Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Anjeli
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: So Aug 13, 2005 21:54    Predmet: Anjeli Odpovedať s citátom

Vo filme Constantine "padol" tusim archanjel Gabriel na zem ..., nie je to blbost, ked sa v knihach o nich hovori ako o bytostiach zijucich mimo dualitu ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
goja

Založený: 20.05.2005

PríspevokZaslal: So Aug 20, 2005 17:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Oni nežijú mimo dualitu, ale v súlade s dualitou. ÚÚps - ale chybička se někdy vloudí, že?..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel

PríspevokZaslal: Št Aug 25, 2005 22:04    Predmet: Odpovedať s citátom

goja prepac, ale nerozumiem ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
goja

PríspevokZaslal: Pi Aug 26, 2005 10:49    Predmet: Odpovedať s citátom

To ja už ale neovplyvním. Som lady stručná. Laughing Cool Rolling Eyes Môžeš sa spýtať niečo konkrétne, jasnovidec nie som, alebo aspoň nie v tomto prípade. Laughing
Chybička se vloudila u anjela zvaného Lucy-fér.
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Po Aug 29, 2005 19:30    Predmet: Odpovedať s citátom

A možno to ani nebola chybička, ale (pozor, kontroverzné!!!),dohoda s Najvyšším to Bossom o jeho (Lucko Ferkovej) misii.
Návrat hore
goja

PríspevokZaslal: St Aug 31, 2005 13:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak je to so všetkým. Z jednej strany chyba, z druhej dohoda. Čo nám to vraví? : Všetko je ako má byť? Rolling Eyes Cool
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Sep 02, 2005 9:26    Predmet: Odpovedať s citátom

goja Napísal:
To ja už ale neovplyvním. Som lady stručná. Laughing Cool Rolling Eyes Môžeš sa spýtať niečo konkrétne, jasnovidec nie som, alebo aspoň nie v tomto prípade. Laughing
Chybička se vloudila u anjela zvaného Lucy-fér.

Goja, proste nerozumiem tomu, co myslis "v sulade s dualitou" ? Lebo podla mna, my ludia zijeme v dualite, nie mimo nej, teda vdaka rozumu vnimame polaritne tento svet, v kazdom okamihu nastava clenenie na + alebo -, bud jedno alebo druhe, nikdy nie obe poly naraz. Ale u anjelov to tak nie je. Nepozoruju svet polaritne.

Preto sa mi javia vase tvrdenia o "chybicke" alebo "dohode" Luisa Ciflera s Bossom ako scestne !!!

Ak predsa vnimam tento svet ako dokonaly tak asi to vnimam vdaka svojmu stavu neduality, ak ho vnimam ako nedokonaly tak asi vdaka svojmu polaritnemu vnimaniu ... a tak to asi bude aj s Luísom Ciflerom = v momente ako sa mu tento svet zjavil ako nedokonaly, v tej chvili padol do duality, a potom by som ho uz nevolal anjel, ale skor clovek ...
Presne ako vo filme Constantine padol archanjel na cloveka ...

Mna predsa tiez nikto nevola rastlinka, lebo som nou niekedy bol, ale povazuju ma za cloveka, lebo nim teraz som ...
Návrat hore
goja

PríspevokZaslal: Pi Sep 02, 2005 13:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Anjeli tu žijú s nami v dualite. Laughing Nevnímajú a nazaujímajú sa o + a -. Len sú a reagujú, robia čo je potrebné. Pripadá mi to tak, že aj v súlade s dohodou s Bossom. Rolling Eyes Wink
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: So Sep 03, 2005 9:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Bol som zvedavý ako sa vyvinie debata, ktorú zaujímavým spôsobom nasmeroval Daniel. Sú anjeli mimo dualitu alebo sú jej súčasťou?

V zmysle filmu Constantine Gabriel začal hrať hru a tým sa stal súčasťou hry ako hráč.

V ponímaní hry by to bolo ako keby sa pri futbale zrazu zodvihlo časť ihriska alebo časť bránky a povedali, že budú hrať s jedným alebo druhým mužstvom.

Anjeli sú "zakonponovaní" do tohoto vesmíru, do tejto duality - sú časťou kocky, nie rukou, ktorá ju hádže.

Anjelská štruktúra je súčasťou tohoto vesmíru a na istej úrovni zabezpečuje aby :
informácie prúdili od Boha k človeku - Archaniel Rafael
informácie prúdili od človeka k Bohu - Archaniel Uriel
bola rovnováha, spravodlivosť a poriadok - Archaniel Michael
bol dostatok prostriedkou na prejav a chod - Archaniel Gabriel
...
vesmír prebiehal kontinuálne a dostali sme sa k cieľu - ..

flora007
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Quasar

PríspevokZaslal: Po Sep 05, 2005 10:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže, aká je teda úloha Archanjela Lucifera (okrem toho, že nesie Svetlo)? Stretol som sa (u dvoch rôznych zdrojov) s pohľadom na L. ako na kolektív bytostí - teda L. nie je jedna bytosť, ale celá skupina, no dá sa to chápať ako L. a ďalší "padlí anjeli"... Tretí zdroj poníma Lucifera ako Pána Karmy, testovateľa, ktorý podľa tohto zdroja (jeden žrec mayskej tradície) sídli na nejakej planéte (už si nepamätám jej meno)...
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: St Sep 07, 2005 6:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemyslim si, ze L. vobec je :

- pretoze pred par rokmi bola v predaji kniha, kde sa autor pokusal zmapovat historicke odkazy na takuto postavu a dopatral sa k tomu, ze je to relativne mlady pojem = najstarsie odkazy pochadzali odkialsi z Perzie. Cize ak sa o takejto postave nehovorilo skor, napriklad v indickych pramenoch, tak to isto nie je bytost od pociatku stvorena ako sucast hry. A isto nebola anjelom.

- ten perzsky opis ktovie z akej vizie, sa dobre hodil cirkevnym pomylencom na strasenie, pretoze oni sami a mnohi ich posluchaci nedokazu chapat tento svet inak ako cierne a biele. A preto neustale volaju po boji s ciernymi. Nechapu, ze ti cierni sme my sami, ze biele ja ta bozska iskra v nas, a cierne je to, co sme na tu iskru pribalili v procese ucenia sa utrpenim alebo uvedomenim ... takze bojovat s ciernymi znamena bojovat so samym sebou ... pritom asi staci akceptovat to cierne v sebe a najst pod tou ciernavou to svetlo ... a potom sme nositelmi svetla my vsetci ... vid. tarotova karta 9

- a uz vobec neverim, ze takato postava je panom karmy, pretoze podla mna je karma len dosledok slobody, ktoru sme ako dar od Boha dostali ... proste ako jing produkuje jang atd., javi sa nam to ako protikladne, ale pritom sa to vzajomne podmienuje a je to vlastne to iste ... tak to nepotrebuje pana rovnako ako nasa sloboda ma za pana iba nas samych ...

L. je len image, ktory casto byva pouzivany na vyciciavanie energii od veriacich a bojujucich, nie je to anjel. Ten kto videl film Underground, pochopi ako je mozne pomocou mytu udrziavat v nevedomosti ...
Návrat hore
Quasar

PríspevokZaslal: Št Sep 08, 2005 9:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel, viem, ktorú knihu máš na mysli, tuším sa volá "Stručné dějiny Ďábla" (alebo Satana?) a nie je o Luciferkovi, ale o Satanovi - tuším ide o dve rôzne bytosti, hoci si ich často stotožňujeme. Lucifer je nositeľ svetla Poznania/Vedomia (?) a Satan je "ten, kto spriada pikle proti Bohu"... Inak, súhlasím s tebou i pohľadom autora na Satana ako na nástroj náboženských predstaviteľov na zastrašovanie a manipuláciu masami... Ave, Daniel, Quasar te salutant!
Návrat hore
exlibris

PríspevokZaslal: Št Sep 08, 2005 14:20    Predmet: Odpovedať s citátom

hm, keď už tu spomínate film Constantine... syn ho doniesol domov, že si ho kukneme na PC. Doniesol naviac ešte asi 10 iných filmov na 2 DVD. Kukli sme nejaké, potom že Constan.... a zrazu nám začal blbnúť prehrávač - najskôr nešli zosúladiť titulky a zvuk a obraz, potom vôbec načítavanie, potom, keď už sme videli prvú scénu vyháňania diabla, po asi 4-roch minútach nám nadobro odišiel monitor. Takže po asi 6-tich pokusoch sme to naozaj museli vzdať, pretože už nebolo na čom pozerať!!!
O čom je ten film prosím vás, že sme ho "nemali vidieť"?
Alebo ako si to mám ináč vysvetliť?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Pi Sep 09, 2005 9:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Tématika filmu Constatine si zaslúži osobitnú pozornosť. Presunul som preto tieto slová do samostatnej témy Mysteriózne filmy v kategórii Diskusia ..za hranicou hmoty..

Tu môžeme ďalej rozvíjať tématiku anjeli možno z pohľadu duality. ďakujem.

Patrik
site admin..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Št Sep 15, 2005 13:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
Daniel, viem, ktorú knihu máš na mysli, tuším sa volá "Stručné dějiny Ďábla" (alebo Satana?) a nie je o Luciferkovi, ale o Satanovi - tuším ide o dve rôzne bytosti, hoci si ich často stotožňujeme. Lucifer je nositeľ svetla Poznania/Vedomia (?) a Satan je "ten, kto spriada pikle proti Bohu"... Inak, súhlasím s tebou i pohľadom autora na Satana ako na nástroj náboženských predstaviteľov na zastrašovanie a manipuláciu masami... Ave, Daniel, Quasar te salutant!

... asi to bude ta kniha ... sam som ju necital, len nejaku jej reklamu ... zaujalo ma, ze striktne rozdelujes S. a L. , lebo v beznom povedomi asi ludia v tom rozdiel nevidia ... neviem, ale podla mna ani jeden nie je anjel !!!, obaja su mozno skor nejaky image = eggregor, a podla tvojho clenenia ich specializacie, by som :
a) image L. stotoznoval so symbolmi ako Prometeus, Pustovnik karta c.9 z Tarotu, alebo Danko z tusim Gogolovej poviedky, a pripadne z krestanskou symbolikov sirenia svetla = zapalovania sviecok pri jednom ich rituale ... a videl by som to potom ako symbolicke vyjadrenie nejakej fazy, ktorou prechadzame my vsetci ...
b) image S. stotoznoval s kartou c. 15 v Tarote, kde je zobrazena moc ako hierarchia, a otroctvo ako vzdanie sa daru, ktori sme dostali od Boha, daru zvaneho SLOBODA ... co je opat len symbolicke vyjadrenie nejakej fazy, ktoru prechadzame my vsetci, fazy vdaka ktorej sa ucime chapat a cenit si tu SLOBODU ...

... za tymi symbolmi nie su podla mna anjeli ... ak by sme im chceli priradzovat nieco zive, maximalne by sme mohli napriklad image S. "stotoznovat" napriklad s konkretnymi magmi, ktorim takyto image by bol velmo uzitocny ... za smutne skor povazujem to, ze cirkev bojom proti S. vlastne mozno vyzivuje ten eggregor, teda zivi iluzorny obraz rovnocenneho supera Boha, co je omyl, vyhovujuci tak akurat tym magom ... pretoze aj magovia su len bytosti podliehajuce rovnakym bozskym principom (vnorene v systeme) ako my ostatni ... podliehajuci procesu ucenia sa o dare SLOBODY, karme atd. ...
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Strana 1 z 7

Prejdi na: