Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Anjeli
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
DNA

Založený: 09.05.2008

PríspevokZaslal: So Máj 10, 2008 17:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
Daniel, viem, ktorú knihu máš na mysli, tuším sa volá "Stručné dějiny Ďábla" (alebo Satana?) a nie je o Luciferkovi, ale o Satanovi - tuším ide o dve rôzne bytosti, hoci si ich často stotožňujeme. Lucifer je nositeľ svetla Poznania/Vedomia (?) a Satan je "ten, kto spriada pikle proti Bohu"... Inak, súhlasím s tebou i pohľadom autora na Satana ako na nástroj náboženských predstaviteľov na zastrašovanie a manipuláciu masami... Ave, Daniel, Quasar te salutant!
Lucifer-Luxferio anjel nositel svetla až do doby ked sa objavila pýcha v jeho srdci a chcel byť Bohu rovný a chcel vytvoriť svoju autonomnu časť vo vesmíre nezávislú na Bohu.Vtedy sa stal Satanom.
Obrazne je jeho pád a počínanie zobrazené v príbehu o královi Dávidovi a Absolonovi jeho synovi ktorý sa správal podobne ako Satan vo svojej vzbure voči Bohu.Až na to že vo vzbure voči Bohu šlo o boj na úrovni ideologickej-teda satanovou snahou bolo získať si spriaznené davy v odpore voči Bohu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Št Máj 15, 2008 21:16    Predmet: Odpovedať s citátom

DNA, to mas odkial toto vysvetlenie ? ... ze Satan je vlastne Lucifer, ktory svoju pychu pretransformoval do ideologickeho odboja zhanajuc podporu medzi ludmi ...

... je podla teba teda este zivy ??? ... ak ano, preco sa vsemohuci len tak pasivne prizera a uz davno sa nerozhodol ho vyzmizikovat ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
DNA

PríspevokZaslal: Pi Máj 16, 2008 19:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
DNA, to mas odkial toto vysvetlenie ? ... ze Satan je vlastne Lucifer, ktory svoju pychu pretransformoval do ideologickeho odboja zhanajuc podporu medzi ludmi ...

... je podla teba teda este zivy ??? ... ak ano, preco sa vsemohuci len tak pasivne prizera a uz davno sa nerozhodol ho vyzmizikovat ?
Napr tu sa o tom píše ked Boh královi Týru hovorí na príbehu o Luciferovi že spysnel ako kedysi Lucifer:
Trúchlospev nad kráľom Týru.
Ez28.11A stalo sa slovo Hospodinovo ku mne povediac: 12Synu človeka, pozdvihni trúchlospev nad kráľom Týru a povieš mu: Takto hovorí Pán Hospodin: Ty si pečaťou úmernosti, plný múdrosti a dokonalý čo do krásy. 13V Édene, v zahrade Božej, si bol; všelijaký kameň drahý ťa pokrýval, rubín, topaz, diamant, taršíš, (chryzolit), onyx, jaspis, zafír, karbunkul a smaragd i zlato; práca tvojich bubnov a tvojich píšťal bola v tebe; v deň, v ktorý si bol stvorený, boly pripravené. 14Ty si ten veľký cherub zastierajúci, a odkedy som ťa dal, bol si bohom na svätom vrchu; prechádzal si sa medzi ohnivými kameňmi. 15Bol si dokonalý vo svojich cestách odo dňa, v ktorý si bol stvorený, dokiaľ sa nenašla pri tebe neprávosť. 16Od množstva tvojho kupectva je tvoje vnútro plné ukrutnosti, a zhrešil si. Preto ťa poškvrním a odpracem s vrchu Božieho a zahubím ťa, zastierajúci cherube, a odstránim zprostred ohnivých kameňov. 17Tvoje srdce sa povýšilo v tvojej kráse; zkazil si svoju múdrosť pre svoju skvelosť. Na zem ťa hodím: dám ťa pred kráľov, aby sa dívali na teba. 18Pre množstvo svojich neprávostí, nespravedlivosťou svojho kupectva poškvrnil si svoje svätyne, a preto vyvediem oheň zprostred teba; ten ťa strávi, a obrátim ťa na popol na zemi pred očami všetkých tých, ktorí ťa videli. 19Všetci, ktorí ťa znali medzi národami, budú sa desiť nad tebou; budeš na hrôzu, a nebude ťa nikdy viacej až na veky.

A tu v reči ku královi babylona Boh znovu ukazuje na to ako sa počínanie krála Babylonu podobá na Satanove počínanie:
12Ako si len padol s nebies, jasná hviezdo, synu rannej zory! Zoťatý si na zem, ktorý si porážal národy. 13A veď ty si povedal vo svojom srdci: Vystúpim hore do neba; vyvýšim svoj trón nad hviezdy silného Boha a posadím sa na vrchu slávnostného shromaždenia Božieho, v najďaľších krajoch severa; 14vystúpim na výšiny oblakov a budem podobný Najvyššiemu!.....
Jasná hviezdo,syn rannej zory-ranná zora prináša do tmy svetlo,lux ferio.Tiež je tu opísaný ideologický odboj na získanie priaznivcov.Ten ideologický boj vo vesmíre už dokonal a odohráva sa jeho posledné dejstvo tu na zemi:
7A povstal boj na nebi: Michal a jeho anjeli bojovali proti drakovi; a bojoval i drak a jeho anjeli. 8Ale nezvládali, ani ich miesto sa viacej nenašlo na nebi. 9A svrhnutý bol veľký drak, ten starý had, ktorý sa volá diabol a satanáš, ktorý zvodí celý svet; svrhnutý bol na zem, a jeho anjeli boli svrhnutí s ním.

Bol živý v čase Ježiša ked ho pokúšal a boli tiež živý padlý anjeli čo sa pridali k nemu.Lebo ich Ježiš vyhánal ako démonov z ludí. A žijú aj teraz až do doby posledného súdu až vtedy ich Boh odstráni:
Prvé vzkriesenie.

4A videl som tróny, a posadali sa na ne, a dal sa im súd, a videl som i duše postínaných pre svedoctvo Ježišovo a pre slovo Božie, a ktorí sa neklaňali šelme ani jej obrazu a neprijali znamenia na svoje čelo ani na svoju ruku. A ožili a kraľovali s Kristom tisíc rokov. 5A ostatní mŕtvi neožili, až sa dokoná tisíc rokov. To je prvé vzkriesenie. 6Blahoslavený a svätý, kto má diel na prvom vzkriesení. Nad tými druhá smrť nemá moci. Ale budú kňazmi Boha a Krista a budú s ním kraľovať tisíc rokov.

Anjel sviaže draka na tisíc rokov.
1A videl som anjela, sostupujúceho s neba, ktorý mal kľúč od priepasti a na svojej ruke veľkú reťaz. 2A chopil draka, toho starého hada, ktorý je diabol a satan, a poviazal ho na tisíc rokov 3a vrhnul ho do priepasti a zavrel ho a zapečatil nad ním, aby viac nezvodil národov, dokiaľ by sa nedokonalo tisíc rokov. A potom musí byť prepustený na malý čas.

Siedme videnie: sedem vecí vo večnosti. Vzkriesenie, posledný súd a peklo
12Videl som mŕtvych, veľkých i malých: stáli pred trónom a knihy sa otvorili. Aj iná kniha, kniha života, sa otvorila, a mŕtvi boli súdení podľa zápisov v knihách, podľa svojich skutkov. 13Aj more vydalo mŕtvych, ktorí boli v ňom, i smrť i podsvetie vydali mŕtvych, ktorí boli v nich, a každý bol súdený podľa svojich skutkov. 14Smrť a podsvetie boli zvrhnuté do ohnivého jazera. To je druhá smrť, ohnivé jazero. 15A ak niekto nebol zapísaný v knihe života, zvrhli ho do ohnivého jazera.

Premoženie diabla
7Keď sa vyplní tisíc rokov, satan bude z väzenia prepustený 8a vyjde, aby zvádzal národy na štyroch stranách zeme, Goga a Magoga, aby ich zhromaždil do boja. Je ich toľko ako piesku v mori. 9A vyšli na šíru zem a obkľúčili tábor svätých i milované mesto. Zostúpil však oheň z neba, pohltil ich 10a diabol, ich zvodca, bol hodený do ohnivého a sírového jazera, kde bola šelma i falošný prorok,...

A prečo ho Boh hned nevyzmizíkoval jednoducho preto že hned to urobiť nemohol lebo ostatné bytosti vo vesmíre v čase ked Satan začal svoj odboj voči Bohu nepoznali čo taký odboj môže priniesť a až tu na zemi sa ukázalo aký je satanov "nový" systém chorý a aké utrpenie to prinesie.Keby ho Boh vyzmizíkoval hned bytosti neznalé následkov satanského systému by si mysleli že Boh ho vyzmizíkoval nespravodlivo v strachu že Satan prinesie lepší systém.Všetky vesmírne stvorené bytosti boli konfrontované so satanovou ideologiou a tiež mi ludia na zemi sme s tým konfrontovaný a každý sa tu rozhoduje pre aký systém chce....
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Máj 25, 2008 0:07    Predmet: Odpovedať s citátom

DNA Napísal:
... A prečo ho Boh hned nevyzmizíkoval jednoducho preto že hned to urobiť nemohol lebo ostatné bytosti vo vesmíre v čase ked Satan začal svoj odboj voči Bohu nepoznali čo taký odboj môže priniesť a až tu na zemi sa ukázalo aký je satanov "nový" systém chorý a aké utrpenie to prinesie.Keby ho Boh vyzmizíkoval hned bytosti neznalé následkov satanského systému by si mysleli že Boh ho vyzmizíkoval nespravodlivo v strachu že Satan prinesie lepší systém.Všetky vesmírne stvorené bytosti boli konfrontované so satanovou ideologiou a tiež mi ludia na zemi sme s tým konfrontovaný a každý sa tu rozhoduje pre aký systém chce....

... takze zivy pre tych, co to este potrebuju ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
DNA

PríspevokZaslal: Ne Máj 25, 2008 8:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
DNA Napísal:
... A prečo ho Boh hned nevyzmizíkoval jednoducho preto že hned to urobiť nemohol lebo ostatné bytosti vo vesmíre v čase ked Satan začal svoj odboj voči Bohu nepoznali čo taký odboj môže priniesť a až tu na zemi sa ukázalo aký je satanov "nový" systém chorý a aké utrpenie to prinesie.Keby ho Boh vyzmizíkoval hned bytosti neznalé následkov satanského systému by si mysleli že Boh ho vyzmizíkoval nespravodlivo v strachu že Satan prinesie lepší systém.Všetky vesmírne stvorené bytosti boli konfrontované so satanovou ideologiou a tiež mi ludia na zemi sme s tým konfrontovaný a každý sa tu rozhoduje pre aký systém chce....

... takze zivy pre tych, co to este potrebuju ...
Ako to myslíš pre tých ktorý to potrebujú?Kto potrebuje aby bol zvádzaný Satanom na zlé čo ho zavedie do zatratenia a spôsobí to jeho zánik totálny koniec?

Nie všetci sa poučia a odvrátia sa od konania zla.Niektorý milujú Satanov zvrátený systém,vedia o jeho zvrátenosti no cítia sa v ňom ako ryba vo vode.
Len taký príklad:Jeden chlapík dostal infarkt či dáke iné ochorenie ktorého znovu spúšťačom je aj zlý životný štýl.Doktor bol aj s jeho manželkou pri ňom a povedal mu že ak chce žiť musí zmeniť svoje stravovacie návyky,prestať fajčiť,piť alkohol a miesto hírenia po spoločenských večierkoch radšej trochu športovať.
Ten chlapík povedal že on NECHCE žiť takýto život bez cigariet,biftekov atd.Nechcel zmenu.
Ked prišiel domov pokračoval v predchádzajúcom spôsobe života a do troch mesiacov umrel.
Dobre si uvedomoval že zomrie ale to bolo jeho vedomé rozhodnutie.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Máj 25, 2008 20:21    Predmet: Odpovedať s citátom

... opat hovoris o akomsi definitivnom konci ... ja som na nejaky definitivny koniec este ani raz nenarazil ... pri ani jednom svojom alebo cudzom regrese ...

... zacinam naberat podozrenie ze teba ten symbol definitivneho konca nejak moc irituje a niecoho "podobneho" si sa uz asi v minulosti "dotkol" ... ale definitivny nebol kedze tu diskutujeme ...

... pojmy dobry a zly su cisto relativne ... snazim sa ich nepouzivat lebo nemaju jednoznacny obsah ... pre syna salvadorskeho partizana je dobre zabit salvadorskeho vojaka a naopak je to pre syna salvadorskeho vojaka ... tak ako ? ktori su tu dobri a ktori zli ??? ...

... ked sme dostali dar slobody od boha tak je na nas ako ho pouzijeme ... aj tento dar slobody sa ucime pouzivat ... a mozno ten biftek mu daval viac lasky ako jeho partnerka pred ktorou radsej utiekol do inej dimenzie ...
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Máj 25, 2008 20:30    Predmet: Odpovedať s citátom

DNA Napísal:
Ako to myslíš pre tých ktorý to potrebujú?Kto potrebuje aby bol zvádzaný Satanom na zlé čo ho zavedie do zatratenia a spôsobí to jeho zánik totálny koniec?

Nie všetci sa poučia a odvrátia sa od konania zla.Niektorý milujú Satanov zvrátený systém,vedia o jeho zvrátenosti no cítia sa v ňom ako ryba vo vode.

... myslim to tak, ze pravdepodobne mnoho dusi skor ci neskor bude musiet absolvovat svoje ucenie o "strukturach odporu" ... osobne ... aby ziskali imunitu ...

... aj ti co sa prave citia ako ryba v tmavej vode su ti co sa ucia ... a ked je im prave dobre tak len docasne ... pred podstatou tohoto vesmiru niet uniku ani v tej najtmavsej tme ...
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: St Júl 23, 2008 21:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Diskusiu o návratoch do minulých životov som presunul tu: http://forum.regresnaterapia.sk/viewtopic.php?t=437
Táto téma nech ďalej patrí anjelom a blízkym témam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: So Jún 19, 2010 16:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo sú anjelské sféry a aké sú, prečo ich človek má, ako sa k nim dostal a načo mu slúžia.? Ako sa dá zbaviť čiernej ?
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: So Jún 19, 2010 21:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Upresni svoju otazku - rozpis ... co mas na mysli pod pojmom cierna anjelska ?
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Ne Jún 20, 2010 3:39    Predmet: Odpovedať s citátom

prečítala som si toto:

Vo svete mŕtvych však existuje spomienka arktického šamana stigmatika, ktorá zabezpečuje doslova distribúciu odtlačkov zo sveta mŕtvych anjelských spomienok. Každé dieťa dostáva v 4. roku života odtlačok anjelskej sféry. Stigmatický šaman distribuuje tri druhy anjelských odtlačkov. Môže prideľovať biele anjelské sféry, sivasté a čierne anjelské sféry, rozhoduje veľkosť detskej žľazy. Čím väčšia detská žľaza v hrudnej kosti, tým hustejšia biela anjelská línia. Môže dať do dieťaťa najnižšie zahustenie a to je priezračná anjelská sféra. Potom zahustenie biele, zlatisté, diamantové a nakoniec je tu najvyššie zahustenie a to kmitajúce. O hustote rozhoduje množstvo rituálov a aktivít s určitým materiálom. Bielu anjelskú líniu vytvorili jedinci bez svojich túžob. Robili rituály tak, ako to cítili zvnútra. Keď k nim niekto prišiel a chcel, aby spravili pre konkrétnu osobu nejaký anjelský objekt z určitého materiálu, tak to odmietli. Pokiaľ mu predsa len spravili nejaký anjelský predmet, tak sa biela anjelská línia zmenila na sivú. Teda dotyčná osoba do svojho vnútra zanášala ľudskú túžbu a želanie. Čím je viacej ľudských túžob, želaní a manipulácií uložených v anjelských sférach, tým viac sa menia na sivasté až čierne. A sivasté a čierne anjelské sféry strácajú fenomén viesť ľudskú myseľ k úspešnosti.

A zamýšľam sa nad tým....nejak sa mi prestalo dariť. Pred tým som mala taký pocit , že všetko ide ľahko a zapadá do seba ako puzzle, niečo, čo ma vezie, ako keby na vlne.....a zrazu...je to fuč......Stal sa mi pravý opak, na čo siahnem dopadne zle. Nejak som sa ocitla mimo a teraz hladám príčinu.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Jún 20, 2010 20:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana, uved zdroj toho textu - nazov knihy, clanku, autora ...
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Po Jún 21, 2010 4:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel, zdroj nie je až tak dôležitý....
Dôležitý je pocit, a prečo je vlastne tu? Zatiaľ ho viem len identifikovať, ale dôvod prečo sa dostavil nepoznám.
Na jednej stránke som si pozrela napr. horoskop, aspekty Pluta, Saturnu, Uránu mám úplne zlé.....
V tarote ťahám kartu Mág.... a cez cestu mi furt behá čierna mačka :)

To mám úplne fuk ako to zdôvodním....je tu ten pocit a možno by som s ním mala pracovať....ale ešte neviem ako....možno je to len obdobie pre zamyslenie nad životom a upresnenie cieľov....uvidíme čo to vydá

Chcela som vedieť či máte takéto obdobia a ako ich riešite, ja mám zrazu pocit ako keby ma opustil anjel strážny.....
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Jún 21, 2010 12:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana Napísal:
Daniel, zdroj nie je až tak dôležitý....

Heliana, zdroj je to najdôležitejšie. V Starom Ríme by si za takéto vyjadrenie mohla prísť o jazyk. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Heliana

PríspevokZaslal: Po Jún 21, 2010 15:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten zdroj nájde hocikto, kto si to zadá do google. Ale to nie je môj zdroj, je to len synonymum toho čo sa mi deje, uviedla som to, lebo ma to zaujalo na základe jedného rozhovoru. Ostatné príklady sú úplne rovnocenné.
Žiaľ zdroj toho pocitu čo mám nepoznám, neviem ako by sa to dalo spoznať, ale uvažujem nad tým a niečo sa mi už črtá, ale nemám to nejak ucelené ešte teraz. Prekročila som asi nejakú hranicu......musím si v sebe nejak usporiadať niektoré veci.....

No ja by som za svoje výroky niekedy prišla viackrát o hocičo...Smile ..akože aj v súčasnosti prichádzam....napr: o prácu .
V stredoveku by ma asi upálili.......
Máš to jedno v akom časovom rámci sa to odohráva je to furt to isté...
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Strana 6 z 7

Prejdi na: