duša a duch ostatní, sa osobne snažím vyčítať z kontextu. Psychika, ako synonimum pre dušu je fajn, ale dušu by som z duchom určite neplietol. Je v tom obrovský rozdiel a je škoda, že ľudia v tom nemajú jasno.

Citácia:
Článok určite daj. Mňa osobne zaujíma osobná skúsenosť. Rôzne telá, duše a duchovia sa dajú naštudovať od Steinera a iných a budú to "len" slová tých iných.
Všimol som si v iných témach, že ty máš vlastné skúsenosti. A aj sa mi celkom páči, čo píšeš, aj keď nie vždy súhlasím. Ja žiadne mimozmyslové zážitky nemám a zatiaľ mi ani nechýbajú. Uvedomujem si totiž z toho, čo som doteraz pochopil, že na to, aby mohol človek pravdivo zniesť niečo z duchovného sveta, musí prejsť veľmi ťažkú cestu. Ja osbne sa pomaly zoznamujem radšej z duchovnou vedou Rudolfa Steinera. Píšeš síce, čo tieto veci sa napríklad aj v Steinerovi dajú nájsť, ale neuvedomuješ si, že Steiner nenapísal jednu encyklopédiu, kde máš všetko vysvetlené, ale existuje 350 zväzkov, ako jeho súhrnné dielo. A človek, ktorý má z neho naozaj niečo naštudované a aj tomu rozumie, má určite niečo, čo sa len tak ľahko získať nedá, podľa mňa ani tým, že má niekto vlastné duchovné, alebo skôr astrálne zážitky. V prvom rade preto, že vidieť, ešte neznamená rozumieť a v druhom rade vlastný zážitok môže byť veľmi zavádzajúcim, pokiaľ si človek myslí, že to čo videl, musí bť pravda.
Stačí sa pozrieť na súčasnú ezoterickú scénu, na tisíce kníh, ktoré píšu ľudia s vlastnými zažitkami... A všetci si pritom jednak protirečia a jednak som naozaj nenašiel nikoho, kto by popisoval tak hlboké veci, ako Rudolf Steiner.
Napriek tomu som si istý- a je to názor aj Rudolfa Steinera - že človek nemusí vidieť do duchovného sveta, aby mohol rozumieť duchovným zákonom a aby získal vnútornú istotu o pravdivosti týchto tvrdení.
Toto fúrum som našiel náhodou, keď som vyhľadával nejaké slovo a tak som našiel aj jedného prispievateľa, ktorý sa venuje antroposofii, ale zjavne sa mu veľmi nechce diskutovať, asi radšej študuje... Wink Tak som myslel, že by tu nezaškodilo, pokiaľ by ste mali názory aj priamo z antroposofie. Ja som zatieľ ešte nenašiel ezoterické fórum, kde by sa na úrovni dalo o týchto veciach diskutovať.

A ešte k téme. Niekde som tu čítal popis zážitku s "veľkým svetlom". To je inak častý popis, že ľudia hovoria, že idú k svetlu. Podľa mňa je to svetlo duchovný svet. A duchovný svet je plný najrôznejších bytostí, ktoré ale nie sú vedľa seba, ale sú akoby "v sebe". Ľudia si preto pamätajú len svetlo a už nič iné, lebo keď tam vstúpia, tak sa stratia v tom svetle. Stratia uvedomenie si seba samého, podobne ako malá duša na Slnku v poviedke od Walsha s Hovorov z Bohom nevedela kto je, lebo jej plamienok sa strácal vo svetle Slnka.
A tu je aj problém napríklad z minulými životmi. Ide vlastne o to, že aby človek dokázal vidieť niekoho minulý život (alebo aj svoj), musel by celú dobu v duchovnom svete ostať pri vedomý, nesmel by sa v tom svetle stratiť, zaspať. A to je nesmierne náročné. Bežné ľudské duše sú pri vedomí tak do sféry Slnka, ďalej už putujeme nevedome.
Asi toľko nateraz, článk ešte pozriem, dosť ťažko sa to teraz hľadá...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Loneman

Založený: 18.12.2006

PríspevokZaslal: So Nov 17, 2007 18:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Pri mapovaní oblastí za hranicami hmoty neverím nikomu, nech je to Rudolf Steiner, Biblia,..., ale iba vlastným zážitkom, no to už nie je viera ale poznanie. Vlastná skúsenosť je jediná možnosť ako si overiť, či ide len o vymyslený ezoterický blábol, s ktorými sa v dnešnešnej postmodernej dobe ako keby vrece roztrhlo, alebo popis skutočnosti. Slepá viera k ničomu dobrému nevedie, iba k zlu - extrémny prípad sú nábožensky motivované vojny za jedinú správnu vieru. Iba štúdium a filozofovanie bez vlastných zážitkov, ťa na duchovnej ceste neposunie.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Reinkarnácia a minulé životy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: