Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Spory o psychoterapii
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Články na internete
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ut Okt 11, 2005 7:13    Predmet: Odpovedať s citátom

karellight Napísal:
Patrik Napísal:
Karel, k tomu začiatku sa môžeme dostať aj tak, že zároveň riešime aj engramy - to by bolo efektívne, nie?

Toto se podle mě dělá v HAP. (Tedy ve skutečnosti se to asi moc nedělá, ale mělo by se to dělat. Nejsem přesvědčen že každý auditor HAP dodělává důsledně běhy...... )

Karel hovorím niekde, že se nedělá?

karellight Napísal:

1. jak zjistím jakou teorii mám dosadit?
2. opakuji, že vlivu engramů se tím přece nezbavím ( nebo myslíš, že tím ztratím část své historie ? nebo, že už nemůže dojít k restimulaci engramů? Chtělo by to podložit "matematikou" Exclamation Smile

1. Na to každý musí prísť sám. Z príkladu ale vyplýva, že je lepšie dosádzať teórie, ktoré nie sú našou súčasťou. Nie však nutné - ak sme napríklad dobrodruhovia alebo si to neuvedomujeme. Laughing
2. Časti o strácaní časti historie nerozumiem. Ak niečo nie je Tvojou súčasťou, nie je čo rozfúkať. Ak sa nestretneš s niečím čo by to mohlo restimulovať, tak sa restimulovať engramy nebudú, nie? Napriek tomu, že sa v tvojej histórii nachádzajú.

Karel, ty by si si chcel vyriešiť všetky svoje možné restimulovateľné engramy?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
karellight

Založený: 07.10.2005

PríspevokZaslal: Ut Okt 11, 2005 7:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:

2. Časti o strácaní časti historie nerozumiem. Ak niečo nie je Tvojou súčasťou, nie je čo rozfúkať. Ak sa nestretneš s niečím čo by to mohlo restimulovať, tak sa restimulovať engramy nebudú, nie? Napriek tomu, že sa v tvojej histórii nachádzajú.

Karel, ty by si si chcel vyriešiť všetky svoje možné restimulovateľné engramy?

Já tomu celému moc nerozumím. Ty mě dokážeš zbavit účinu engramů bez jejich odauditování?

(Tohle už opravdu není pozměněná HAPka. To beru zpět.)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Okt 11, 2005 17:17    Predmet: Odpovedať s citátom

karellight Napísal:

Ty mě dokážeš zbavit účinu engramů bez jejich odauditování?

Ak si myslíš, že zbavovať účinkov engramov dokáže len HAP, tak Ti doporučujem pozrieť iné regresné techniky alebo kategóriu Ďalšie psychoterapie a aspoň jednu z nich naštudovať.
Návrat hore
karellight

PríspevokZaslal: Ut Okt 11, 2005 17:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Bavíme se o Tvých technikách, nebo ne?
Konkrétně o "vztahovce".
Tohle beru jako Tvůj taktický ústup.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Okt 11, 2005 20:21    Predmet: Odpovedať s citátom

karellight Napísal:
Ty mě dokážeš zbavit účinu engramů bez jejich odauditování?

karellight Napísal:
Bavíme se o Tvých technikách, nebo ne?
Konkrétně o "vztahovce".
Tohle beru jako Tvůj taktický ústup.

Poviem to teda takto - keď robím HAP - auditujem, keď robím vzťahovku - robím vzťahovku. Viac naozaj asi len po štúdiu vzťahovky.

Na základe hore uvedenej otázky ten ústup berieš správne. Predstav si, že takúto otázku dáš Jungovcom alebo Gestaltovcom.

Raz som odpovedal a nestretlo sa s pochopením ( pýtaš sa znova ). Môžem už len vystavať celú teóriu, alebo máš možnosť Ty študovať.
Návrat hore
karellight

PríspevokZaslal: Ut Okt 11, 2005 20:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobře.
Patriku,
existuje nějaký písemný popis vztahovky?
Když už jsme u té HAPky, něco jako Andrejova Psychoterapie I.
Popř. nějaký stručnější popis, jak vztahovka funguje a na jakých teoretických základech je postavena?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Okt 11, 2005 20:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Momentálne to pripravujem. Takže zatiaľ len ústne na prednáškach, kurzoch a seminároch.
Návrat hore
karellight

PríspevokZaslal: Ut Okt 11, 2005 20:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Rád si to přečtu.
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Ut Okt 11, 2005 21:03    Predmet: Odpovedať s citátom

karellight Napísal:
Ano, souhlasím, že je nějaký podnět na začátku.
Souhlasím, že když ho pochopím, pomůže mi to.

Ovšem nemyslím si, že pochopením počátečního podnětu se zbavím vlivu engramů, které jsem díky tomuto podnětu nastřádal. Tomu odporuje i mě známá teorie.

... skusim dalej napisat akesi hypoteticke zjednodusenie, ale aby bola aspon nadej, ze sa porozumieme, tak si najprv pozri ten text o kauzalitach vo vedlajsej teme ...

... budem asi zjednodusovat a parafrazovat, ale autori toho textu o kauzalitach vychadzaju z axiomy, ze ucast dusi v hre je nutna iba preto, ze nedosahuju vnimanie "jednoty a boja protikladov" = duse su v stave duality, kedy v hre zazivaju akoby iba boj protikladov, a hraju tuto hru preto, aby sa naucili vidiet ich jednotu ... ak by sme toto zobrali ako axiomu, potom by dokonala terapia duse mala podla nich obsahovat tento konecny ciel = pochopenie jednoty ...

... tebe znama teoria tvrdi, ze je dokonala, ked sa doplni komentar, a javi sa ti porovnanie s hore uvedenym ako protikladne, citujem "odporuje" ...

... zhodu by sme videli v tom, ze je potrebne doplnit komentar, ale otazka je kedy je ten obsah komentaru dostatocny ?

... tvoja teoria doplnuje do komentaru kauzalitu minulosti (prechody obsahuju podobnost, a skumame retaze udalosti az po prvy engram)... lenze vyssie uvedena axioma vlastne tvrdi, ze pre "dosiahnutie jednoty" by mal komentar obsahovat nielen kauzalitu minulosti, ale aj kauzalitu buducnosti ... axioma akoby vlastne tvrdila, ze stale tvojej teorii este nieco chyba, akoby este nebolo nieco vyplnene, a vlastne tvrdi, ze dusa asi aj po terapii by v hre pokracovala dalej ...

... podla mna Patrikova vztahova technika sa pokusa vyplnit tuto medzeru, teda pouziva podobny mechanizmus doplnania kauzality minulosti do komentara, ale nie ako ciel, ale ako prostriedok (cestu) k najdeniu kauzality buducnosti !!! ... takze do komentara doplni kauzality obe !!! a za finale terapie povazuje az rozhodnutie duse uzavriet konkretne kolo utrpenia/ucenia sa, ktore je ale podmienene stavom duse chapajucim tuto jednotu protikladov !!!

... a je len otazka osobnej skusenosti = experimentu = overenia si, ci Patrikova snaha je uspesna ...

Naposledy upravil Daniel dňa Ut Okt 11, 2005 21:15, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Ut Okt 11, 2005 21:13    Predmet: Odpovedať s citátom

... este jedna mozno srandovna perlicka:

... naplna ma beznadejou predstava, ze pre uplne dosiahnutie zmyslu cesty duse, by som si musel odauditovat 100% engramov, pekne jeden po druhom ... nadejou ma naplna predstava, ze nemusim auditovat vsetky engramy, ze "staci" pochopenie jednoty ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
karellight

PríspevokZaslal: Ut Okt 11, 2005 22:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
... este jedna mozno srandovna perlicka:

... naplna ma beznadejou predstava, ze pre uplne dosiahnutie zmyslu cesty duse, by som si musel odauditovat 100% engramov, pekne jeden po druhom ... nadejou ma naplna predstava, ze nemusim auditovat vsetky engramy, ze "staci" pochopenie jednoty ...

Už asi rozumím, co mi chcete sdělit.
že poznáním nějaké vyšší kvality, se stane, že se s působením engramů něco stane ... :-)

Andrejův postup:
zbavit mysl vlivu engramů a touto očištěnou myslí poznat .......

Pokud správně chápu Tebe a Patrika a vztahovku:
poznat.... a potom už mi engramy nevadí, či na mě nepůsobí?

Jak je to s pochopení smyslu cesty duše - to prozatím nevím, lépe řečeno myslím, že vědět stejně nic neznamená, pokud to člověk nežije.....,
Nemyslím si, že pro pochopení smyslu cesty duše je potřeba odauditovat 100% všech engramů. Myslím, že stav jednoty může zažít i člověk s mnoha engramy.
Možná, že se mu bude tento stav líp zažívat bez aktuálních psychických a fyzických potíží.
Možná, že mu tyto potíže už nebudou vadit. Já prozatím tento stav nezažívám. Wink Razz Razz Surprised

Mě to připadá, že mysl je jako loďka zatížená kamením (engramy), které ji táhnnou ke dnu (trápení). Pokud se kamenů zbavím, ke dnu mě to netáhne, mám prostor pro plavbu. ( po zbavení se kamenů, už i vím, že jsou na obtíž, ne jako na začátku plavby ).
Ano - myslím, že stále popisuji stav duality.

Jak se dostat do stavu jednoty?

vystoupit z loďky? zůstat v loďce a přestat zápasit s potápěním? zůstat v loďce zápasit a uvědomit si, že je to jen hra ? zůstat v loďcde - nezápasit a uvědomit si, že to jen hra?

Ať tak či tak, dávám přednost lehkému plavidlu.

K tomu 100% odauditování:

myslím, že postupem času při práci na sobě (auditování) se díky uvolněné mysli pracuje lépe a rychleji i v samotném auditování.
Doufám, že existuje hranice kdy, si uvolněná mysl poradí se "zbytkem" engramů sama. Také bych nerad procházel 100% všech svých engramů v auditu.
Wink
Asi k tomu pomůže i to uvědomění "vyšší kvality", že mi třeba engramy přestanou vadit.

Já zatím zápasím. Mám v loďce díru a tyhle teorie bych vyměnil za záplatu. Razz
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: St Okt 12, 2005 15:59    Predmet: Odpovedať s citátom

... obavam sa, ze som tym pokusom o vonkajsi dethlefsenovsky pohlad na rozdiely v technikach viac zmiatol ako vysvetlil ... tie pojmy (jednota, kauzalita, axioma) sa zdaju asi prilis extremne, dokonale a akoby nedosiahnutelne ... ale pri praktickom pouzivani sa ti to bude javit ako pomerne proste a dostupne naozaj asi pre kazdeho (su to ucinne zaplaty)... ziadne taketo verbalne vysvetlovanie asi nenahradi osobnu skusenost s technikami, tak ak som zmiatol, tak prosim o ospravedlnenie ...

... a slovne spojenie "zmysel cesty duse" som pouzil preto, lebo ho s istotou nepoznam, a aj preto myslienku o "uceni sa dusi" beriem este stale ako hypotezu ...
Návrat hore
karellight

PríspevokZaslal: St Okt 12, 2005 17:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Počkám na Patrikovu knížku.
Možná se naskytne i příležitost zkusit někde "vzťahovku", i když stále nevím
o co přesně jde.

V každém případě děkuji za diskuzi.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: St Okt 12, 2005 19:59    Predmet: Odpovedať s citátom

karellight Napísal:

Už asi rozumím, co mi chcete sdělit.
že poznáním nějaké vyšší kvality, se stane, že se s působením engramů něco stane ... :-)

Andrejův postup:
zbavit mysl vlivu engramů a touto očištěnou myslí poznat .......

Pokud správně chápu Tebe a Patrika a vztahovku:
poznat.... a potom už mi engramy nevadí, či na mě nepůsobí?

Engramy ak už sú restimulované a nespracované vadia vždy - aspoň myslím. Len potlačením prejavov si môžeme "nahovárať", že nevadia.

Dám jeden príbeh – z Atlantídy pre fórum trochu skrátený :
Prechádzam sa po niečom modrom, čo by som teraz nazval lúkou. Zrazu ku mne prichádza veľkou rýchlosťou malý predmet. Niečo sa vo mne zapína - akoby si s ním riešim vzťah, väzbu, karmu, súvisloti, s každou jeho molekulou. Keď prichádza ku mne, už zapadá do môjho vesmíru inak. Stojím a čakám. Moje bunky sa akoby uhýbajú jeho letu a ja vidím, ako mi prelieta telom, bez toho aby sa ma dotkol. Pokračujem ďalej..

Neskôr polemizujem nad tým, prečo som si nevybral napríklad riešenie strachu, že na mňa niečo letí. Prišiel som na to, že možno preto, lebo by som bol mrtvy, hoci s vyriešeným strachom.

Na tom príklade je možné vidieť, ako môže riešenie vzťahu a väzby pridať nielen komentár minulosti ale aj budúcnosti ( slovami Daniela ).
Potom je jednoduché byť v prítomnosti. Laughing

Aj Tebe vďaka Karel.
Návrat hore
karellight

PríspevokZaslal: Št Okt 13, 2005 7:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná tomu začínám rozumět.

Preferuješ zpracovat začátek , nikoliv jak je stanoveno V HAP "čištěním od konce".

Uvědoměním si začátku dosáhneš nějakého účinku.

Chápu to správně?
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Články na internete Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Strana 7 z 8

Prejdi na: