Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Zivot medzi dvoma inkarnaciami
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Reinkarnácia a minulé životy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: So Nov 17, 2007 22:06    Predmet: Odpovedať s citátom

sesto Napísal:
Patrik,
ako používajú slová duša a duch ostatní, sa osobne snažím vyčítať z kontextu. Psychika, ako synonimum pre dušu je fajn, ale dušu by som z duchom určite neplietol. Je v tom obrovský rozdiel a je škoda, že ľudia v tom nemajú jasno.

Sesto všetko je o definícii. Ak zadefinujem že duch sa rovná duša, tak si nič nepletiem, len som to zadefinoval aj iným slovom. Je to akoby som povedal, že duch sa rovná Orol.
Takže ešte raz - Antropozofický ducha je u mňa duch alebo duša. Antropozofiká duša je u mňa psychika.

sesto Napísal:

Stačí sa pozrieť na súčasnú ezoterickú scénu, na tisíce kníh, ktoré píšu ľudia s vlastnými zažitkami... A všetci si pritom jednak protirečia a jednak som naozaj nenašiel nikoho, kto by popisoval tak hlboké veci, ako Rudolf Steiner.

Možno si si pri čítaní fóra všimol, že som dosť citlivý na hádzanie všetkých do jedného vreca. Písaním "všetci si protirečia a najhlbší je Steiner" si len nehnevaj sa koleduješ o nálepku jemne povedané zaujatého.

Ak má niekto osobnú skúsenosť veľmi ťažko si bude protirečiť.

sesto Napísal:

Napriek tomu som si istý- a je to názor aj Rudolfa Steinera - že človek nemusí vidieť do duchovného sveta, aby mohol rozumieť duchovným zákonom a aby získal vnútornú istotu o pravdivosti týchto tvrdení.

Ak toto tvrdí Steiner, tak by som si na jeho náuku dal dobrý pozor.
Súhlasím s Lonemanom, že len osobná skúsenosť Ti môže dať ukazovatele pravdivosti. Ostané sú pocity a možno iluzórna istota.

sesto Napísal:

Toto fúrum som našiel náhodou, keď som vyhľadával nejaké slovo a tak som našiel aj jedného prispievateľa, ktorý sa venuje antroposofii, ale zjavne sa mu veľmi nechce diskutovať, asi radšej študuje... Wink Tak som myslel, že by tu nezaškodilo, pokiaľ by ste mali názory aj priamo z antroposofie. Ja som zatieľ ešte nenašiel ezoterické fórum, kde by sa na úrovni dalo o týchto veciach diskutovať.

Sesto kľudne aj otvor novú tému, ak budeš chcieť.

sesto Napísal:

A ešte k téme. Niekde som tu čítal popis zážitku s "veľkým svetlom". To je inak častý popis, že ľudia hovoria, že idú k svetlu. Podľa mňa je to svetlo duchovný svet. A duchovný svet je plný najrôznejších bytostí, ktoré ale nie sú vedľa seba, ale sú akoby "v sebe"...
A tu je aj problém napríklad z minulými životmi. Ide vlastne o to, že aby človek dokázal vidieť niekoho minulý život (alebo aj svoj), musel by celú dobu v duchovnom svete ostať pri vedomý, nesmel by sa v tom svetle stratiť, zaspať. A to je nesmierne náročné. Bežné ľudské duše sú pri vedomí tak do sféry Slnka, ďalej už putujeme nevedome.

Aby čokoľvek človek mohol vidieť, mal by byť pri vedomí. Mám pre Teba možno novú správu - Ísť do minulosti pri vedomí či už 10 dní dozadu, do ranného detstva, prenatálneho obdobia alebo minulých životov je možné pri vedomí. Náročnosť je presne taká istá ako byť pri vedomí tu a teraz. Samozrejme môžeme polemizovať kto je naozaj pri vedomí tu a teraz.
Podobnosť so Slnkom beriem. Už som o nej hovoril inak vyššie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
denisa

Založený: 07.01.2006

PríspevokZaslal: Ne Nov 18, 2007 15:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Máte skúsenosť s ľuďmi ktorí usilujú o sebazabitie?-sebevrahmi?

Sú tiež ovplyvňovaní niečím "privteleným", aleb je to iba ich vôľa byť o krok ďalej ako všetci ostatní ľudia a prebádať to čo najskôr?

Alebo je ich osamelosť len návodom na preskúmanie toho čo je medzi jednotlivými životmi?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Nov 18, 2007 18:20    Predmet: Odpovedať s citátom

denisa Napísal:
Máte skúsenosť s ľuďmi ktorí usilujú o sebazabitie?-sebevrahmi?

Áno.. väčšinou nie v akútnej forme..

denisa Napísal:

Sú tiež ovplyvňovaní niečím "privteleným", aleb je to iba ich vôľa byť o krok ďalej ako všetci ostatní ľudia a prebádať to čo najskôr?

Takzvané privtelené duše môžu umocňovať problémy, takže aj tendenciu opustiť telo svojou rukou. Často sú to potom ovplyvnenia privtelencami, ktorý odišli rovnako.

denisa Napísal:

Alebo je ich osamelosť len návodom na preskúmanie toho čo je medzi jednotlivými životmi?

Tieto dôvody si veľmi neviem predstaviť ako dôvody vôbec na pokus.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Nov 18, 2007 18:51    Predmet: Odpovedať s citátom

sesto Napísal:

som naozaj nenašiel nikoho, kto by popisoval tak hlboké veci, ako Rudolf Steiner.

Sesto ja som asi do 17-tich čítal Verneho. Tiež bol pre mňa jediný a najhlbší. Potom som mal predpokladám podobnú osobú skúsenosť ako on a už som ho nikdy nezobral do rúk.
Návrat hore
denisa

PríspevokZaslal: Ne Nov 18, 2007 18:52    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja si viem predstaviť iba také - osamelosť rodí v človeku mnoho iných neúnosných emócii-je to ako túžba po oddychu-emočnom oddychu -hoc aj v "medzistave"-ktovie-možno je to ilúzia, že je tam oddych, a možno nie...
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Nov 18, 2007 18:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Denisa "iba" osamelosť nestačí "prekonať" program sebazáchovy. U mňa v praxi sledujem najsilnejší model " dostal/a som sa do Bezvýchodiskovej situácie".

Ak chceš hovoriť o sabezabití, otvor novú tému.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Nov 18, 2007 18:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Oddych tam nie je. To vieme z hermetického "Ako hore, tak dole". Wink
Návrat hore
denisa

PríspevokZaslal: Ne Nov 18, 2007 19:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Oddych tam nie je. To vieme z hermetického "Ako hore, tak dole". Wink

No, ale možno povedať aj: Pokoj tam určite je. To vieme z hermetického Ako hore, tak dole.
Smile
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Nov 18, 2007 20:03    Predmet: Odpovedať s citátom

tak, tak.. Smile
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: St Mar 09, 2011 11:04    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.novinky.cz/koktejl/226820-maly-chlapec-nezlomne-tvrdi-ze-pri-vazne-operaci-navstivil-nebe.html

"Povídal si s mrtvými příbuznými

"Syn začal povídat o tom, jak byl v nebi a zpívali mu andílci. To by nebylo nic výjimečného. Poté mi ale řekl, že v nebi viděl hodně věcí a potkal hodně lidí, včetně Popa, svého prapradědečka, který zemřel 30 let předtím, než se on narodil. Colton zarytě tvrdil, že však nevypadal jako muž, jehož fotku mají doma. Když později má matka poslala Popovu fotku z mladých let, Colton mi jen suše oznámil: 'Ano, s tím jsem tam mluvil,'" uvedl chlapcův otec.

To nejzajímavější však mělo ještě přijít. Colton se totiž matce přiznal, že v nebi potkal svou sestru. Chlapec má jednu sestru, která žije s rodinou a rozhodně nezemřela. O tom, že matka krátce před porodem jednou potratila, o tom neměl ani tušení.

"Připadala mi povědomě, začala mě objímat a říkat mi, jak je ráda, že je tam s ní někdo z rodiny," řekl rodičům Colton, který si podle rodičů prošel při operaci klinickou smrtí.

Dále chlapec rodičům řekl, že si tam nahoře povídal se samotným Bohem."
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Reinkarnácia a minulé životy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

Prejdi na: