Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Spory o psychoterapii
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Články na internete
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Pi Júl 15, 2005 11:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako to, ze je mozne do jedneho vreca hodit Hubbarda, dianetiku, scientologicku cirkev, Dragomireckeho, HAP, Patrikove techniky ?

To je akoby do jedneho vreca hodili Jezisa, krestanstvo, katolicky Vatikan, Jana Husa a Luthera ...

Ucitel = ak sa nejaky clovek preslavi svojim dielom, ktoreho nejaka cast odolava casu, tak je logicke, ze aspon nieco tam musi byt uzitocne ... tak preco vam vadia ti, co tie uzitocnosti recykluju ???

Koncepcia = do nejakej miery uceleny subor docasne platnych nazorov = "system presvedcenia", ktory vzdy podlieha korozii osobneho sukromneho individualneho poznania ...

Cirkev = organizacia, ktora posobi na "psycho" trhu, a ktora vdaka tomu ani neplati dane ako ostatne firmy posobiace na inych druhoch trhu ... a kedze je to firma tak rovnako ako ine sa snazi presadzovat svoju moc na ukor zakaznika a stava sa monopolom ... najdite aspon jednu cirkev, pre ktoru to neplati ...

Hladac "ziveho pramena" = clovek, ktory osobnym poznanim zistil, ze koncepcia nevyhovuje a ktory ma na rozdiel od davu tolko odvahy, aby riskoval, ze sa stane vyobcovanym upalenym "kacirom" , a ktoreho po 1000 rokoch cirkev omilosti a zaskatulkuje slovom "reformator" ...

Technika = sam o sebe neutralny postup cinnosti, ktore moze ziak opakovat a tak sam osobne zistit, ci mu to prospieva ... alebo nie

Mna ucitelia inspiruju, koncepcie sa snazim vedome skorodovat, proti cirkevnym monopolom bojujem konkurenciou, a povazujem sa za hladaca "ziveho pramena", ktory sa modli, spieva mantry, holotropne dycha, audituje, cita ...

... a ten kto toto vsetko hadze do jedneho vreca je u mna alebo smetiar alebo ortodoxny clen monopolu presadzujuci jeho jedinu pravdu = cize moc a prachy ...

A vy ... ?

Naposledy upravil Daniel dňa Ne Júl 17, 2005 1:04, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Júl 15, 2005 12:53    Predmet: Odpovedať s citátom

a zvazte ... ci chcete rozoberat ucitelov, cirkvi, koncepcie, alebo + a - samotnych technik pomocou vasich osobnych skusenosti ...

... lebo podla mna svetlo v tejto tematickej diere prinesu len vase osobne skusenosti ... a kecy o uciteloch sa hodia viac do temy Guru ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Júl 17, 2005 0:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Napadla Vas niekedy taka hypoteza, ze Hubbard, tym, ze zalozil scientologicku cirkev, mozno len opatovne dokazal svoju nadpriemernu sikovnost ? Nerozumiete ? Vysvetlim : ake dielo, aky vynalez by dokazal Vase v knihach zapisane nazory uspesne sirit aj po Vasej biografickej smrti lepsie ako CIRKEV = od dani oslobodena vyselektovana skupina ludi s nevyriesenou temou archetypu moci a monopolu pravdy ? Kazdy kto sa pozrie na historiu krestanstva, tak pochopi, ze tento model uz 2000 rokov dokazuje svoju ucinnost ... tak preco ho neokopirovat ?

Ja len nerozumiem tomu, preco sa Hubbardovi pripisuju problemy scientologickej cirkvi, lebo ak ano, potom by sa rovnako mali Jezisovi pripisovat vsetky omyly a upalenia katolickej cirkvi ... alebo nie ?
Návrat hore
karellight

Založený: 07.10.2005

PríspevokZaslal: Pi Okt 07, 2005 16:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:

Aj osobne môžem k Andrejovi povedať - naučil ma čo vedel a mal. Myslím si, že si so Scientológmi nevysporiadal svoje účty a aj preto vznikajú podobné články. Pre mňa je to uzavtretá kapitola - idem ďalej a z HAP už veľa v terapii nepoužívam. Ale aj Andrejovi a HAP priamo či nepriamo vďačím za to, že som urobil ten krok a postúpil od Frueda k Jungovi a Aristotelovi - obrazne povedané.

Patriku, ty už nepoužíváš moc z HAP?
Pro mě je HAP a regresní terapie bez hypnozy jedno a totéž. Pro tebe ne?
Karel
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Pi Okt 07, 2005 21:33    Predmet: Odpovedať s citátom

V úvode som napísal, že HAP nie je jedninou regresnou technikou, používanou v tomto čase a priestore. Ja osobne častejšie ako techniku HAP používam techniky vzťahovej terapie a archetypálnej vzťahovej terapie, prípadne techniku prechádzania prenatálneho obdobia.. ( pozri kategóriu Regresné techniky ). Ak je potrebné používam aj techniku HAP - pri niektorých problémoch jasne prejavovaných na tele ( samozrejme je to len zjednodušený pohľad na toto používanie ).

Karel, úprimne keď som študoval u Andreja, tiež som videl len HAP - neskôr som začal vidieť a poznávať aj iné smery v regresnej terapii a potom som mal šťastie na iných praktických psychoterapeutov z iných smerov ( aj klasických ), kde som uvidel a pochopil , že aj tam sa dajú nájsť podklady pre kvalitnú psychoterapeutickú prácu ( predtým som trochu proti klasike bojoval ).

Doporučujem pozrieť prvú stránku tohoto vlákna, kde máš niektoré smery popísané ( dajú sa pozrieť na internete ) - prípadne pozri ďalej www.fza.org, www.idenics.com - irskych hlbinných psychoterapeutov, ktorý vychádzajú priamo z Junga a podobne. Ďalej sú tú klasické psychoterapie ( niečo môžeš nájsť v kategórii Ďalšie psychoterapie ), ktoré poskytujú zaujímavý "klasický" aj keď "materialistický( nie všetky )" pohľad na psychiku a osobnosť. Smile

Ako praktický regresný terapeut som mimo iné zistil, že HAP má svoje hranice v tom, že "nevie" popísať, kde sú a kde sa začali kolá utrpenia v telesných pocitoch ( kde sú najčastejšie napríklad príčiny vzťahových problémov ) . Ak som chcel popisovať aj tieto problémy, mal som tri možnosti - strčiť hlavu do piesku, ísť k iným terapiám( ako mnoho regresných terapeutov predomnou ), alebo prísť s technikou ktorá tieto problémy rieši. Rozhodol som sa pre tretiu možnosť. Tak vznikla vzťahová a archetypálna vzťahová regresná technika. Mimochodom ľudia zo spomínanej Ideniky sa vybrali podobným smerom. Nie všetko sa deje len na jednom mieste na svete, ako vieme. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
karellight

PríspevokZaslal: So Okt 08, 2005 9:09    Predmet: Hap, vztahová technika, prenatální technika atd. Odpovedať s citátom

Patriku,
Prosímtě vysvětli mi, čím se dosahuje u těch tvých technik abreakce. Není to znovuprožitím a pochopením situace, která tuto abreakci způsobuje? Není to, jak definoval Andrej, "doplněním komentáře" ?

Tvůj názor je, že při použití HAP se nemůžeš dostat všemu na kloub.
Proč si to myslíš? Hap tě nějak omezuje?

Neznám přesně tvé techniky, ale např. prenatální technika, tak jak ji popisuješ se běžně v HAP používá. To dělení na techniky mi přijde celkem zbytečné a zavádějící.

To bychom mohli vymyslet techniku na každý typ traumatu, např. sebevražednou techniku, nebo mesiášskou techniku.

Proč ale?

Princip abreakce je přece jeden.
Je jen otázkou šikovnosti a zkušenosti terapeuta, jak s ním naloží.
měj se pěkně
Návrat hore
karellight

PríspevokZaslal: So Okt 08, 2005 9:22    Predmet: Odpovedať s citátom

zkouška obrázku, Patriku prosím vymaž to, já to taky zkusím
ten obrázek se mi tam nevložil, Sad
proč?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Okt 08, 2005 11:52    Predmet: Re: Hap, vztahová technika, prenatální technika atd. Odpovedať s citátom

karellight Napísal:
Patriku,
Prosímtě vysvětli mi, čím se dosahuje u těch tvých technik abreakce. Není to znovuprožitím a pochopením situace, která tuto abreakci způsobuje? Není to, jak definoval Andrej, "doplněním komentáře" ?

Komentár sa snaží doplniť každá psychoterapia - len každá iným svojím spôsobom.
O znovuprežívanie ide pri každej regresnej terapii. AK by sme len podľa týchto atribútov posudzovali HAP, tak potom je Hapkou aj holotropné dýchanie, Jameisonova technika, tibetská regresná technika, idenika atď..

Rozdiely regresných terapií sú v tom, čím začíname a akým spôsobom prechádzame traumy a čo je alebo by malo byť výsledkom. Týmto sa od seba každá regresná terapia líši.

V HAP začíname telesnými pocitmi, hľadáme primárne engramy a výsledok je nastolenie abreakcie na úrovni týchto primárnych egramov ich znovuprechádzaním, pričom sa "doplňuje" komentár. Vo vzťahovej technike - stručne - začíname stavom utrpenia, v danom vzťahu s osobou, vecou, udalosťou alebo javom, ktorý sa nám deje, hľadáme tramy, ktoré s týmto stavom súvisa a nastolenie abreakcie je v uvedomení úplneho začiatku a priebehu daného kole utrpenia - čím dostávame jasný obraz o tom, čo a prečo sa nám deje v prítomnosti.
Ak niekoho zrazí auto - HAP dokáže "vyriešiť" traumy z tejto zrážky. Vzťahová technika dokáže popísať prečo sme sa na tú cestu vybrali a auto nás zrazilo. Samozrejme pri mnohých terapiách HAP sa nakoniec k tomu môžeme dopracovať tiež, ale často nie priamo.
K čomu sa nemôžeme dopracovať pri HAP sú napríklad životy, kde telesné pocity neprežívame. Prečo myslíš sa HAP-kou tak málo dostávame hlboko do dôb Atlantídy ( Atlantída tak 100000 pred n.l.).

karellight Napísal:
Tvůj názor je, že při použití HAP se nemůžeš dostat všemu na kloub.
Proč si to myslíš? Hap tě nějak omezuje?

Obmedzenosť, ak sa to dá nazvať je v bode jedna HAP. ( Čím začíname sedenie ). Popisovanie trám len na základe telesných pocitov mne prestalo stačiť.

karellight Napísal:
Neznám přesně tvé techniky, ale např. prenatální technika, tak jak ji popisuješ se běžně v HAP používá. To dělení na techniky mi přijde celkem zbytečné a zavádějící.

Tvoje otázky sú naozaj o tom, že neznáš přesně techniky, ktoré používam.
Skús dať nejaké argumenty? Zbytečné a zavádejíci je len hodnotenie. Ak by to nebolo potrebné deliť, nedelil by som.

karellight Napísal:
To bychom mohli vymyslet techniku na každý typ traumatu, např. sebevražednou techniku, nebo mesiášskou techniku.

Povieš mi aj prečo? Vzťahová technika je nazvaná tak nie preto lebo sa tam riešia nejaké partnerské vzťahy, ale preto lebo v nej dávame do vzťahu nás a niečo, čo nás ovplyvňuje. Tu sa asi budeme ťažko rozprávať pokiaľ nespoznáš vzťahovú techniku. Budeš len hádať o čo tam asi ide a hodnotiť to z tohoto Tvojho pohľadu. Momichodom takto sa správajú niektorý k Andrejovej HAP.

karellight Napísal:

Proč ale?

Princip abreakce je přece jeden.
Je jen otázkou šikovnosti a zkušenosti terapeuta, jak s ním naloží.
měj se pěkně

Potom by sme mohli ale hovoriť, že nám postačí HAP na všetko ( nemusel by existovať Grof, Jameison, Sigdel, Idenika atď atď). Nie je tomu tak, aj keď som si to niekedy pod vplyvom Andreja myslel. Čiastočná argumentácia podporujúca tieto slová je vyššie.

Naposledy upravil Patrik dňa So Okt 08, 2005 12:32, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Okt 08, 2005 11:59    Predmet: Odpovedať s citátom

karellight Napísal:
zkouška obrázku, Patriku prosím vymaž to, já to taky zkusím
ten obrázek se mi tam nevložil, Sad
proč?

Obrázok je možné vložiť len ak existuje niekde na internete. Takže do fóra vkladáme len link. Ak by si chcel, Karel, nejaký vložiť a na internete nie je, pošli mi ho na patrik@regresnaterapia.sk a ja Ti pošlem link, ktorý už na fóre bude fungovať. To platí samozrejme aj pre všetkých prispievateľov.

patrik
site admin
Návrat hore
karellight

PríspevokZaslal: So Okt 08, 2005 13:37    Predmet: Re: Hap, vztahová technika, prenatální technika atd. Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
[

V HAP začíname telesnými pocitmi, hľadáme primárne engramy a výsledok je nastolenie abreakcie na úrovni týchto primárnych egramov ich znovuprechádzaním, pričom sa "doplňuje" komentár. Vo vzťahovej technike - stručne - začíname stavom utrpenia, v danom vzťahu s osobou, vecou, udalosťou alebo javom, ktorý sa nám deje, hľadáme tramy, ktoré s týmto stavom súvisa a nastolenie abreakcie je v uvedomení úplneho začiatku a priebehu daného kole utrpenia - čím dostávame jasný obraz o tom, čo a prečo sa nám deje v prítomnosti.
Ak niekoho zrazí auto - HAP dokáže "vyriešiť" traumy z tejto zrážky. Vzťahová technika dokáže popísať prečo sme sa na tú cestu vybrali a auto nás zrazilo. Samozrejme pri mnohých terapiách HAP sa nakoniec k tomu môžeme dopracovať tiež, ale často nie priamo.
K čomu sa nemôžeme dopracovať pri HAP sú napríklad životy, kde telesné pocity neprežívame. Prečo myslíš sa HAP-kou tak málo dostávame hlboko do dôb Atlantídy ( Atlantída tak 100000 pred n.l.).

[

Patriku, jsou zde dvě možnosti. Buď dobře nevíš co je HAP nebo nehraješ fér hru. V HAP můžu přeci klidně začít sezení psychickými pocity nikoliv tělesnými. A zkušenější auditoři mohou začít i jinak.

Víš co jsou to řetězce a běhy? Kdyby ano, také bys věděl že při dokončení běhů se dostáváš na začátek problému, tam jak ty říkáš kde začíná kolo utrpení.

Další tvoje nepravda:K čomu sa nemôžeme dopracovať pri HAP sú napríklad životy, kde telesné pocity neprežívame.

to už nebudu ani rozvádět.....
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Okt 08, 2005 14:59    Predmet: Re: Hap, vztahová technika, prenatální technika atd. Odpovedať s citátom

karellight Napísal:
Patriku, jsou zde dvě možnosti. Buď dobře nevíš co je HAP nebo nehraješ fér hru. V HAP můžu přeci klidně začít sezení psychickými pocity nikoliv tělesnými. A zkušenější auditoři mohou začít i jinak.

Víš co jsou to řetězce a běhy? Kdyby ano, také bys věděl že při dokončení běhů se dostáváš na začátek problému, tam jak ty říkáš kde začíná kolo utrpení.

Další tvoje nepravda:K čomu sa nemôžeme dopracovať pri HAP sú napríklad životy, kde telesné pocity neprežívame.

to už nebudu ani rozvádět.....

Dúfam že sa nebudeme hrať na slovíčka. Samozrejme môžeme začať aj psychickými prejavmi klienta. Ospravedlňujem sa, že som nepridal telesnými a psychickými pocitmi. Ja hovorím ale vo vzťahovej terapii o prejavoch v danom vzťahu s osobou, vecou, javom alebo udalosťou. Nejde o kolo utrpenia prejavených pocitov na tele alebo prejavených klientových pocitov.
To, že sa pri aplikovaní HAP vyrieši bolesť, ktorá má svoje korene niekde v nehode ešte neznamená, že sa vyriešilo aj to, PREČO sme sa k tej bolesti dostali, prečo vôbec nastala. Druhý, tretí ani štrvtý beh HAP na to nemusia odpovedať, pretože príčina prečo sme sa dostali k danej bolesti, daného kole utrpenia, nemusí priamo súvisieť s daným reťazcom engramov. Napríklad to, že sa dostávame na cestu a zráža nás auto môže súvisieť s nevyriešnou pýchou, sebedeštrukčným koplexom, komplexom menejcennosti atď, atď.. Dúfam, že je to teraz zrozumitelnejšie.

Ak chceš nerozvádzaj, ale zjavne sme si nerozumeli.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: So Okt 08, 2005 15:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Co sa tyka principu abreakcie, tak ja osobne som lepsi popis (mechanizmus doplnovania komentara) ako u Andreja nikde zatial nenasiel. Ak dokaze niekto matematickym jazykom zjednotit ten chaos pojmov, ktory vsetci psychologovia az doteraz navymyslali, tak za to by mal od nich vsetkych dostat minimalne nominaciu na Nobelovu cenu ...

... napriek tomu mam pocit, ze este stale som nenasiel odpoved na to, preco ten komentar okrem podobnosti udalosti, casto obsahuje povedal by som este akusi vyssiu kvalitu = vyssiu duchaplnost ? Ak hovorim vyssiu, nemyslim tym iba to, ze ako klient kometujem udalost najprv v zuzenom stave vedomia a potom postupne v nezuzenom = normalnom stave vedomia, aky bezne dosahujem v obcianskom zivote. Z vlastnej skusenosti viem, ze na konci sedenia niekedy siaham vyssie a a ze vtedy vidim veci viac akosi nedualitne, mam lepsi vhlad, alebo nadhlad, neviem, nad celou touto hrou ... mozno to nejak suvisi s celym mechanizmom ucenia sa, do ktoreho sme vnoreni, ale tiez nejak s tym na co pri tej terapii zameriavame pozornost ... zrejme objekt pozornosti sam napomaha rastu tej duchaplnosti ... neviem ... rad sa raz dozviem o tom viac ...

... nevyhodou rozumu je, ze ma tendenciu skor vyhladavat rozdiely, pricom efektivnejsie pre poznanie byva hladanie prieniku ... prienik tych technik je v abreakcii, a rozdiel v tych technikach je tiez a povedal by som to analogiou dokonca taky ako ked Newtonova teoria popisuje mechanicku fyziku a Einstenova teoria relativity ho nepopiera, zahrna ho, ale posuva hranice teorie fyziky dalej = posuva limitnu rychlost na rychlost svetla ...

... konkretne to uzko suvisi so svetonazorom, ktory ten terapeut ma, zjednodusene to parafrazujem takto :
1. ak klasicky medicinsky doktor Novak si mysli, ze existuje iba to co sa da nahmatat, tak logicky pricinu nepohody bude hladat v tele ...
2. ak Freud si mysli, ze existuje nejaka biograficka pamat, tak pricinu nepohody hlada v biografickej pamati, v pamati po nasom narodeni ...
3. ak Hubbard si mysli, ze existuje pamat tykajuca sa viac ako len jedneho zivota, tak pricinu nepohody hlada v traumach ulozenych v tejto sirsej pamati ...
4. ak si Andrej mysli, ze zijeme viackrat a tieto zivoty su urcovane karmou, tak pricinu nepohody bude logicky hladat nielen v podobnych traumach ulozenych v pamati, ale na rozdiel od scientologa bude v HAPe konfrontovat vsetky behy : nielen kedy tebe bolo ublizene, ale tiez kedy ty takto si ublizoval, ako aj kedy si videl, ze takto niekomu bolo ublizovane, ale aj kedy si sam sebe takto ublizoval ...
5. ak si Patrik mysli, ze zmyslom celej tejto inkarnacnej hry je ucenie sa dusi, tak logicky pricinu nepohody nehlada iba v nezvladnutych skuskach, ale aj v neuvedomeni si toho, co sme sa tymi udalostami ucili, takze na rozdiel od Andreja mu nestaci pytat sa na retaze udalosti, ale sa pyta aj preco sa to stalo prvykrat, teda preco vobec zacala retaz ...
6. a mozno raz pride niekto so svojim svetonazorom posuvajucim hranice hladania pricin nepohody ...

... toto videnie priciny v uceni sa dusi nie je len Patrikov nazor, podobne to opisuje iny regresny terapeut Thorwald Dethlefsen v knihe „Osud ako sanca (Uvod do ezoteriky)“ , ktoru ma v doporucenej literature na webovej stranke aj Mila Lukasova ...

Kazdy terapeut bez ohladu na pouzivanu techniku chape dolezitost nepouzivania sugestivnych zavadzajucich pokynov v praktickej terapii, a preto sa da pochopit Andrejova snaha drzat striktnu podobu HAP obmedzenu minimalnou variabilitou otazok v nich kladenych. Vychovat totizto novych terapeutov, ktori k nemu neprichadzaju ako ciste a nepopisane tabule asi ani inak nie je mozne, pretoze mam vlastnu skusenost, co vsetko nepotrebne som bol do toho schopny vniest. Striktnost je v podstate cena, ktorou Andrej plati za masovost vyuky. Samotny Dethlefsen kdesi tvrdi, ze kazde evanjelizacne hnutie zakonite musi koncit neuspechom, pretoze cesta poznania je vylucne individualna a cim je pre hladajuceho uspesnejsia, tym osamotenejsim sa na tejto ceste stava ...

... kazda z technik ma pravdepodobne minimalne podobny abreaktivny zaklad = doplnanie komentaru ... a kazda sa snazi na zaklade praxe zakotvit uzitocnu svoju specializovanu formu stelesnenu otazkami, umoznujucimi sa zamerat na klucove minimum ... mam opakovanu osobnu skusenost s uzitocnostou Patrikovho clenenia = ukotvenia a nemyslim si, ze to je len akesi „malicherne“ variovanie HAPky... a navyse celkom zaujimavym sa mi javi mozno len vedlajsi dosledok tohto clenenia v tom, ze nuti zacinajuceho terapeuta uz na zaciatku „vytriedit“ problem, s ktorym za nim klient prisiel ! Konkretne: ak nie je mozne uchopit somatikum, tak nemozme dobre pouzit zakladnu techniku, a pouzijeme vztahovu ... a ak vidime, ze klientovi sa miesaju jeho osobne problemy s problemami rodicov, ktore najskor nachytal v prenatale, tak vtedy je uzitocne sa zamerat na prenatalnu techniku, ktora odlahci nepohodu klienta od problemov rodicov ... takze moznost vyberu uz na zaciatku samovolne nuti terapeuta do velmi dolezitej pripravy = do aktivneho pocuvania a sucasne restimulacie klienta a uvedomeniu si strucneho obsahu problemu, ktory uchopime na to vhodnou technikou
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Okt 08, 2005 16:01    Predmet: Re: Hap, vztahová technika, prenatální technika atd. Odpovedať s citátom

karellight Napísal:

Karel, napíšeš čo môže byť v bode 1. HAP okrem psychickým a fyzických pocitov klienta?

Čo sa týka znalostí a fér hry ( tie dve možnosti ) - urychlené závery mi veľmi nesedia. Diskusia je o posune vpred, alebo o tom že si niečo dokazujeme. Mám radšej tú prvú variantu. Ak dáš niekomu v diskusii len dve možnosti, ťažšie sa diskutuje ďalej. To čo som napísal o Atlantíde je z praxe. Až pri vzťahovej technike sa odkryli niektoré životy a súvisloti, ktoré predtým boli akoby pred HAP skryté. Jednoducho keď máš v bode jedna HAP psychické a fyzické pocity, do životov, kde takéto pocity napríklad nie sú sa prirodzene nedostávaš. Nie že by to nebolo možné zmenou prístupu.

Myslím, že sa zhodneme na tom, že HAP hľadá primárne engramy, ktoré by sme mohli jednoducho definovať ako zdroje bolesti. Ja pomocou vzťahovej terapie tvrdím, že príčiny našich problémov nemusia byť zákonite len a len v primárnych engramoch ( ako ich definuje HAP ) takže v nejakých zdrojoch bolesti. To je celé.
Návrat hore
karellight

PríspevokZaslal: So Okt 08, 2005 18:18    Predmet: Re: Hap, vztahová technika, prenatální technika atd. Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:

Karel, napíšeš čo môže byť v bode 1. HAP okrem psychickým a fyzických pocitov klienta?

třeba postulát, (ovšem psal jsem že takhle sezení mohou začít spíše zkušenější auditoři)
Návrat hore
karellight

PríspevokZaslal: So Okt 08, 2005 18:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Netvrdím, že HAP se nedá zdokonalovat, rozšiřovat, zlepšovat atd.
Jen mi přijde divné, že Patrik píše, že z HAP už moc nepoužívá....

Je to možná tím, že neberu HAP striktně jako několik přesně určených formulek, ale jako název pro regresní terapii, jak ji vyučuje Andrej.Samozřejmě, že od Andreje uslyšíme spíš "matematiku", on je prostě takový, a dobře že tak. Ale přesto si myslím, že si uvědomuje i to co je "za tím", tzn. např. učení duší.(viz Daniel )

Jak píše Daniel - ty Andrejovi formulky jsou daní za masovost. Viděl jsem Andreje vést několik auditů, kdy sám tyto formulky obměnil a využil i jiné dotazy ku prospěchu věci. Myslím, že šlo stále o HAP.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Články na internete Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Strana 3 z 8

Prejdi na: