Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Pôrodnice
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Prenatálne obdobie a pôrod
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ne Aug 07, 2005 13:22    Predmet: Pôrodnice Odpovedať s citátom

Pri prípravách rodičov na pôrod mám skúsenosti z týmito pôrodnicami, ktoré môžem na pôrod doporučiť.

Martinská pôrodnica – prešla na prelome 2004/2005 rekonštrukciou.

Plusy :
Priestory sú krásne a konfortné.
Vedenie pôrodnice dáva lekárom a pôrodnému personálu „voľné ruky“ ohľadom prirodzených pôrodov.
Je možné nájsť lekárov a personál, ktorý sú otvorení dialógu, požiadavkám rodičiek a prirodzenému spôsobu pôrodov.
Fungujúci rooming-in

Mínusy:
Architekt nových priestorov nerátal s niekoľkými „maličkosťami“ – dieťa by malo byť ošetrované čo najbližšie pri mame, najlepšie hneď vedľa nej – v Martine na to nie sú priestory – pôrod by mal prebiehať pokiaľ možno v prítmí – na pôrodnej sále je obrovské svetlo a cez deň nie je možné vytvoriť požadované prítmie.
Fakultná nemocnica, kde rodičku môže „pozerať“ za hodinu aj niekoľko lekárov, prípadne študentov.
Rutina – oxitocín, nástrih hrádze..

Pôrodnica v Banskej Štiavnici – malá pôrodnica s primárom, ktorého predchádza ľudský prístup.

Plusy:
Personál je naklonený prirodzeným pôrodom a nebráni sa požiadavkám rodičiek.
Fungujúci rooming-in.
Otec je braný ako súčasť rodiny za každých okolností.

Mínusy:
Rutina – oxitocín, nástrih hrádze..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Feb 13, 2006 8:50    Predmet: Pôrodnica v Dolnom Kubíne Odpovedať s citátom

Dnes som dostal prvú spätnú väzbu o pôrodnici v Dolnom Kubíne od rodičov, ktorí boli u mňa na príprave na pôrod - Veľkmi pozitívnu - citujem otca "Na všetko sa nás pýtali - či chceme aby dieťatko išlo na prsník, či ho majú umyť alebo len utrieť, či chceme aby bolo bábätko s nami alebo ho majú zobrať.., s nie príjemných skúsenosti z minulých pôrodov sme teraz veľmi príjemne prekvapený".

Aj v tejto pôrodnici sa zrejme udiali za posledný čas zmeny. Smile

Z jedného prípadu sa nedajú robiť závery, ale je jasné, že už aj v Dolnom Kubíme JE MOŽNÉ rodiť prirodzene pre matku aj bábätko.

flowers
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Lesanka

Založený: 10.05.2007

PríspevokZaslal: Po Máj 14, 2007 9:01    Predmet: Banska Stiavnica Odpovedať s citátom

Ahojte. Som tu na fore nova a rada by som vo svojom 1.prispevku opisala svoju skusenost z porodnicou v Banskej Stiavnici, kde som rodila pred 3 rokmi. Som teraz v 3.mesiaci dalsieho tehotenstva a tak hladam na internete zdroje o prirodzenych porodoch, tak som nasla aj tieto stranky.

Mozem vcelku potvrdit tu uvedene klady aj zapory na tuto porodnicu. Mala som vypracovany porodny plan velmi podobny tomu ktory je uvedeny na tychto strankach. Pri pohovore, na ktorym som prisla z bratislavy vramci predporodnej pripravy nebol v nicom problem, vsetko odkyvli s tym ze v pohode.

Najprv k zaporom: ked som zacala citit pravdidelne kontracie, isla som sa dat poctivo "zmerat". Ale pristroj ukazoval len velmi male "kopceky", na co sluzbukonajuca lekarka prehlasila ze toto este kontrakcie v ziadnom pripade nie su, skor poslicky a ukazala mi na vystupe z pristroja taku ciaru, rovnobeznu s osou x ktora prestavovala hranicu, nad ktoru musi kopcek pri kontrakcii vybehnut aby bol stah za kontrakciu vobec uznany. Mala pravdu, nebola som ani v tretine vysky k tejto hranici, no napriek tomu som mala bolesti slusne a uz od predchadzajuceho vecera a bola som presdvedcena ze kontrakcie to uz su. Po par hodinach som sa bola dat zmerat opat, a potom este 3.x ale uz na mna pozerali ako na hysterku, krutila som sa im tam pri 20min. zazname pri ktorom som sa nemohla hybat. Bola som sama zneistena ze ked toto nie su kontrakcie, tak porod samotny akiste neprezijem. Nebudem to predlzovat, nakoniec som bud 1. zena ktora porodila bez kontrakcii, alebo proste ten pritroj nezachyti aktivitu kazdej zeny, ale iba urcity druh a ja som mala inu (neskor sa mi podarilo najst viac zien ktorym pristroj ziadne kontrakcie neukazal). za par hodin uz som sa nevladala hybat tak ma navela lekarka prezrela a zitila ze ideme rychlo na sal lebo uz som pripravena porodit.

A hoci bol porod bezproblemovy a rychly mali tendenciu ho este viac urychlovat, sluzbukonajucej lekarke koncila smena a tak sa jej zdalo ze 7 min. trvajuca 2. doba porodna je uz vela na to aby spravili natrih, urobili to bez mojho vedomia a suhlasu, hoci som im neustale opakovala ze si to neprajem a ze som si robila specialne masaze hradze uz par tyzdnov predtym. Ked som sa nasledne lekarky pytala po porode ci to naozaj bolo tak nevyhnutne tak len mlcala a nemala co povedat, neskor sa vyjadrila v tom zmysle ze raz sa im jedna rodicka dost brutalne natrhla a odvtedy sa snazia poistovat sa tymto sposobom. Kedze pocuvam od vela mamiciek ze ich v BS nastihli nechapem ako si moze porodnica s tak velkym percentom nastrihov udrzat titul baby friendly, kedze jednym s kriterii na udelenie je male percento nastrihov.

Na vela veci som sa musela neustale pytat, lebo mi chceli vselico robit, podavat, injekcne pichat a pod., ani sa neobtazovali mi oznamit co idu som mnou robit, ono v kontrakciach sa tazsie vnima okolne dianie, sustredena som bola skor na seba a dej porodu samotny, a nie neustale pytat, ked to nerobia sami. Hlavne prvorodicka to ma tazke, nevie do coho ide a mohutny dej porodu ju uplne pohlti. A ked mi na priprave slubovali ze o vsetkom ma budu informovat a pytat sa ma v reale to tak nebolo.

Taktiez mi nasilu naockovali maleho proti TBC, hoci ja som chcela este par mesiacov pocakat a vybavit si to neskor sama.

Ale teraz ku kladom: Inak sa personal sprava privetivo a milo, domacky, urcite sa to neda ani porovnat v bratislavskymi velkoporodnicami, niektore veci sa mi podarilo presadit, ako stlmenie svetla, vypnutie radia (aj ked lekarka zazerala - chcela pocuvat spravy, ale nakoniec ustupila), spravanie sa pri vizitach, osetrovanie rodidiel a bradaviek biolampou a laserom je velmi ucinne. Jeden z hlavnych kladov je porodne kreslo, ktore kazdej mamine doporucujem, je to uplne daco ine ako stol (hoci na nom by aj dovolili polo-sediet). Skoda ze take nieco nieje nikde V BA.

Na druhy porod sa asi opat vyberiem do Banskej Stiavnice, lebo nic lepsie (aj ked ja som idealistka a je to v mojom pripade iba mensie zlo) som dosial na SK nenasla. Ak by ste niekto vedeli o porodnici, ktora napr. umozni neosetrovat diatatko v prvych hodinach vobec (bez vazenia, merania, - nasilneho vystierania, ale nechat ho dlho na mamine), ktora nedava automaticky ho nahrievat na termo lozko ale umozni toto mamine zakrytej dekou, o porodnici kde ako v Brne dieta privitaju po porode milymi slovami, ako dieta kamosky cesky ked jej dr. hned po narodeni povedal "vitaj na tomto svete Alica, si krasna", a kde o dieta maju zaujem ako o cloveka ku ktoremu maju uctu a nie k dalsiemu kusu, o porodnici kde mozte ozaj lubovolne menit polohu a rodit aj na styroch ci v lahu na boku, o porodnici kde by pripadne bolo mozne rodit aj ambulantne, dajte mi prosim vediet.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Máj 14, 2007 13:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Vitaj na fóre Lesanka.

Maminy ktoré mám v príprave majú pdobné skúsenosti ako Ty so Štiavnicou.

Trochu sa od mojich príspevkov zmenilo.
Je jedna pôrodnica, kde je možné rodiť ako si predstavuješ - Pôrodnica v Kežmarku. Je to podobné ako v Štiavnici - starostlivosť ( bábetko na brušku, prítmie, neošetrovať hneď a podobne ) je ale nutné si "vypýtať", vyžiadať. Ale ide to - môžno trochu lepšie ako v Štiavnici. Ak to chceš mať naozaj isté, priprav manžela alebo popros nejakú dulu - www.dula.sk. Doporučujem Ľubku Labšanskú z Popradu. Ona Ťa jednak môže pripraviť a takisto pomôcť pri presadzovaní niektorých požiadaviek v pôrodnici.

Držím palce.
Návrat hore
Lesanka

Založený: 10.05.2007

PríspevokZaslal: Ut Máj 15, 2007 6:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Jupii, to super! Len skoda ze Kezmarok je tak daleko od BA. Skusim si zistit dalsie info od nich, a necham na osud ci sa mi zadari vcas sa pred porodom samotnym presunut tak daleko, ono predsa len 2.porod byva casto rychlejsi a uz Stianica bola tak s odrenymi usami ) Kazdopadne moc dakujem za tento typ!
Návrat hore
sasha

Založený: 24.11.2006

PríspevokZaslal: Po Aug 25, 2008 14:40    Predmet: Stiavnica Odpovedať s citátom

Pekny den prajem,

rada by som pridala osobnu skusenost s porodnicou v Banskej Stiavnici..
rodila som v marci 2008, na tuto porodnicu nemozem povedat nic zle.
Ustretove spravanie, ochota, cistota.

Porod bol nadherny, pod vedenim pana primara Spilu a uzasnej porodnej asistentky pani Hraskovej (doporucujem)

ziadne lieky, ziadny nastrih, ziadna rutina

len uzasny prijemny pristup od lekarov, cez sestricky, detske sestricky az po upratovacky

a 4 dnova pritomnost manzela so mnou na izbe je na nezaplatenie, takze velmi doporucujem.

S.

.......................

dovoľ Svetlu žiariť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
brodi26

Založený: 13.02.2009

PríspevokZaslal: Pi Feb 13, 2009 23:00    Predmet: BŠ Odpovedať s citátom

Ahoj Patrik,

hľadám na webe nejaké info o MT pôrodnici a objavila som toto fórum. No aké milé.
Vieš, že som "nastavená" na BŠ, no akosi v posledných dňoch stále viac premýšľam aj nad MT.
Zatiaľ som čítala len samé "super" zážitky a samé chvály... až mám strach, že začnem byť neobjektívna.
No napriek tomu stále dúfam, že BŠ je pre mňa reálna a môj pôrodný plán bude doržaný bez boja.
A hľa - tuto čítam jeden nedobrý a jeden dobrý zážitok z BŠ.
Ako to vlastne je? Ako niekto môže mať taký super super zážitok a druhý zas taký negatívny?
Aj na stránkach predpôrodky písala osôbka (nick si už nespomeniem) že veru pôrod v BŠ nebol bovhie čo a pritom ho viedol sám "láskavý" pán primár.. som z toho už asi jeleň..
Takto 3-5 týždňov pred pôrodom by som asi chcela počuť samé chválospevy na pôrodnicu, ktorú som si vybrala (BŠ) a veru akosi ich neviem zohnať. Zato chválospevov na MT som prečítala už až-až...
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Feb 14, 2009 10:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Brodi26, podľa mňa je jediný rozdiel v štiavnici, že primariát dáva väčší priestor komunikácií a požiadavkám rodičky. Ľudia sú tí istí, majú tie isté problémy a sú a boli edukovaní tým istým systémom.

Vidím ako podstatné, aby rodička našla v sebe istotu, že môže porodiť kdekoľvek. Potom ju tá istota povedie k najlepšiemu zariadeniu. Wink
Neistú rodičku, ktorá prežíva veľa strachu čaká často aj podobná odozva z druhej strany personálu pôrodnice - tu platí "ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva". No a neistota a strach zo strany lekárov a personálu sa prejavuje tak, že preberú úplnú kontrolu nad pôrodom - medikamenty, oxytocín, nástrih a podobne a to sme len pri profesionálnej stránke. Potom je tu ešte aj ľudská.

Takže pôrod má dve strany - rodičov a dieťa a pôrodný personál. Malo by to spolu hrať.

Sú samozrejme pôrodnice, kde rutina je na prvom mieste a kde toto čo som napísal vyššie platí menej. V Štiavnici alebo v Martine to ale myslím platí. Možnosti tam sú. A takýchto pôrodníc je stále viac a viac.
Návrat hore
brodi26

PríspevokZaslal: Po Feb 16, 2009 22:10    Predmet: Návšteva MT pôrodnice Odpovedať s citátom

Tak som tu opäť.
Zmobilizovala som sily a vybrala som sa pekne pomalinky do MT pôrodnice na výzvedy.
O tých chválospevoch som už písala vyššie, tak som akosi podvedome očakávala privítanie ešte hrejivejšie a ústretovejšie, než sme zažili v BŠ.
Aké však bolo rýchle moje prebudenie. V podstate som sa neomylne ocitla v starej známej MT nemocnici.. žiadna zmena, iba steny natreté farebne...
Tento môj príspevok bude veľmi dlhý, ale ja neviem byť stručná, to je už o mne známe...
Takže najprv som sa zháňala po primárovi, musím sa priznať, že preto, lebo je to kamarát mojich rodičov a tak som si povedala, že s ním prejdem svoj pôrodný plán a potom si pozriem pôrodnicu. Primára nebolo a posielali ma z poschodia na poschodie (nikoho ani len nenapadlo povedať mi, "sadnite si tuto" a zobrať telefón a zavolať mu.. musela som sa terigať na poschodie a tam zistiť, že tam nie je a zas dolu a zas hore) kým som ho náhodou nestretla na chodbe. Dohodli sme si iný termín, lebo sa ponáhľal na operáciu a odovzdal ma do rúk sestričke.
Sestra ma odviedla do jednej z izieb, bola prázdna a tam sme sa rozprávali.

Pýtala som sa jej na 1. dobu pôrodnú:
pásy na polhodinu, potom vag. vyšetrenie a ak dr. zhodnotí, že je to už na pôrod, tak na pôrodný box, ktorý som nevidela a neviem aký je veľký a ako vyzerá. Pred pôrodom to človek neuvidí - proste prísna karanténa, takže neviem, na čo sa mám pripraviť.
Žiadne chodenie po chodbe, ani ubytovanie sa na izbe vopred.
Ak chce ísť otecko na wecko alebo si niekam odskočiť pre čokoľvek, tak musí zavolať setru a tá ho vyvedie, aby náhodou cestou nezazrel niekoho rodiť alebo tak...
Pýtala som sa na polohovateľné kreslo, tak mi povedala túto vetu:
rodiť môžete v sede, ale to už záleží od toho, ako to bude lekárovi vyhovovať.
Pýtala som sa na prítmie, tak povedala, že hej, lekár má iba za chrbtom jednu malú lampičku, že nezasvecujú veľké svetlá, iba ak by bol nejaký problém.
Potom mi opisovala samotnú vypudzovaciu fázu takto:
doktor vám povie tlačte a netlačte, dýchajte a pod....
K položeniu na bruško toto:
Dieťatko umyjú, ošetria a dajú na brucho. Na 5 min. Potom ho berú preč na neonatologické....
Žena je medzitým 1-2 hodiny na pôr. stole, a potom keď príde na izbu, dieťa jej donesú, ak si to želá.
Vravím jej, ale ja mám na mysli položenie dieťatka hneď po pôrode a zotrvanie s matkou a otcom počas zlatej hodinky a ošetrenie za mojej alebo aspoň otcovej prítomnosti. No tak zvažovala čo mi na to povedať až povedala, že to sa bude potom treba dohodnúť so sestričkami z neonatologického. Vravím, potom? Či sa to nedá dohodnúť vopred?
Vraj ak si dohodnem lekára (za 3000,- Sk) a on to odsúhlasí...

Ešte vravela o tom, že ako chcem mať to dieťa pri sebe, keď si budem musieť tlačiť na maternicu. A ja na to, že to môže aj otec... No tak že hej.
NO a čo teda vraví na tú zlatú hodinku a ona že to nevie,lebo že sestričky ho budú musieť odniesť, odvážiť, odmerať a zaštepiť (!!!)
Moja ďalšia otázka: na to vyšetrenie môže ísť otecko a môže to dieťatko niesť a držať sám?
Tak sa až zadýchala od údesu, že ČO SA TO PÝTAM... veď to dieťatko bude mokré a šmykľavé a to je nebezpečné atď atď.
To mi už bralo slová, už som fakt si premýšľala, či položiť nejakú ďalšiu otázku vybočujúcu z rámca...

A pýtala som sa jej na to, či majú skúsenosti s prirodzenými pôrodmi, tak povedala, že mali už dve rodičky, čo mali pôrodný plán. No jedna je zrejme "motúzik" a neviem, kto je druhý.
Na zabalenie dieťatka do vlastných osušiek som proste už nemala odvahu sa jej spýtať... a keď sme sa rozprávali o tom, že nechcem umiestniť dieťa na termolôžko, že dosť tepla bude mať na mojom tele, tak sa iba uškŕňala na mňa úsmevom typu - joj ty si akási múdra!

Môj celkový dojem je, že som veľmi sklamaná.
Prístup bol fajn, izby fajn... ale akonáhle som sa prejavila, že mám nejaké informácie, ktoré sa nezhodujú so zaužívanými postupmi, tak už to bolo oničom. Už som si pripadala ako tá, čo moc vymýšľa.

Proste zdravotnícka rutina a ak vie človek viac, ak človek vidí, že to ide inde aj inak, tak je za špekulanta.
Klasický prípad jednotlivca proti obrovskej väčšine...

S predstavou, že by som mala ísť rodiť do MT, by som bola až do samého pôrodu asi veľmi veľmi nervózna... a to predsa nechceme. Radšej si zachovávam v hlave peknú ružovo-belasú pôrodnicu v BŠ a tamojší láskavý prístup...
Vtedy, keď sme tam boli, tak sme videli iba takú "predsieň" pôr. sály, lebo priamo v sále (to je skôr izba) bola matka s čerstvo narodeným bábätkom a kojila ho... teda mala ho na sebe a bolo tam šero a ticho a dr. nám povedala. že psst, tam je mamička s dieťatkom, nerušiť...

A tuto v MT, keď som sa na túto situáciu spýtala, či to robia, tak som dostala odpoveď že potom sa dohodnete.... po čom? po pôrode? možno vysilená, vyčerpaná.... volať na niekoho, dajte mi sem moje dieťa?? Veď už dnes som nevládala arguentovať, nie to ešte potom...

Keď Jucka písala o MT pôrodnici (alebo si to bol Ty, Patrik), že s veľkou dávkou asertivity sa dá prirodzene odrodiť aj tam, tak som fakt netušila, akú VEĽKÚ dávku naozaj treba...

V piatok ma ešte čaká rozhovor s MUDr. Krkoškom, to som veľmi zvedavá, čo mi povie na môj pôrodný plán.
A v pondelok návšteva BŠ a rozhovor s tamojším primárom.

Nechala som sa zlákať rečami (chválospevmi na MT) a začala som pochybovať o svojom rozhodnutí, ktoré som prijala za svoje už pred otehotnením. (ísť rodiť do BŠ alebo inam, proste nie do MT)
Ale lepšie je 1x vidieť, ako 100x počuť.
A je mi jasné, že jeden dobrý Juckin zážitok z BŠ, o ktorej viem, že má na pôrod rovnaký názor ako ja, je pre mňa smerodajnejší, než 3 dobré zážitky z MT od žien, o ktorých neviem vôbec nič.

A ešte taká zaujímavá vetička od mojej sestry na záver:
"vieš, bol o "alternatívnych" pôrodoch raz v Dieťati článok na 2 strany. Doktor to ale v úvode veľmi pekne zhrnul jednou vetou - >Čo je to alternatívny pôrod? KAždá žena si pod tým predstavuje niečo iné - jednej stačí iná poloha, ďalšia chce bez nástrihu a podobne.<
Chápeš? Keď mali tie nižšie nároky, boli spokojné..."
Návrat hore
brodi26

PríspevokZaslal: Po Feb 16, 2009 22:19    Predmet: ...a ešte čosi k MT Odpovedať s citátom

Keď som povedala tej sestre, že chcem pôrodný plán prejsť s primárom, tak sa ma spýtala, odkiaľ mám pôrodný plán. Či som si ho stiahla z webu, lebo že ženy si sťahujú tie pôrodné plány z webu od človeka, ktorý ani zďaleka netuší, o čom pôrody sú Evil or Very Mad
Už chýbalo len, aby si poťukala po čele.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Feb 17, 2009 9:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Brodi, je predpoklad, že ako Ťa privítali na návšteve teraz, tak Ťa privítajú aj pred pôrodom a počas pôrodu.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Feb 17, 2009 10:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozri Brodi, ono sa začína niečo diať v Ružomberku - pôrodná asistentka pani Removčíková, ktorá sa hlási k prirodzeným pôrodom tam začala rodiť. Ono to nie je z Martina do Ružomberka tak ďaleko. Jednoducho tak ako rodičky opúšťajú Žilinu, tak sa to môže stať pomaly aj Martinu. Život a každá práca by mala mať vývoj a posun.
Návrat hore
brodi26

PríspevokZaslal: Ut Feb 17, 2009 10:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Veru Patrik,
ja len dúfam, že pôrodníc, kde bude prirodzený pôrod naozaj prirodzený, bude len pribúdať.
Potom si možno aj takéto "megavýrobne" ako je MT nemocka uvedomia, že sa naozaj niečo deje.
Wink
Návrat hore
motuzik

Založený: 24.02.2009

PríspevokZaslal: Ut Feb 24, 2009 13:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Brodi Wink , neviem prečo pochybuješ. Tvoje rozhodnutie je už dávno z obdobia pred počatím, tak sa ho radšej drž. Si s tým už dlho zžitá a tak niet prečo meniť. To že ja som mala dobrý zážitok z martinskej pôrodnice bolo aj vďaka nášmu presvedčeniu z manželom, že to bude dobré a iné sme si ani napripúšťali a my sme do svojej vnútornej bariéry nikoho nepustili. Držali sme spolu a rodili sme. My dvaja a bábo. Tí ostatní tam boli len ako nejký dozor. MY sme o všetkom rozhodovali. A za to vďačíme aj Patrikovej príprave. Dík Patrik Laughing .
A k téme pôrodníc?? No vždy bude veľa žien, ktorým tie pekné priestory v MT pôrodnici budú stačiť a pri pojme prirodzený pôrod si predstavia pôrod a nie cisársky rez.
V Martine sa aj preto nedá pôrodný plán prejsť vopred, lebo nikdy nevieš kto práve pri tvojom pôrode bude a tam je oveľa viac personálu (a nikto nemôže ručiť za prácu iného kolegu) ako v malinkých pôrodniciach. Iné je to keď si zaplatíš určitého doktora k pôrodu.
Tak Ti držím palce a neváhaj, nedávaj sa zmiasť rečami a buďe silní spolu s manželom Wink
Návrat hore
brodi26

PríspevokZaslal: Ut Feb 24, 2009 13:45    Predmet: Ahoj, Motúzik Odpovedať s citátom

:-)

Ahoj, Motúzik,
Máš úplnú pravdu. Zapochybovala som na chvíľu, ale rýchlo ma to prešlo (po osobnej návšteve v MT pôrodnici).
Včera sme boli opäť v Štiavnici a určite už nepochybujem ani trošku.
"Reportáž" z tej návštevy je v diskuske na predpôrodnej príprave.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Prenatálne obdobie a pôrod Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: