Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Láska
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty..
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Aug 26, 2007 22:23    Predmet: Odpovedať s citátom

... hmm, hypoteticky asi to zamilovanie bude tiez restimulacia ...

... milenec je vlastne mnozina podnetov, na zaklade ktoreho sa vybavia prijemne asociacie ...

... neprijemne asociacie zvycajne potlacame, prijemnym sa nebranime ...

... neskor ale, dosah tych neprijemnych asociacii z pamäte moze prevysit dosah prijemnych, obzvlast ak im pripisujeme vacsiu vahu ako si zasluzia = to je to nase neodpustanie, neakceptacia, hodnotenie ...

?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Po Aug 27, 2007 8:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Skvele zdôraznené, Daniel! Ale stačilo 3x... Laughing
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ne Sep 09, 2007 9:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Lenka Napísal:
Dnes ma napadla otázka prečo sa mnoho ľudí zamiluje práve do tých, ktorí im v minulom živote nejakým spôsobom ublížili, čo si o tom myslíte?

Leni, už len sympatie naznačujú, že sme sa s tým človekom stretávali v minulosti dosť často. Je potom veľká pravdepodobnosť, že si takýto dvaja v minulosti aj ubližovali. V terapii ak sa dostaneme do minulých životov, sa stretávame s ubližovaním párov hlavne preto, lebo riešime problémy ( "hľadáme" ubližovanie ). Ak by sme sa dávali pozornosť príjemným prežitkom zamilovaných, boli by určite krásne a bolo by ich mnoho. Wink

Niekedy sa ale naozaj s niekým stretneme hlavne preto, aby sme nejaký konkrétny problém z minulosti vyriešili. Alebo sa stretávame, aby sme niečo spolu posunuli. To už ale nie sme pri téme láska.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Peterka

Založený: 12.05.2009

PríspevokZaslal: St Máj 13, 2009 7:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja verím tomu, že existuje niečo ako láska na prvý pohľad, aj keď to je skôr niečo, čo nás na tom druhom neskutočne priťahuje a vôbec tým nemyslím nejaké hormonálne výkyvy, aj keď u chlapov by sa dalo o tom polemizovať .
Ja som stretla môjho muža, keď som mala 16rokov a on mal 20. Keď som uvidela jeho tvár, tak som bola dokonale očarená. Aj napriek tomu, že som vtedy mala frajera a on frajerku, tak mi to proste nedalo a dva mesiace som sa okolo neho vrtela(bol barman a ja zákazník). Keď sme sa dali dokopy, po 2mesiacoch ma požiadal o ruku, po 3rokoch vzal(vzhľadom na môj vek a strach rodičov). Teraz máme spolu dve prenádherné deti, už sme spolu 9rokov a ešte sme neriešili nejakú špeciálnu krízu alebo, že by sa u nás v domácnosti použilo slovo rozchod, rozvod, odlúčenie a pod.
Strašne ho milujem a je pre mňa polovicou mňa. Aj keď je pravda, že je neskutočne ťažká povaha, ale ja už viem ako na neho Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bkoprivov

Založený: 10.07.2008

PríspevokZaslal: St Máj 13, 2009 13:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujala ma veta, tak často používaná ako opis vztahu dvoch milujúcich sa ludí: " Je polovicou mna". Priznám sa, snažím sa ju pochopit už dlho a stále neúspešne. Možu dva rozdielne, neúplné polkruhy vytvorit jeden ucelený kruh? Nie je podmienkou skutočnej lásky práve synchronizácia dvoch úplných kruhov?
Návrat hore
Peterka

Založený: 12.05.2009

PríspevokZaslal: St Máj 13, 2009 14:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja si myslím, že to netreba brať až tak fatálne. Je to veľmi ťažké vysvetliť. V každom prípade si bez neho neviem predstaviť život a keby sme sa mali odlúčiť, tak by mi zostala vo vnútri jedna veľká diera. Ani toto tvrdenie netreba ponímať fatálne, pretože ja netuším akoby som sa reálne cítila keby sa tak stalo.
A čo sa týka tých úplných kruhov, tak ja to presne tak vnímam. Ako keby sme boli navzájom prepojený. Ako keď položíš tie dve obrúčky cez seba.
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Po Jún 01, 2009 22:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Z regresu: Laska a ochrana nie su to iste. Ochrana pomaha zivot stabilizovat. Laska zivot naplna ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
b1l1nc3

Založený: 07.07.2010

PríspevokZaslal: St Júl 07, 2010 17:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovoľujem si súhlasiť s tvrdením o rozdielnosti lásky a ochrany.
Pojem láska bližšie prirovnávam k pojmu spojenectvo - na vyššej úrovni, a schopnosť milovať druhého je schopnosť zladiť sa do tohoto spojenectva (či už spojenectvo s Bohom, univerzom, Aláhom či Hare Krišnou) v podstate je to možné s každým človekom do istej miery, plus bonus: dá sa táto schopnosť rozvíjať, čo znamená, že uvedomovaním si tohoto faktu zdieľame tú toľko ospevovanú BEZPODMIENEČNÚ LÁSKU

A čo sa týka tých tzv. karmických lások z minulých životov. Nemám záujem spochybňovať prežitky z regresu, avšak tieto somariny o minulých životoch by som kľudne vyhodil, pretože úroveň zladenia sa v prvom rade DÁ zväčšovať u KOHOKOĽVEK tu a teraz, v tomto živote, bez ohľadu na to, aké vplyvy boli v minulosti kvázi nedoriešené.

Rád by som podotkol k toľko omieľanému klišé duálnych duší (apropo SOULMATES, dvojica súdených si, atď.), že existencia minulých životov nie je vedecky potvrdená a subjektívne prežitky nie sú stále dostačujúco exaktné na vyvodenie potrebných hypotéz, ktoré by sa mohli v praxi potvrdiť ako skutočné relevantné teórie.

Ilúzie, ktoré vznikajú ohľadom "lásky" sú spôsobené najmä chemickými reakciami a myšlienkovými zacykleniami. Vplyvy spred narodenia sú ľahko eliminovateľné už len pomocou regresívnej terapie (pokiaľ som správne pochopil), čo dokazuje nerelevantnosť tých tzv. minuloživotných afér. Následná mystifikácia vedúca ku nevedomej autosugescii pseudopravdy o dvojitých dušiach však môže viesť v pozitívnom hľadisku k upevneniu vzťahu, avšak na druhú stranu aj trpkému sklamaniu a bolesti zo zistenia, že tomu tak nie je.

Osobne zastávam názor, že duálne duše skutočne existujú. Pretože som optimista Twisted Evil

Ospravedlňujem sa za mierne odbočenie od témy Embarassed
bkoprivov

Založený: 10.07.2008

PríspevokZaslal: Št Júl 08, 2010 8:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Bilinc3, nedávno som sa zhovárala s profesorom, ktorý končil svoju profesionálnu kariéru. Veda bola jeho priatelom po celý jeho profesný život. Povedal mi, že kedysi mu bolo všetko jasné. Dnes už pre neho nie je jednoznačné nič. Filozofi 20. stor. ako bol Milan Machovec začínajú uvažovat o možnosti, že je to práve veda, ktorá nás može viest do slepej uličky. Aj ja sa ospravedlnujem za mierne odbočenie od témy.
Návrat hore
Daša Šmikniarová

Založený: 01.05.2009

PríspevokZaslal: Pi Júl 09, 2010 7:59    Predmet: Láska je v nás Odpovedať s citátom

...dávno je v nás....stále je vnás .... všade okolo nás

http://www.youtube.com/watch?v=UhSD0WVlDhs
Návrat hore
b1l1nc3

PríspevokZaslal: Pi Júl 09, 2010 14:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Veda nás nemôže viesť do slepej uličky ináč, než prístupom vedcov, ktorí sa jej venujú. To je môj názor. Veda je podľa mňa svojim spôsobom všetko, čo dáva odpovede na naše zvedavé otázky.

Keď vedec neverí a chce cieľavedomou vedeckou činnosťou potvrdiť svoju subjektívnu pravdu, tak tento vedec nás skutočne môže viesť do slepej uličky, pretože je jeho vedomie nastavené na IGNORANCIU toho, čo protirečí jeho pravde. Dodávam, že to je môj názor Smile
empat11

Založený: 08.08.2011

PríspevokZaslal: Št Okt 06, 2011 19:53    Predmet: o téme Odpovedať s citátom

prepáč nechcem samozrejme spochybnovat tvoje názory len mi pripadá že ty berieš túto tému dosť na takej vedeckej urovni ja neviem ked si povedal ze láska to je len súhrn chemických reakcií nemáš celkom pravdu pretože ja sa už chemii venujem dost dlho a viem že chemicke reakcie v našom tele ti sposobuju napr pritazlivost medzi dvomi ludmi alebo ked sa ti yplavuju endorfiny a mas pocit stastia ale láska to nie je len chémia je to niečo ovela viac pardon vác hovorím po trnavsky len som chcel povedat ze toto je taká pekná tema z ktorej sa dá tolko naucit podla mna by sa nemala veda miesat s láskou pretože to sú dve odlišné veci ked tu každy hovori vlastnu definiciu lásku skusim to aj ja tak .....

Láska : Je to ten najmocnejší cit a hlavne najtrvalejší niekto by si mohol povedat že hnev je silnejší takým luom odkazuje len v jednej malej chvíli ale hnev rýchlo vyprchá za to láska pravá láska dokáže vydržať aj čo ja viem 100 rokov podla mna láska nie je o tom ignorovat chyby toho druheho podla mna láska je o tom ked s stretnu dvaja ludia s podobnou povahou s rovnakymi zalubami ktorí k sebe cítia niečo naozaj nádherné a sú si k sebe za každú cenu úprimní ale zase by si nikdy nedokázali ublížit . Podla mna láska dokáže liecit nie je to len metaora myslím to doslova dnesna doba je plna stresov a strachu ked vidim ze taketo problemy ludia riesia s psychotropnymi a omamnymi liekmi je mi zle z toho podla mna práve takéto typy chorob by sa mali liečit láskou jednoduché a pri tom zložité keby viac ludi rozmyslalo nad takymito veciami viacej by rozoberali problemy druhych ludi nielen svoje vlastne problemy a pri tom by mali v srdci lásku podla mna by bolo na tomto svete ovela lepsie
TO JEST MOJ NAZOR.
Návrat hore
b1l1nc3

PríspevokZaslal: So Okt 08, 2011 12:40    Predmet: vedecká úroveň Odpovedať s citátom

súhlasím s tým čo uvádzaš. a čo sa týka mojej úrovne... tak ja nemám úroveň (aspoň nie na nete Twisted Evil )
empat11

Založený: 08.08.2011

PríspevokZaslal: So Okt 08, 2011 18:50    Predmet: nechcel som ..... Odpovedať s citátom

nechcel som ti naznacit ze nemas uroven to v ziadnom pripade len som chcel povedat moj nazor na to
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty.. Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

Prejdi na: