Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Spory o psychoterapii
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Články na internete
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Jana Novakova

Založený: 09.10.2005

PríspevokZaslal: Ne Okt 09, 2005 22:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Danieli myslím, že pravděpodobnost je velmi malá a spíš jsou to jen velmi řídké vyjímky. Koukám, že o HAP víš více než Patrik.
karellight

Založený: 07.10.2005

PríspevokZaslal: Po Okt 10, 2005 6:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

Karellight a Jana, aka je podla Vas pravdepodobnost, ze sa dostanete HAPkou k udalosti, v ktorej je zuzene vedomie, ale nie je vyvolane zaznamom o ohrozeni prezitia (psychicka alebo fyzicka bolest) ?

Tato otázka se dá chápat dvěma způsoby.

1. počet engramů je samozřejmě mnohem větší než počet popisovaných zůžených vědomí, tím pádem je pravděpodobnost malá
2. při cíleném vyhledávání zdroje aberace se zkušený auditor k této události dostane i v HAP, tím pádem pravděpodobnost závisí na schopnostech auditora

Myslím, že HAP v rukou schopného auditora nemá omezení.
Netvrdím, že se nedá vylepšit, přijít s novými metodami a postupy.
Jen mi vadí, když někdo prezentuje HAP deformovaně.

Naposledy upravil karellight dňa Po Okt 10, 2005 9:58, celkom upravené 4 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
karellight

PríspevokZaslal: Po Okt 10, 2005 7:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Strucna definicia zo slovnika na konci Andrejovej knihy „Cesta do vlastni minulosti / Cesta ke zdravi": Engram je pamatovy zaznam udalosti, ktory obsahuje zaznam o ohrozeni prezitia (psychicka alebo fyzicka bolest) a zuzene vedomie.

Danieli máš pravdu - např. hypnotická formulka apod. nemusí být dle této definice engramem, přesto může způsobovat pěkný zmatek.
I v HAP (pokud HAP neberu striktně jako několik přesných a neměnných pokynů ) se však s těmito věcmi pracuje.

Ale rád si nechám poradit jak zvýšit účinnost vyhledávání.

Naposledy upravil karellight dňa Po Okt 10, 2005 8:16, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
karellight

PríspevokZaslal: Po Okt 10, 2005 7:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

Neviem o akej rase v Atlantide Patrik hovori, ale mam regresny priklad z blizsej minulosti :

... kedysi davno v Azii nejaki „guruovia“ = sluhovia magov unasali deti, ktore po mnoho rokov cvicili v koncentracii v klastore tak, ze „studenti“ maximum vedomia mali sustredit do oblasti 3. oka, pricom toto sustredenie nesmelo nic narusit a teda ani ziadna bolest tela. Trening bol podporeny „fytoterapiou“, skusobnym bitim tela, ale aj zocelovanim ich tiel. „Ziaci“ vsetku svoju snahu koncentrovali do oblasti 3.oka, ktore sa stavalo ich otrockou retazou, ktorou boli ku klastoru priputani, pricom informacny obsah tohoto kanalu naplnali magovia. Zo ziakov vychovali armadu namakanych bojovnikov, ktory nic necitili a cele ich vedomie bolo sustredene iba na kanal = ciele boli stanovovane zhora ... podobnost nachadzam vo filme Pan prstenov ... tieto „psy“ po vycviku si mohli magovia dovolit pustit do volnej prirody, kedze retaz bola nehmotna, a zvolavali ich az ked ich potrebovali na nejaku akciu ... takyto „pes“ v akcii bol vskutku nebojacny, pretoze jeho zuzene vedomie nemalo ziaden priestor vycleneny na diskusiu o ohrozeni prezitia, a ked zomrel, ani nezbadal kedy vlastne prisiel o telo, pretoze nic necitil, uvedomoval si len ciel, ktory mal dosiahnut ...

úplně mi u toho běhá mráz pozádech, nechce si mě někdo vzít do parády?
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Po Okt 10, 2005 14:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Jana Novakova Napísal:
Danieli myslím, že pravděpodobnost je velmi malá a spíš jsou to jen velmi řídké vyjímky. Koukám, že o HAP víš více než Patrik.

... myslim, ze si Patrika teraz vyrazne podcenila Shocked ... obcas pise prirychlo, asi ma malo casu a plati za to cenou nepresnosti ...

... ale suhlasim, ze pravdepodobnost je mala ... pretoze pocity boli minimalizovane, par verbalnych postulatov pravdepodobne vyslovenych ucitelmi sa objavilo az pri opakovanom prechode, pricom ked porovnavam ako sa projektoval tento pamätovy zaznam do obcianskeho zivota, tak podla mna najvacsi aberujuci vplyv mal informacny obsah magovho zameru prenasany kanalom = ja ho teraz nazvem ako "neverbalne postulaty" ... a pytam sa sam seba, ake schopnosti by musel mat terapeut HAPky, ked nemoze uchopit pocity, nemoze uchopit verbalne postulaty, a co ma urobit, aby takpovediac dokazal uchopit tieto "neverbalne postulaty", kedze ich nevedel verbalizovat ani samotny klient ???

... k pamätovemu zaznamu sa dospelo pomocou Patrikovej archetypalnej vztahovej techniky, a len pre presnost uvadzam, ze to nebola ta prvotna pricinna udalost ... chcel som vas takto nazornejsie upozornit na Patrikov prinos v tom, ze umoznuje terapeutom dostat sa aj k takym pamatovym zaznamom, ktore nesplnaju vyssie uvedenu definiciu engramu (zuzene vedomie + ohrozenie prezitia), hoci aj ony mozu mat silne aberujuci vplyv na konanie klienta ... a co je pravdepodobne este dolezitejsie, pomocou takejto techniky je mozne najst nielen prvy clanok retaze, ale najst PRICINU toho, preco vobec tento prvy clanok retaze nastal !!!

Naposledy upravil Daniel dňa Po Okt 10, 2005 15:15, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Po Okt 10, 2005 15:14    Predmet: Odpovedať s citátom

karellight Napísal:
Daniel Napísal:

Karellight a Jana, aka je podla Vas pravdepodobnost, ze sa dostanete HAPkou k udalosti, v ktorej je zuzene vedomie, ale nie je vyvolane zaznamom o ohrozeni prezitia (psychicka alebo fyzicka bolest) ?

Tato otázka se dá chápat dvěma způsoby.
1. počet engramů je samozřejmě mnohem větší než počet popisovaných zůžených vědomí, tím pádem je pravděpodobnost malá
2. při cíleném vyhledávání zdroje aberace se zkušený auditor k této události dostane i v HAP, tím pádem pravděpodobnost závisí na schopnostech auditora

Karellight, prvej odpovedi asi nerozumiem, ak mozes skus viac polopate ... a v druhej vitam tvoje nadsenie, ale som asi skepticky, takze skus konkretizovat, co by si konkretne urobil ...

karellight Napísal:
Myslím, že HAP v rukou schopného auditora nemá omezení. Netvrdím, že se nedá vylepšit, přijít s novými metodami a postupy. Jen mi vadí, když někdo prezentuje HAP deformovaně.

Zda sa mi, ze si prva a druha veta odporuju, ale asi to nie je dolezite... ak by som to bral striktne matematicky, teda ze kazda teoria stoji na presnych axiomach, presnych definiciach pojmov, presnych zakonoch opisujucich suvztaznosti pojmov atd., tak by asi uplne neobstala ziadna teoria, ale dakujem vsetkym aspon za take ake su, lebo uz tie pomahaju ... a vitam konkurenciu, nepodporujem monopoly ...

Naposledy upravil Daniel dňa Po Okt 10, 2005 16:04, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Okt 10, 2005 15:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Jana Novakova Napísal:
Prosím, Patriku, řekněte mi, kde Andrej ve své teorii píše, že Hap začínáme tělesnými pocity?

Jana Novakova Napísal:

Jana, beriem tieto dve narážky obsahovo ako apel na presnosť, za čo ďakujem a pokúsim sa byť presnejší v používaní pojmov.

Buďte prosím zhovievaví k mojim myšlienkovým pochodom na fóre - nie je to ani kniha ani článok, nad ktorým trochu viacej rozmýšlame kým napíšeme. Fórum je aj o nepresnostiach a "chybách" ktoré sú často len našimi podvedomými prejavmi. Ja som rád, keď sa prejavujú - potom je jasné, čo je treba riešiť.

Jana k forme mám trochu výhradu, lebo mi pripomína niektoré spolky : svedkovia jehovovi tiež hovoria : Kde sa to nachádza v biblii?, scientológovia tiež : V ktorej knihe to písal Hubbard? Dúfam, že mi rozumiete.

Ak sa vám niečo nezdá, napíšete čo, a ja Vám rád odpoviem. Myslím, že často ide o nedorozumenie alebo o nepresnosti pochopenia významu slov.

Uvedomme si, že sme v neverbálnom kontakte. Prejavujú sa viac aberácie ako inde. A je na nás ako ich budeme zvládať.

Možno ešte jedna pripomienka Jana - pred "nedávnom" som používal podobné vety ako Vy a niektoré úplne presne ako Vy. Ste pre mňa také deja-vu. Hovorím to preto, lebo som si niečo uvedomil a aj preto lebo môžem byť pre Vás odstrašujúcim prikladom. Wink Andrejove teórie nepotrebujú ochrancov, alebo áno? Wink

Naposledy upravil Patrik dňa Po Okt 10, 2005 15:51, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
karellight

PríspevokZaslal: Po Okt 10, 2005 15:51    Predmet: Odpovedať s citátom

už se mi to ani nechce moc rozebírat, jen pro upřesnění jak se dá chápat tato otázka
"Karellight a Jana, aka je podla Vas pravdepodobnost, ze sa dostanete HAPkou k udalosti, v ktorej je zuzene vedomie, ale nie je vyvolane zaznamom o ohrozeni prezitia (psychicka alebo fyzicka bolest) ?"

1. všeobecně ( pravděpodobnost malá )
2. při hledání konkrétního zdroje aberace, kterým je popisované zúžené vědomí (výš pravděpodobnosti dle schopností auditora, ovlivnit to může samozřejmě i zvolený postup )
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Okt 10, 2005 15:56    Predmet: Odpovedať s citátom

karellight Napísal:

Karel toto prosím vysvetli, ak je to možné. Nerozumiem čo si tým chcel povedať.
Návrat hore
karellight

PríspevokZaslal: Po Okt 10, 2005 15:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Andrejove teórie nepotrebujú ochrancov, alebo áno? Wink

My se za Andreje rádi postavíme, ikdyž sám by to asi zvládl líp. Very Happy

Myslím, že tato diskuze je prospěšná oboum stranám, a tak to má být.
Návrat hore
karellight

PríspevokZaslal: Po Okt 10, 2005 16:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
karellight Napísal:

vycházelo to z kontextu debaty s Danielem - popisoval celkem vzácný stav zůženého vědomí,

Naposledy upravil karellight dňa Po Okt 10, 2005 16:02, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Okt 10, 2005 16:02    Predmet: Odpovedať s citátom

karellight Napísal:

Ale rád si nechám poradit jak zvýšit účinnost vyhledávání.

1.Daniel napísal jednu z hraničných udalostí a modelov problémov, ktoré je možno HAP-kou riešiť priamo. Podľa definície každý engram obsahuje zúžený stav vedomia.., ale na základe tejto praktickej udalosti vidíme, že udalosť, ktorá obsahuje zúžený stav vedomia nemusí byť engramom. Mohli by sme povedať, že aberatívny vplyv tam majú neverbálne obsahy v zúženom stave vedomia.
Bolesť nám ukazuje, že sa s nami niečo deje. Poznáme ale aj prípady, kde bolesť nie je ( ani psychické alebo psychické ukazovatele ) a predsa ich označujeme za problémy – Danielov príklad, alebo slepota, hluchota.. Ak by boli všetci okolo ako v Danielovom príklade, ani by sme si nevšimli, že ide o problém, podobne ak by sme boli všetci slepí, že? Len porovnávanín, prípadne intuíciou môžeme dospieť k tomu, že sa o problém jedná. Ako riešiť podobné prípady v HAP? Môžeme sa vydať cestou riešenia iných problémov ( prejavených na tele bolesťou ) a dúfať, že sa dostaneme aj k problémom takto neprejaveným, alebo sa môžeme pokúsiť ísť zámerom priamo k príčine problému. Existuje ešte nejaký iný princíp, Karel, ako riešiť podobné problémy pomocou HAP?
Na prejavy podobných modelov je možné použiť intuíciu alebo skúsenosť(logiku). Takže odpoveď na Tvoju otázku Karel je rozvíjať intuíciu a skúsenosti.

2. Karel môže byť podľa Teba niečo pred úplne prvým engramom, ktorý človek zažije? Ak môže potom by sme mohli predpokladť, že to čo je predtým môže byť príčinou toho, že sa dostávame do udalosti, ktorú nazívame engramickou. Tu už nejde o to, vylepšiť vyhľadávací proces v HAP, ale pripustiť predpoklad, že príčiny prejavujúcich sa problémov nemusia súvisieť s engramami, čiže s bolesťou či už fyzikou alebo psychickou v minulosti ( upúšťam od pojmu telesné pocity, ktorý sa zdá neujal ).

3. Dokážeš Karel ďalej pripustiť, že prejavujúce sa problémy nemusia priamo súvisieť ani so zúženým stavom vedomia?

Toto pripustenie ( 2. 3. ) by Ťa mohlo doviesť odpovedi na otázku : Čo je možné ďalej hľadať v minulosti okrem engramov? Tým môžeš tiež vylepšiť vyhľadávací proces a celkovo aj terapiu.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Okt 10, 2005 16:06    Predmet: Odpovedať s citátom

karellight Napísal:
Patrik Napísal:
karellight Napísal:

vycházelo to z kontextu debaty s Danielem - popisoval celkem vzácný stav zůženého vědomí,

Potom je ale celkový počet možných zúžených stavov vedomia väčší ako celkový počet možných engramov, či nie?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Okt 10, 2005 16:08    Predmet: Odpovedať s citátom

karellight Napísal:
Patrik Napísal:
Andrejove teórie nepotrebujú ochrancov, alebo áno? Wink

My se za Andreje rádi postavíme, ikdyž sám by to asi zvládl líp. Very Happy

Myslím, že tato diskuze je prospěšná oboum stranám, a tak to má být.

Návrat hore
karellight

PríspevokZaslal: Po Okt 10, 2005 16:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
karellight Napísal:
Patrik Napísal:
karellight Napísal:

Potom je ale celkový počet možných zúžených stavov vedomia väčší ako celkový počet možných engramov, či nie?

a co slůvko popisovaných ? toho sis nevšiml?
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Články na internete Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Strana 5 z 8

Prejdi na: